Reklama
reklama

Z korupce obviněný exstarosta Zabovřesk Aleš Kvapil byl propuštěn z vězení.

Bývalý starosta Brna - Žabovřesk Aleš Kvapil byl byl minulý čtvrtek po odpykání třetiny ze čtyřletého trestu propuštěn z věznice ve Znojmě. Novela trestního zákona totiž od ledna umožňuje, aby po odpykání třetiny trestu odsouzení požádali o zkrácení trestu a podmíněné propuštění z věznice. Odsouzen byl za korupci.

Kvapil požadoval se známým, bývalým tajemníkem radnice Brno-střed Radovanem Novotným, úplatek za to, že umožní výstavbu areálu Sonocentrum.

V roce 2010 chtěli nejprve čtyři miliony korun, pak dva a nakonec milion korun za to, že Kvapil pomůže získat podnikateli Štoplovi povolení pro stavbu obchodně-administrativní budovy Sonocentrum v Žabovřeskách.

 

Novotný byl podle obžaloby pověřen domlouváním termínů schůzek. Nakonec jej s milionem korun od Štopla, zabaleným v igelitové tašce, zadržela policie. Podle Novotného to byla řádně vyplacená provize, kterou mu Štoplova firma poskytla za poradenství. Kvapil i Novotný vinu v plném rozsahu popřeli. Byli však odsouzeni ke čtyřech letům vězení. Exstarosta dostal pokutu milion a extajemník půl milionu korun.

Novotný, který si odpykává trest ve věznici Břeclavi, také on usiluje o propuštění. Soud se jeho žádostí bude zabývat 12. února. 
    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře