Reklama
reklama

Web už nebude o Haškovi

Třináctého března večer vypadal web Jihomoravského kraje příšerně. Z posledních deseti zpráv bylo osm o tom, co udělal, kde byl, nebo s kým se setkal hejtman Michal Hašek. Přestože kraj před nedávnem sliboval, že web už nebude o Haškovi, v tichosti se na to zapomnělo a hlavní stránka úřadu, který se má starat o Jihomoravany, se stará Haškovi o public relations před blížícími se krajskými volbami.

Namátkou: „Hejtman Michal Hašek přijal v pondělí dne 12. března 2012 v prostorách mikulovského zámku velvyslance Turecké republiky v ČR Cihada Erginaye. Pro tureckého velvyslance to byla první návštěva jižní Moravy od nástupu do funkce v minulém roce. Po setkání s Michalem Haškem jednal Cihad Erginay se zástupci Regionální hospodářské komory v Brně.“

 

Jaký význam má pro obyvatele kraje informace o tom, že Hašek dělá svoji práci, doplněná o fotografii, na níž si výše uvedení vysocí představitelé potřásají rukama? Rychlé srovnání s webem Olomouckého kraje stačí ke zjištění, že ve stejný den se na úvodní stránce vyskytuje jen jediná fotografie hejtmana Tesaříka.

 

Rozhodně to není tím, že by se Tesařík nudil ve funkci. Portál hlavního města Prahy (www.praha.eu) má potřebu na hlavní stránce zmínit primátora Bohuslava Svobodu v „aktualitách“ také jen jedinkrát.

 

Z toho, jakým způsobem Jihomoravský kraj prezentuje Haška a jeho práci, jde až strach. Je to ta nejprimitivnější forma public relations doporučovaná politikům, kteří chtějí oslovovat ty analogicky nejprimitivnější levicové voliče. Všechny nejčerstvější „zprávy o Haškovi“ na webu kraje jsou o gestech, zdravicích, proklamacích a politických tanečcích. Předal, přijal, zahájil, zúčastnil se, zareagoval na…

 

Je to o to horší, že na podobné akce s Haškem zpravidla chodí jeho dvorní fotograf. Není pak divu, že to končí satirickým až parodickým počinem „Haszek Mihály pozoruje různé věci“ inspirovaným podobně nazvaným webem o Kim Čong-ilovi. Podobnost se nutně nabízí a Hašek si za to může sám.

 

Bylo by něco úplně jiného, kdyby byl web kraje, jemuž vládnou socialisté, přehlídkou tiskových zpráv o předvolebních slibech a jejich plnění v praxi. Jenže to Hašek nepotřebuje. Mnohem snadnější je prezentovat dělání čehokoliv, protože pak má velkou šanci přesvědčit méně bystré voliče, že v případě volebního vítězství bude „něco“ dělat i nadále. A možná něco z toho bude i splněný předvolební slib.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře