Reklama
reklama

Výstava fotografií Kamily Berndorffové "Můj nový život"

Nadace "Národ dětem" a Fakultní nemocnice Motol v Praze si Vás dovolují srdečně pozvat na vernisáž výstavy fotografií Kamily Berndorffové "Můj nový život". Vernisáž bude zahájena ve středu 1. 8. 2012 od 18.00 hod. v přízemí Galerie Vaňkovka Brno.V rámci vernisáže vystoupí taneční skupina La Quadrilla.

Od 1. do 31. srpna uvidíte ve Vaňkovce unikátní fotografickou výstavu onkologicky nemocných dětí objektivem renomované české fotografky Kamily Berndorffové. Výstava je součástí stejnojmenné kampaně, která si klade za cíl zkvalitnit život dětí léčených pro zhoubný nádor. Ojedinělé velkoformátové fotografie zachycují příběhy obyčejných dětí s neobyčejným osudem a jejich pozitivní přístup ke své budoucnosti.

Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT vyvrací obecné představy o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí. Pozitivní náhled veřejnosti výrazně přispívá k psychické stabilitě dětských pacientů, která napomáhá jejich uzdravení. Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT napomáhá znovuzařazení onkologicky léčených dětí do normálního života formou různých zábavních akcí a programů.

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT můžete finančně podpořit na účtu Nadace „Národ dětem“, číslo konta: 478502093/0300, variabilní symbol 7777 nebo zakoupením katalogu výstavy v ceně 200,- Kč.
O autorce
Kamila Berndorffová je fotografka, publicistka a cestovatelka, jejíž umělecké fotografie dokumentují obyčejné lidi neobyčejným způsobem. Pracuje s černobílým i barevným dokumentem, její současná tvorba se kloní především ke stylizovaným kompozicím a portrétům. Má za sebou desítky samostatných i kolektivních výstav (ocenění na Czech Press Photo 2007, 2009). Publikuje a přednáší o svých cestách (především do Indie), spolupracuje s cestopisnými časopisy a Českým rozhlasem. Kamila Berndorffová se věnuje soustavné dokumentaci onkologických dětských pacientů od června 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře