Reklama
reklama

Výstava fotografií Kamily Berndorffové "Můj nový život"

Nadace "Národ dětem" a Fakultní nemocnice Motol v Praze si Vás dovolují srdečně pozvat na vernisáž výstavy fotografií Kamily Berndorffové "Můj nový život". Vernisáž bude zahájena ve středu 1. 8. 2012 od 18.00 hod. v přízemí Galerie Vaňkovka Brno.V rámci vernisáže vystoupí taneční skupina La Quadrilla.

Od 1. do 31. srpna uvidíte ve Vaňkovce unikátní fotografickou výstavu onkologicky nemocných dětí objektivem renomované české fotografky Kamily Berndorffové. Výstava je součástí stejnojmenné kampaně, která si klade za cíl zkvalitnit život dětí léčených pro zhoubný nádor. Ojedinělé velkoformátové fotografie zachycují příběhy obyčejných dětí s neobyčejným osudem a jejich pozitivní přístup ke své budoucnosti.

Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT vyvrací obecné představy o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí. Pozitivní náhled veřejnosti výrazně přispívá k psychické stabilitě dětských pacientů, která napomáhá jejich uzdravení. Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT napomáhá znovuzařazení onkologicky léčených dětí do normálního života formou různých zábavních akcí a programů.

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT můžete finančně podpořit na účtu Nadace „Národ dětem“, číslo konta: 478502093/0300, variabilní symbol 7777 nebo zakoupením katalogu výstavy v ceně 200,- Kč.
O autorce
Kamila Berndorffová je fotografka, publicistka a cestovatelka, jejíž umělecké fotografie dokumentují obyčejné lidi neobyčejným způsobem. Pracuje s černobílým i barevným dokumentem, její současná tvorba se kloní především ke stylizovaným kompozicím a portrétům. Má za sebou desítky samostatných i kolektivních výstav (ocenění na Czech Press Photo 2007, 2009). Publikuje a přednáší o svých cestách (především do Indie), spolupracuje s cestopisnými časopisy a Českým rozhlasem. Kamila Berndorffová se věnuje soustavné dokumentaci onkologických dětských pacientů od června 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře