Reklama
reklama

Z korupce obviněný exstarosta Zabovřesk Aleš Kvapil byl propuštěn z vězení.

Bývalý starosta Brna - Žabovřesk Aleš Kvapil byl byl minulý čtvrtek po odpykání třetiny ze čtyřletého trestu propuštěn z věznice ve Znojmě. Novela trestního zákona totiž od ledna umožňuje, aby po odpykání třetiny trestu odsouzení požádali o zkrácení trestu a podmíněné propuštění z věznice. Odsouzen byl za korupci.

Kvapil požadoval se známým, bývalým tajemníkem radnice Brno-střed Radovanem Novotným, úplatek za to, že umožní výstavbu areálu Sonocentrum.

V roce 2010 chtěli nejprve čtyři miliony korun, pak dva a nakonec milion korun za to, že Kvapil pomůže získat podnikateli Štoplovi povolení pro stavbu obchodně-administrativní budovy Sonocentrum v Žabovřeskách.

 

Novotný byl podle obžaloby pověřen domlouváním termínů schůzek. Nakonec jej s milionem korun od Štopla, zabaleným v igelitové tašce, zadržela policie. Podle Novotného to byla řádně vyplacená provize, kterou mu Štoplova firma poskytla za poradenství. Kvapil i Novotný vinu v plném rozsahu popřeli. Byli však odsouzeni ke čtyřech letům vězení. Exstarosta dostal pokutu milion a extajemník půl milionu korun.

Novotný, který si odpykává trest ve věznici Břeclavi, také on usiluje o propuštění. Soud se jeho žádostí bude zabývat 12. února. 
    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře