Reklama
reklama

Z jedoucího auta v centru Brna vycházel dým

K požáru osobního auta v pondělí 16.7.  ráno hasiči vyjížděli do ulice Úvoz v centru Brna. Požár likvidovali hasiči ze stanice v Lidické ulici.

Auto začalo hořet za jízdy v ulici Úvoz. Řidič vozidla Renault Megane si při dojíždění na křižovatku s Mendlovým náměstím všiml, že řidič protijedoucího trolejbusu na něho bliká a mává. Když zastavil, z motorové části auta vycházel dým provázený plameny. Oheň se ještě před příjezdem hasičů snažil hasit další motorista, který si od řidiče trolejbusu půjčil práškový hasící přístroj.

 

„Hasiči hlášení o požáru na tísňové lince přijali v 6.44 hodin. Jednotka ze stanice v Lidické ulici, která byla na místě za několik minut, proti plamenům v motorového prostoru použila vysokotlaký proud. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 6.51 hodin a po ochlazení vozidla zlikvidovat v 7.06 hodin“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Při požáru nebyl nikdo zraněn, oheň zničil motorovou část vozidla a částečně zasáhl také kabinu auta. Příčinou vzniku požáru byla technická závada, škodu na čtyři roky starém autě vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 100 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře