Reklama
reklama

„Westka“ znovu úspěšná ve světě

Dalšího úspěchu se dočkalo Městské divadlo v rámci svého letního hostování v zahraničí, tentokrát na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji s inscenací West Side Story. Festival hostí každý rok nejvýznamnější evropské soubory. Divadlo, koncerty, ale také výrazné filmy světové kinematografie se představují téměř všude: v divadlech, halách, hotelech, terasách, zahradách, či ulicích.

Brněnský soubor do přímořského města přivezl svou verzi muzikálu West Side Story. Hrálo se v kouzelné atmosféře amfiteátru Letní scény pro čtyři tisíce diváků, kteří se zaujetím sledovali onen známý příběh nenaplněné lásky - s nadšením reagovali už v průběhu představení po jednotlivých hudebních i velkých tanečních číslech. Závěrem aplaudovali "svým" umělcům téměř čtvrt hodiny vstoje.

 

Inscenaci West Side Story nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša v roce 1996. Už tehdy, po premiéře, byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Verze této známé brněnské scény se stala událostí a není divu, že kromě tuzemských jevišť slavila úspěchy také v Belgii, Dánsku, Chorvatsku, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Slovinsku, či v sousedním Slovensku.

Muzikál inspirovaný příběhem Shakespearova Romea a Julie je zkrátka nadčasový. Souboj dvou pouličních gangů Tryskáčů a Žraloků o vládu v jejich teritoriu, láska, agresivita, rasismus a šikana – to všechno jsou motivy vskutku věčné, stejně jako řada hitů z tohoto muzikálu, nazpívaných hvězdami světové klasické i populární hudby – Somewhere, Maria, Tonight či America.

 

"Westka" se, po úspěchu v Chorvatsku, vydává nyní do Rakouska. V Gars am Kamp se představí třítisícovému publiku v rámci festivalu „Opern air” dvěma reprízami 12. a 13. srpna na kouzelném hradním nádvoří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře