Reklama
reklama

Výstava Gejša a Samuraj nyní na Špilberku za zvýhodněnou cenu!

Již nyní se můžete ocitnout ve starém Japonsku, mezi desítkami předmětů dávných samurajů a gejš. Jen nyní můžete na serveru slevuška zakoupit kupony, prostřednictvím kterých si prohlédnete tuto výstavu v jedinečných prostorech hradu Špilberku téměř za poloviční cenu.

Výstava Gejša a Samuraj se od června nachází v západní části expozic hradu Špilberku. Najdete zde více jak sedm set předmětů z bohatých sbírek Náprstkova muzea autorky výstavy PhDr. Alici Kraemerové. Zatímco samurajové, jejichž meče, mečové záštity a další výstroj ještě dnes opravdu existují jenom v muzejních sbírkách nebo filmech, gejši, byť v redukovaném počtu, stále zůstávají součástí i dnešního moderního japonského životního stylu.

 

Na výstavě se setkáte například s ukázkami nejslavnějších signovaných čepelí, které pocházejí z dílen mistrů mečířů. Svébytný život gejš je na výstavě představen předměty pro ozdobu i pro denní potřebu, jako jsou čajové a jídelní soupravy, kuřácké soupravy, ozdoby do vlasů nebo slonovinové i dřevěné jehlice a hřebínky.

 

 

 

Prostřednictví akce Muzea města Brna a serveru www.slevuska.cz se můžete nyní na tuto výstavu podívat za zvýhodněnou cenu 99 Korun (2 osoby). Stačí si na uvedeném serveru zakoupit a zaplatit kupon, který poté na pokladně hradu vyměníte za volnou vstupenku. Prohlídka výstavy je individuální, bez průvodce. Pokladna se uzavírá 45 minut před koncem. Platnost kuponu je od 22. června do konce srpna 2012. Výstava je otevřena v červnu denně kromě úterý od 9 do 17 hodin, v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře