Reklama
reklama

Výstava ukazuje Lužánky jako park s neopakovatelnou atmosférou

Urban centrum zahájilo měsíc únor novou výstavou v prostorách Staré radnice. Od 5. února se tam můžete „projít“ Lužánkami – nejznámějším brněnským parkem, který vstupuje do nové sezóny po komplexní revitalizaci.

Výstava s podtitulem Park s neopakovatelnou atmosférou potrvá přibližně měsíc a mapuje Lužánky v minulosti a dnes, po jedenadvaceti letech průběžné rekonstrukce, která byla rozdělena do pěti etap a dokončena na jaře 2012.
Pamětníci se mohou těšit na dobové mapy a fotografie a seznámí se s historií místa, kdy se původní hospodářský dvůr proměnil ve francouzský park, který za více než dvě stě let získal přírodě bližší podobu. Představena bude i dnešní podoba parku, jak v textech, tak ve fotografiích. Návštěvníci poznají také řadu významných stromů i prvky umělecké výzdoby parku.
Cílem výstavy je ukázat Lužánky jako pozoruhodné místo, které zve po celý rok k procházkám, odpočinku, zábavě, hrám i sportu. V Urban centru tedy najdete řadu tipů k návštěvě parku, mezi nimi třeba hřiště pro nejmenší děti, výběh pro čtyřnohé společníky, fitpark i řadu sportovišť.
Od počátku ledna se v Urban centru v Mečové ulici mění otevírací doba – nově je otevřeno i v pondělí, naopak se uzavírá v sobotu. Na výstavy tak lze nyní zavítat každý všední den od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře