Reklama
reklama

Vyšetření na rakovinu lze darovat jako dárek k Vánocům

Vyzvednout si vánoční dárek v ambulanci u lékaře v Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci v Brně? Žádný problém, počítejte však s tím, že u toho poteče krev.

Brněnský ústav totiž jako jediný v republice nabízí preventivní onkologická vyšetření a právě balíček vyšetření se nyní v předvánočním čase stává žádaným netradičním dárkem pod stromeček. Součástí preventivního onkologického vyšetření je odběr krve, který dává vysoké procento jistoty, že nemáte zhoubné nádorové onemocnění v diagnostikovatelném stadiu. „Každému z pacientů lékař sestavuje spektrum vyšetření samostatně na základě jeho rodinné a osobní anamnézy, pohlaví a věku. Lze tedy říci, že prohlídka je „šita přímo na míru“. Vyšetření zahrnuje základní a jednotné spektrum vyšetření zaměřené na diagnostiku nejčastějších onkologických diagnóz,“ potvrdila mluvčí ústavu Zuzana Joukalová s tím, že cena preventivního vyšetření se už od nového roku zvýší o šest set korun na rovných pět tisíc korun.

 

„Mamince jsem poukaz věnovala už před pěti lety a nyní ho dostane opět. Vyšetření nám dává jistotu, že s jejím zdravím je vše v pořádku,“ prozradila novinám Centrumnews paní Monika, která pro poukaz na vyšetření přišla.

 
Rostoucí zájem o hrazenou prohlídku a poukazy nejen před Vánoci donutil brněnské onkology rozšířit tento projekt. „Od ledna otevíráme další ambulanci. Zájem o prohlídky je velký, překvapuje mě, že ostatní komplexní onkologická centra v republice něco podobného nedělají,“ podotkl ředitel Masarykova onkologického ústavu Jiří Vorlíček. Masarykův onkologický ústav nově také rozšířil vyšetření krve o dvě další nemoci – hematologickou malignitu a rakovinu zažívacího traktu. „Při onkologických onemocněních je důležité onemocnění předcházet a ne jej léčit. Základním pravidlem je a vždy bude, čím dříve je onemocnění zjištěno, tím větší je naděje na jeho vyléčení,“ upozornil Vorlíček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře