Reklama
reklama

Výrobce pervitinu se dal před policisty na útěk, ti ho ale dopadli

Podezřelého muže spatřili policisté na ulici na Palackého třídě v Brně. Ten se dal ihned na útěk, policie ho však dostihla a našla u něj věci k přípravě drog. Muž začal lhát, následně ale bylo jasné, že on sám drogy vyrábí.

Dvaapadesátiletý muž neměl zrovna „kliku“, když se nacházel na Palackého třídě před obchodem v době, kdy policisté měli hlídku. Dal se okamžitě na útěk a nejen tím tak na sebe upozornil. Policisté ho tak začali pronásledovat a po chvíli jej našli.

 

„Při kontrole policisté u podezřelé osoby našli igelitovou tašku s léky, chemikáliemi a varným sklem,“ vyjmenovala nálezy policejní mluvčí Andrea Straková. „Pachatel nejprve spontánně doznal, že věci jsou jeho, poté ale začal tvrdit, že tašku s obsahem našel a chtěl ji prodat,“ dodala Straková.

 

Kriminalisté z týmu Toxi dotáhli případ do úspěšného konce. Zjistili, že se muž nedovolené výrobě pervitinu věnoval nejméně rok na různých místech v Brně a drogu prodával dalším uživatelům. S přípravou mu pomáhala o jednadvacet let mladší přítelkyně. Dvojici tak hrozí až pět let za mřížemi.

 

Od začátku roku stíhají kriminalisté brněnského Toxi týmu celkem dvacet pět osob, z toho osm na přijetí do vazby. Za uplynulé tři měsíce zajistili také osm varen pervitinu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře