Reklama
reklama

Vykolejená tramvaj na Cejlu odřela další v protisměru

(AKTUALIZOVÁNO 21:50) Nezvyklá nehoda tramvají blokuje večer důležitou brněnskou křižovatku Cejl X Vranovská, kudy projíždí hned několik linek. Vykolejená tramvaj na lince číslo devět se otřela o protijedoucí tramvaj na lince čtyři. Dopravní podnik částečně odklonil provoz na ulici Milady Horákové. Při nehodě se nikdo nezranil.

Brno - Nehoda se stala těsně po půl osmé. Podle mluvčí dopravního podniku Lindy Škrancové je předběžný odhad škody do dvou set tisíc korun. "Vykolejená tramvaj byla Škoda 13T (Porsche), takže náhradní díly mají vyšší cenu. Zavinění vykolejení se vyšetřuje, v úvahu připadá pochybení řidiče nebo technická závada na výhybce," řekla Škrancová. Zastávky směrem z centra jsou obsluhovány záložními autobusy. Vykolejená tramvaj číslo 1924 jezdí podle dopravního serveru bmhd.cz v Brně teprve od loňského ledna. 

 

Aktualizováno: 21:50

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře