Reklama
reklama

Výtvarník Oldřich Rejnuš vystaví na Nové radnici své kresby Brna

Ve středu 31. října 2012 se v Křížové chodbě Nové radnice uskuteční vernisáž výstavy Historické Brno v kresbách Oldřicha Rejnuše, jejíž součástí bude také křest 1. dílu výtvarníkovy knihy Historickým Brnem krok za krokem.

Prodejní výstava zahrnující asi sto kreseb, nad níž převzal záštitu primátor města Brna Roman Onderka, potrvá do 27. listopadu 2012 a bude přístupná denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

 

„Věřím, že kresby Mistra Rejnuše potěší naše oko a mysl a povzbudí i naši chuť znovu si projít známá i méně známá brněnská zákoutí a nechat se překvapit jejich malebností a krásou,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Autor

Mgr. Ing. Oldřich Rejnuš (narozen 6. března 1926) je výtvarník, historik, pedagog a milovník rodného Brna. Rozhodl se jít ve stopách svých slavných předchůdců – brněnských vedutistů od Františka Richtera po Eduarda Miléna, svého učitele na brněnské pedagogické fakultě – a nakreslit všechna historicky zajímavá místa v Brně a zároveň o nich napsat.

Své kresby s komentáři vydával od roku 2002 v měsíčníku Haló, Brno a později v Brněnském Metropolitanu. V dubnu 2011 otiskl v Brněnském Metropolitanu stý příspěvek a svou spolupráci s měsíčníkem přerušil, aby mohl dokončit 1. díl knihy Historickým Brnem krok za krokem, jejíž křest proběhne na vernisáži výstavy. Spolupráci s informačními novinami občanů statutárního města Brna však míní obnovit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře