Reklama
reklama

Výrobce pervitinu se dal před policisty na útěk, ti ho ale dopadli

Podezřelého muže spatřili policisté na ulici na Palackého třídě v Brně. Ten se dal ihned na útěk, policie ho však dostihla a našla u něj věci k přípravě drog. Muž začal lhát, následně ale bylo jasné, že on sám drogy vyrábí.

Dvaapadesátiletý muž neměl zrovna „kliku“, když se nacházel na Palackého třídě před obchodem v době, kdy policisté měli hlídku. Dal se okamžitě na útěk a nejen tím tak na sebe upozornil. Policisté ho tak začali pronásledovat a po chvíli jej našli.

 

„Při kontrole policisté u podezřelé osoby našli igelitovou tašku s léky, chemikáliemi a varným sklem,“ vyjmenovala nálezy policejní mluvčí Andrea Straková. „Pachatel nejprve spontánně doznal, že věci jsou jeho, poté ale začal tvrdit, že tašku s obsahem našel a chtěl ji prodat,“ dodala Straková.

 

Kriminalisté z týmu Toxi dotáhli případ do úspěšného konce. Zjistili, že se muž nedovolené výrobě pervitinu věnoval nejméně rok na různých místech v Brně a drogu prodával dalším uživatelům. S přípravou mu pomáhala o jednadvacet let mladší přítelkyně. Dvojici tak hrozí až pět let za mřížemi.

 

Od začátku roku stíhají kriminalisté brněnského Toxi týmu celkem dvacet pět osob, z toho osm na přijetí do vazby. Za uplynulé tři měsíce zajistili také osm varen pervitinu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře