Reklama
reklama

Výstava ukazuje Lužánky jako park s neopakovatelnou atmosférou

Urban centrum zahájilo měsíc únor novou výstavou v prostorách Staré radnice. Od 5. února se tam můžete „projít“ Lužánkami – nejznámějším brněnským parkem, který vstupuje do nové sezóny po komplexní revitalizaci.

Výstava s podtitulem Park s neopakovatelnou atmosférou potrvá přibližně měsíc a mapuje Lužánky v minulosti a dnes, po jedenadvaceti letech průběžné rekonstrukce, která byla rozdělena do pěti etap a dokončena na jaře 2012.
Pamětníci se mohou těšit na dobové mapy a fotografie a seznámí se s historií místa, kdy se původní hospodářský dvůr proměnil ve francouzský park, který za více než dvě stě let získal přírodě bližší podobu. Představena bude i dnešní podoba parku, jak v textech, tak ve fotografiích. Návštěvníci poznají také řadu významných stromů i prvky umělecké výzdoby parku.
Cílem výstavy je ukázat Lužánky jako pozoruhodné místo, které zve po celý rok k procházkám, odpočinku, zábavě, hrám i sportu. V Urban centru tedy najdete řadu tipů k návštěvě parku, mezi nimi třeba hřiště pro nejmenší děti, výběh pro čtyřnohé společníky, fitpark i řadu sportovišť.
Od počátku ledna se v Urban centru v Mečové ulici mění otevírací doba – nově je otevřeno i v pondělí, naopak se uzavírá v sobotu. Na výstavy tak lze nyní zavítat každý všední den od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře