Reklama
reklama

Vyšel průvodce pro cizince. Je „jiný“

Brno – Průvodce pro turisty prodávají všechna knihkupectví. Brno není výjimkou. Před několika týdny ale publicista Michal Kašpárek napsal a vydal průvodce, který se od klasických publikací zásadně liší. Mimo jiné v tom, že je elektronický, což umožní aktualizaci údajů.    

Odkud se vzal nápad napsat podobného průvodce a co všechno obsahuje?

 

Rád cestuji, ale nemám rád klasické knižní průvodce.  Zahlcují čtenáře informacemi, jenže z nich nezjistíte, kam zajít na kafe a jak si vůbec místo užít jako místní, ne jako turista. Napadlo mě, že asi nejsem sám, a byl to dobrý úsudek. Tento průvodce Brnem obsahuje hlavně tipy, které v jiných průvodcích nejsou: kde se dobře najíst, kam za muzikou, ve kterých kavárnách si najít přátele.

 

Jaká je zatím zpětná vazba od čtenářů?

 

Milá. Párkrát do týdne mi přijde velmi nadšený mail. Peníze zpátky zatím nikdo nechtěl.

 

Jak vypadá cílová čtenářská skupina - je to spíše průvodce pro milovníky bouřlivého nočního života, nebo klidného relaxu?

 

Do cílové skupiny patří kdokoliv, kdo nerad utrácí za nekvalitní služby. Ano, úplné stehno, které se nezajímá o nic kromě televize, si asi nepočte. Ale jinak je jedno, jestli čtenář dává přednost živé taneční hudbě,
anebo pročítání novin v kavárně. V průvodci je toho dost.

 

Předcházela tomu nějaká forma komunikace s institucemi, které jsou v průvodci zmíněny, například muzei?

 

Předcházelo tomu opakované navštěvování prakticky všech institucí a samozřejmě i klasická novinářská práce – telefony, rozhovory, doslova stovky kilometrů nachozené ulicemi Brna.

 

Obsahuje průvodce i tipy na vaše oblíbená, spíše tichá místa, na kterých teď bude asi větší provoz?

 

Obsahuje, ale nevšímám si, že by se teď v Kamenné kolonii nedalo hnout.

 

Průvodce je elektronický. Jak se dá vůbec získat?

 

Nabízím balík elektronických knížek v různých formátech. Průvodce si tedy lze pohodlně přečíst na obrazovce počítače, vytisknout, nahrát do iPadu, Kindlu nebo telefonu. Čtenáře při tom neotravuje žádná pitomá protipirátská ochrana. Po zaplacení lze průvodce lze stáhnout okamžitě.

 

Jak často se budou informace o zajímavých místech Brna aktualizovat?

 

Na papíře jsem průvodce nevydal i proto, že by mi to nedovolilo tak rychle doplňovat informace. To dělám jednou za dva měsíce: kde který podnik zavřel, kde otevřel nový, kde nějaká atrakce kvůli opravám dočasně omezuje provoz a tak dále.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře