Reklama
reklama

Výstava Gejša a Samuraj nyní na Špilberku za zvýhodněnou cenu!

Již nyní se můžete ocitnout ve starém Japonsku, mezi desítkami předmětů dávných samurajů a gejš. Jen nyní můžete na serveru slevuška zakoupit kupony, prostřednictvím kterých si prohlédnete tuto výstavu v jedinečných prostorech hradu Špilberku téměř za poloviční cenu.

Výstava Gejša a Samuraj se od června nachází v západní části expozic hradu Špilberku. Najdete zde více jak sedm set předmětů z bohatých sbírek Náprstkova muzea autorky výstavy PhDr. Alici Kraemerové. Zatímco samurajové, jejichž meče, mečové záštity a další výstroj ještě dnes opravdu existují jenom v muzejních sbírkách nebo filmech, gejši, byť v redukovaném počtu, stále zůstávají součástí i dnešního moderního japonského životního stylu.

 

Na výstavě se setkáte například s ukázkami nejslavnějších signovaných čepelí, které pocházejí z dílen mistrů mečířů. Svébytný život gejš je na výstavě představen předměty pro ozdobu i pro denní potřebu, jako jsou čajové a jídelní soupravy, kuřácké soupravy, ozdoby do vlasů nebo slonovinové i dřevěné jehlice a hřebínky.

 

 

 

Prostřednictví akce Muzea města Brna a serveru www.slevuska.cz se můžete nyní na tuto výstavu podívat za zvýhodněnou cenu 99 Korun (2 osoby). Stačí si na uvedeném serveru zakoupit a zaplatit kupon, který poté na pokladně hradu vyměníte za volnou vstupenku. Prohlídka výstavy je individuální, bez průvodce. Pokladna se uzavírá 45 minut před koncem. Platnost kuponu je od 22. června do konce srpna 2012. Výstava je otevřena v červnu denně kromě úterý od 9 do 17 hodin, v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře