Reklama
reklama

„Westka“ znovu úspěšná ve světě

Dalšího úspěchu se dočkalo Městské divadlo v rámci svého letního hostování v zahraničí, tentokrát na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji s inscenací West Side Story. Festival hostí každý rok nejvýznamnější evropské soubory. Divadlo, koncerty, ale také výrazné filmy světové kinematografie se představují téměř všude: v divadlech, halách, hotelech, terasách, zahradách, či ulicích.

Brněnský soubor do přímořského města přivezl svou verzi muzikálu West Side Story. Hrálo se v kouzelné atmosféře amfiteátru Letní scény pro čtyři tisíce diváků, kteří se zaujetím sledovali onen známý příběh nenaplněné lásky - s nadšením reagovali už v průběhu představení po jednotlivých hudebních i velkých tanečních číslech. Závěrem aplaudovali "svým" umělcům téměř čtvrt hodiny vstoje.

 

Inscenaci West Side Story nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša v roce 1996. Už tehdy, po premiéře, byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Verze této známé brněnské scény se stala událostí a není divu, že kromě tuzemských jevišť slavila úspěchy také v Belgii, Dánsku, Chorvatsku, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Slovinsku, či v sousedním Slovensku.

Muzikál inspirovaný příběhem Shakespearova Romea a Julie je zkrátka nadčasový. Souboj dvou pouličních gangů Tryskáčů a Žraloků o vládu v jejich teritoriu, láska, agresivita, rasismus a šikana – to všechno jsou motivy vskutku věčné, stejně jako řada hitů z tohoto muzikálu, nazpívaných hvězdami světové klasické i populární hudby – Somewhere, Maria, Tonight či America.

 

"Westka" se, po úspěchu v Chorvatsku, vydává nyní do Rakouska. V Gars am Kamp se představí třítisícovému publiku v rámci festivalu „Opern air” dvěma reprízami 12. a 13. srpna na kouzelném hradním nádvoří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře