Reklama
reklama

Výstava Gejša a Samuraj nyní na Špilberku za zvýhodněnou cenu!

Již nyní se můžete ocitnout ve starém Japonsku, mezi desítkami předmětů dávných samurajů a gejš. Jen nyní můžete na serveru slevuška zakoupit kupony, prostřednictvím kterých si prohlédnete tuto výstavu v jedinečných prostorech hradu Špilberku téměř za poloviční cenu.

Výstava Gejša a Samuraj se od června nachází v západní části expozic hradu Špilberku. Najdete zde více jak sedm set předmětů z bohatých sbírek Náprstkova muzea autorky výstavy PhDr. Alici Kraemerové. Zatímco samurajové, jejichž meče, mečové záštity a další výstroj ještě dnes opravdu existují jenom v muzejních sbírkách nebo filmech, gejši, byť v redukovaném počtu, stále zůstávají součástí i dnešního moderního japonského životního stylu.

 

Na výstavě se setkáte například s ukázkami nejslavnějších signovaných čepelí, které pocházejí z dílen mistrů mečířů. Svébytný život gejš je na výstavě představen předměty pro ozdobu i pro denní potřebu, jako jsou čajové a jídelní soupravy, kuřácké soupravy, ozdoby do vlasů nebo slonovinové i dřevěné jehlice a hřebínky.

 

 

 

Prostřednictví akce Muzea města Brna a serveru www.slevuska.cz se můžete nyní na tuto výstavu podívat za zvýhodněnou cenu 99 Korun (2 osoby). Stačí si na uvedeném serveru zakoupit a zaplatit kupon, který poté na pokladně hradu vyměníte za volnou vstupenku. Prohlídka výstavy je individuální, bez průvodce. Pokladna se uzavírá 45 minut před koncem. Platnost kuponu je od 22. června do konce srpna 2012. Výstava je otevřena v červnu denně kromě úterý od 9 do 17 hodin, v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře