Reklama
reklama

Výpadek proudu a nehoda dvou vozidel zastavily provoz tramvají v Bystrci

Ve čtvrtek 31. května nejezdily téměř sedm hodin tramvaje do Bystrce. Mohl za to odpolední výpadek proudu a nehoda dvou tramvají, která se stala následně po obnově dodávky proudu. Místo tramvají v této městské části jezdily autobusy náhradní dopravy.

Nepříjemnosti z cestováním poznaly ve čtvrtek odpoledne a ve večerních hodinách stovky cestujících směřujících do svých domovů v oblasti Bystrce a Komína. V čase 14.21 hodin došlo v oblasti Bystrce, Komína a Přívratu k výpadku napájení. Po zásahu energetického dispečinku se podařilo obnovit dodávku napětí, bez napětí zůstala pouze oblast Bystrce. Linky číslo 1, 3 a 11 byly ukončeny ve smyčce Komín, linka číslo 30 ukončena na kruhovém objezdu v Komíně. Ve vyřazeném úseku a za kurzy, které zůstaly v úsecích bez napětí, byla v rámci možností řazena náhradní autobusová doprava.

 

Po obnovení napětí došlo však k dalšímu dopravnímu kolapsu. Ten způsobila v čase 17.23 hodin obousměrná tramvaj linky 1, která najela do  před ní stojící soupravy v místech před smyčkou Bystrce-Ečerova. Vlivem najetí došlo také k menším zranění několika cestujících a řidičky tramvaje, na místě zasahovaly tři hasičské jednotky a také drážní inspekce. 

 

"Při střetu došlo vlivem nárazu k vykolejení druhého soukolí druhého podvozku B vozu. V čase od 17.25 do 20.15 hodin byl proveden odklon linek 1 a 3 do smyčky Rakovecká, hodinu poté jen do smyčky Vozovna Komín. Nasazena byla náhradní autobusová doprava" uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře