Reklama
reklama

Vyšetření na rakovinu lze darovat jako dárek k Vánocům

Vyzvednout si vánoční dárek v ambulanci u lékaře v Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci v Brně? Žádný problém, počítejte však s tím, že u toho poteče krev.

Brněnský ústav totiž jako jediný v republice nabízí preventivní onkologická vyšetření a právě balíček vyšetření se nyní v předvánočním čase stává žádaným netradičním dárkem pod stromeček. Součástí preventivního onkologického vyšetření je odběr krve, který dává vysoké procento jistoty, že nemáte zhoubné nádorové onemocnění v diagnostikovatelném stadiu. „Každému z pacientů lékař sestavuje spektrum vyšetření samostatně na základě jeho rodinné a osobní anamnézy, pohlaví a věku. Lze tedy říci, že prohlídka je „šita přímo na míru“. Vyšetření zahrnuje základní a jednotné spektrum vyšetření zaměřené na diagnostiku nejčastějších onkologických diagnóz,“ potvrdila mluvčí ústavu Zuzana Joukalová s tím, že cena preventivního vyšetření se už od nového roku zvýší o šest set korun na rovných pět tisíc korun.

 

„Mamince jsem poukaz věnovala už před pěti lety a nyní ho dostane opět. Vyšetření nám dává jistotu, že s jejím zdravím je vše v pořádku,“ prozradila novinám Centrumnews paní Monika, která pro poukaz na vyšetření přišla.

 
Rostoucí zájem o hrazenou prohlídku a poukazy nejen před Vánoci donutil brněnské onkology rozšířit tento projekt. „Od ledna otevíráme další ambulanci. Zájem o prohlídky je velký, překvapuje mě, že ostatní komplexní onkologická centra v republice něco podobného nedělají,“ podotkl ředitel Masarykova onkologického ústavu Jiří Vorlíček. Masarykův onkologický ústav nově také rozšířil vyšetření krve o dvě další nemoci – hematologickou malignitu a rakovinu zažívacího traktu. „Při onkologických onemocněních je důležité onemocnění předcházet a ne jej léčit. Základním pravidlem je a vždy bude, čím dříve je onemocnění zjištěno, tím větší je naděje na jeho vyléčení,“ upozornil Vorlíček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře