Reklama
reklama

Výstava ukazuje Lužánky jako park s neopakovatelnou atmosférou

Urban centrum zahájilo měsíc únor novou výstavou v prostorách Staré radnice. Od 5. února se tam můžete „projít“ Lužánkami – nejznámějším brněnským parkem, který vstupuje do nové sezóny po komplexní revitalizaci.

Výstava s podtitulem Park s neopakovatelnou atmosférou potrvá přibližně měsíc a mapuje Lužánky v minulosti a dnes, po jedenadvaceti letech průběžné rekonstrukce, která byla rozdělena do pěti etap a dokončena na jaře 2012.
Pamětníci se mohou těšit na dobové mapy a fotografie a seznámí se s historií místa, kdy se původní hospodářský dvůr proměnil ve francouzský park, který za více než dvě stě let získal přírodě bližší podobu. Představena bude i dnešní podoba parku, jak v textech, tak ve fotografiích. Návštěvníci poznají také řadu významných stromů i prvky umělecké výzdoby parku.
Cílem výstavy je ukázat Lužánky jako pozoruhodné místo, které zve po celý rok k procházkám, odpočinku, zábavě, hrám i sportu. V Urban centru tedy najdete řadu tipů k návštěvě parku, mezi nimi třeba hřiště pro nejmenší děti, výběh pro čtyřnohé společníky, fitpark i řadu sportovišť.
Od počátku ledna se v Urban centru v Mečové ulici mění otevírací doba – nově je otevřeno i v pondělí, naopak se uzavírá v sobotu. Na výstavy tak lze nyní zavítat každý všední den od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře