Reklama
reklama

„Westka“ znovu úspěšná ve světě

Dalšího úspěchu se dočkalo Městské divadlo v rámci svého letního hostování v zahraničí, tentokrát na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji s inscenací West Side Story. Festival hostí každý rok nejvýznamnější evropské soubory. Divadlo, koncerty, ale také výrazné filmy světové kinematografie se představují téměř všude: v divadlech, halách, hotelech, terasách, zahradách, či ulicích.

Brněnský soubor do přímořského města přivezl svou verzi muzikálu West Side Story. Hrálo se v kouzelné atmosféře amfiteátru Letní scény pro čtyři tisíce diváků, kteří se zaujetím sledovali onen známý příběh nenaplněné lásky - s nadšením reagovali už v průběhu představení po jednotlivých hudebních i velkých tanečních číslech. Závěrem aplaudovali "svým" umělcům téměř čtvrt hodiny vstoje.

 

Inscenaci West Side Story nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša v roce 1996. Už tehdy, po premiéře, byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Verze této známé brněnské scény se stala událostí a není divu, že kromě tuzemských jevišť slavila úspěchy také v Belgii, Dánsku, Chorvatsku, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Slovinsku, či v sousedním Slovensku.

Muzikál inspirovaný příběhem Shakespearova Romea a Julie je zkrátka nadčasový. Souboj dvou pouličních gangů Tryskáčů a Žraloků o vládu v jejich teritoriu, láska, agresivita, rasismus a šikana – to všechno jsou motivy vskutku věčné, stejně jako řada hitů z tohoto muzikálu, nazpívaných hvězdami světové klasické i populární hudby – Somewhere, Maria, Tonight či America.

 

"Westka" se, po úspěchu v Chorvatsku, vydává nyní do Rakouska. V Gars am Kamp se představí třítisícovému publiku v rámci festivalu „Opern air” dvěma reprízami 12. a 13. srpna na kouzelném hradním nádvoří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře