Reklama
reklama

Vybrzdil autobus, tvrdil, že zavadil o pedál. Soud mu zpřísnil trest

Případ agresivního řidiče Romana Z., který si loni na podzim vzal na mušku autobus městské hromadné dopravy a vybrzdil ho, má pokračování. Jeho případ dnes ukončil odvolací Krajský soud v Brně tak, že jedenatřicetiletému Romanu. Z. zpřísnil trest. Místo dvou let dostal tři roky ve vězení a pak ještě šest let bude bez řidičského průkazu.

V autobusu při nehodě upadla starší žena a velmi vážně si poranila hlavu. Jedno dítě také vypadlo z kočárku a muselo být ošetřeno v nemocnici. Riskantní manévr, po kterém silniční pirát ukázal na řidiče autobusu rukou gesto s prstem nahoru, nezachytila žádná z dopravních kamer. Policisté se při vyšetřování opírali o svědectví cestujících z autobusu a samotného řidiče. „Po výjezdu ze zastávky Špačkova mě řidič předjel, zařadil se přede mě a prudce zabrzdil," popsal řidič Miloslav Pantůček s tím, že netuší, co obžalovaného s vybrždění autobusu vedlo.

 

Přestože měl muž uloženou podmínku, je trestaný za loupež a úmyslné ublížení na zdraví , neskončil ve vazbě. Před policisty se také zajímavým způsobem hájil. „Má prý desetiletou praxi v řízení, ale při předjetí údajně podřadil na druhý rychlostní stupeň a zavadil o brzdový pedál," popsal řidičovu obhajobu mluvčí policie Pavel Šváb.

 

U tohoto auta si Roman Z. "spletl" brzdu s plynem.

 

Senát dnes vyhověl odvolání státní zástupkyně, která požadovala trest kolem tří a půl roku vězení. Podle soudu je jeho chování zavrženíhodné a primitivní a je jasné, že je agresivní a nebezpečný.

 

Proti rozsudku může Roman Z. podat ještě dovolání, verdikt je ale pravomocný a proto musí nastoupit do vězení. A jak se muž hájí například na sociální síti? „Všem chudákům, co mě zde soudí, však na vás dojde taky dřív nebo později. Jste ještě ubožejší, jak ta media, chudáci já si svoje odsedím ale vy s tím pojdete. Přeji  vám nejdelší smrt,“ napsal s hrubkami na Facebook muž.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře