Reklama
reklama

Z korupce obviněný exstarosta Zabovřesk Aleš Kvapil byl propuštěn z vězení.

Bývalý starosta Brna - Žabovřesk Aleš Kvapil byl byl minulý čtvrtek po odpykání třetiny ze čtyřletého trestu propuštěn z věznice ve Znojmě. Novela trestního zákona totiž od ledna umožňuje, aby po odpykání třetiny trestu odsouzení požádali o zkrácení trestu a podmíněné propuštění z věznice. Odsouzen byl za korupci.

Kvapil požadoval se známým, bývalým tajemníkem radnice Brno-střed Radovanem Novotným, úplatek za to, že umožní výstavbu areálu Sonocentrum.

V roce 2010 chtěli nejprve čtyři miliony korun, pak dva a nakonec milion korun za to, že Kvapil pomůže získat podnikateli Štoplovi povolení pro stavbu obchodně-administrativní budovy Sonocentrum v Žabovřeskách.

 

Novotný byl podle obžaloby pověřen domlouváním termínů schůzek. Nakonec jej s milionem korun od Štopla, zabaleným v igelitové tašce, zadržela policie. Podle Novotného to byla řádně vyplacená provize, kterou mu Štoplova firma poskytla za poradenství. Kvapil i Novotný vinu v plném rozsahu popřeli. Byli však odsouzeni ke čtyřech letům vězení. Exstarosta dostal pokutu milion a extajemník půl milionu korun.

Novotný, který si odpykává trest ve věznici Břeclavi, také on usiluje o propuštění. Soud se jeho žádostí bude zabývat 12. února. 
    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře