Reklama
reklama

Všechny autobusy, trolejbusy a tramvaje v Brně jezdí, ale se zpožděním

Brňané se do zaměstnání a škol dostanou. Ranní doprava sice bojuje se zbytky sněhu, vozy dopravního podniku ale podle informací mluvčí Lindy Škrancové jezdí všude, ale se zpožděním. "Dobrá zpráva je, že by měly být obsluhovány všechny oblasti," uvedla v úterý ráno mluvčí.

V Brně napadlo během včerejšího odpoledne a večera místy až 40 centimetrů sněhu.

 

Městská hromadná doprava měla problémy v podstatě na celém území Brna i na silnicích k přilehlým městským částem - Útěchov, Ořešín a obcím - Lelekovice, Vranov.  Kvůli nesjízdným - zejména kopcovitým - úsekům byly zpožděné nebo dočasně mimo provoz spoje linek 25 a 26, 35, 37, 50, 58, 70, 78.
"Obecně se dalo spolehnout zejména na tramvajovou dopravu, autobusy a trolejbusy musely vyčkat na příjezd posypových vozů a úpravu vozovky. Řidiči nemohli ohrozit bezpečnost cestujících," dodala Škrancová.

 

  

V pondělí autobusy stály ve vánici, od úterního rána už opět vozí cestující.

 

Silničáři vyjeli s 21 posypovými auty a ty byly posíleny o traktory s radlicemi. "Vzhledem k tomu, že každou silnici bylo nutno projíždět několikrát dosahují doposud provedené výkony velmi vysokých čísel. Například posyp byl proveden na cca 4 500 km,  pluhování na cca 10 000 km a spotřebováno bylo přes 750 tun posypových materiálů," shrnul provozní ředitel společnosti Brněnské kuminikace Leoš Chasák.

 

Silničáři stále upozorňují řidiče na nutnost opatrné jízdy a to především na bočních komunikacích, kde doposud údržba neproběhla, nebo proběhla pouze v minimální míře.

 

Policie za včerejší den od rána do půlnoci eviduje v rámci Jihomoravského kraje bezmála stovku dopravních nehod. "Jednalo se o plechařiny a menší nehody bez zranění, případně jen s lehčími. Komplikace měli také řidiči kamionů, kteří museli své vozy odstavovat. V noci došlo pod tíhou sněhu k pádu stromu v ulici Tučkova, naštěstí bez zranění. Nebezpečí pádu stromů, větví a sněhu hrozí i během dne," upozornila mluvčí policie Andrea Straková.

 

Po půlnoci, kdy přestalo sněžit, se situace na silnicích uklidnila. Komplikace nyní ráno jsou stále na silnici č 43 u obce Černá Hora, kde je ledovka, na místo jede technika hasičů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře