Reklama
reklama

Všechny autobusy, trolejbusy a tramvaje v Brně jezdí, ale se zpožděním

Brňané se do zaměstnání a škol dostanou. Ranní doprava sice bojuje se zbytky sněhu, vozy dopravního podniku ale podle informací mluvčí Lindy Škrancové jezdí všude, ale se zpožděním. "Dobrá zpráva je, že by měly být obsluhovány všechny oblasti," uvedla v úterý ráno mluvčí.

V Brně napadlo během včerejšího odpoledne a večera místy až 40 centimetrů sněhu.

 

Městská hromadná doprava měla problémy v podstatě na celém území Brna i na silnicích k přilehlým městským částem - Útěchov, Ořešín a obcím - Lelekovice, Vranov.  Kvůli nesjízdným - zejména kopcovitým - úsekům byly zpožděné nebo dočasně mimo provoz spoje linek 25 a 26, 35, 37, 50, 58, 70, 78.
"Obecně se dalo spolehnout zejména na tramvajovou dopravu, autobusy a trolejbusy musely vyčkat na příjezd posypových vozů a úpravu vozovky. Řidiči nemohli ohrozit bezpečnost cestujících," dodala Škrancová.

 

  

V pondělí autobusy stály ve vánici, od úterního rána už opět vozí cestující.

 

Silničáři vyjeli s 21 posypovými auty a ty byly posíleny o traktory s radlicemi. "Vzhledem k tomu, že každou silnici bylo nutno projíždět několikrát dosahují doposud provedené výkony velmi vysokých čísel. Například posyp byl proveden na cca 4 500 km,  pluhování na cca 10 000 km a spotřebováno bylo přes 750 tun posypových materiálů," shrnul provozní ředitel společnosti Brněnské kuminikace Leoš Chasák.

 

Silničáři stále upozorňují řidiče na nutnost opatrné jízdy a to především na bočních komunikacích, kde doposud údržba neproběhla, nebo proběhla pouze v minimální míře.

 

Policie za včerejší den od rána do půlnoci eviduje v rámci Jihomoravského kraje bezmála stovku dopravních nehod. "Jednalo se o plechařiny a menší nehody bez zranění, případně jen s lehčími. Komplikace měli také řidiči kamionů, kteří museli své vozy odstavovat. V noci došlo pod tíhou sněhu k pádu stromu v ulici Tučkova, naštěstí bez zranění. Nebezpečí pádu stromů, větví a sněhu hrozí i během dne," upozornila mluvčí policie Andrea Straková.

 

Po půlnoci, kdy přestalo sněžit, se situace na silnicích uklidnila. Komplikace nyní ráno jsou stále na silnici č 43 u obce Černá Hora, kde je ledovka, na místo jede technika hasičů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře