Reklama
reklama

Všechny autobusy, trolejbusy a tramvaje v Brně jezdí, ale se zpožděním

Brňané se do zaměstnání a škol dostanou. Ranní doprava sice bojuje se zbytky sněhu, vozy dopravního podniku ale podle informací mluvčí Lindy Škrancové jezdí všude, ale se zpožděním. "Dobrá zpráva je, že by měly být obsluhovány všechny oblasti," uvedla v úterý ráno mluvčí.

V Brně napadlo během včerejšího odpoledne a večera místy až 40 centimetrů sněhu.

 

Městská hromadná doprava měla problémy v podstatě na celém území Brna i na silnicích k přilehlým městským částem - Útěchov, Ořešín a obcím - Lelekovice, Vranov.  Kvůli nesjízdným - zejména kopcovitým - úsekům byly zpožděné nebo dočasně mimo provoz spoje linek 25 a 26, 35, 37, 50, 58, 70, 78.
"Obecně se dalo spolehnout zejména na tramvajovou dopravu, autobusy a trolejbusy musely vyčkat na příjezd posypových vozů a úpravu vozovky. Řidiči nemohli ohrozit bezpečnost cestujících," dodala Škrancová.

 

  

V pondělí autobusy stály ve vánici, od úterního rána už opět vozí cestující.

 

Silničáři vyjeli s 21 posypovými auty a ty byly posíleny o traktory s radlicemi. "Vzhledem k tomu, že každou silnici bylo nutno projíždět několikrát dosahují doposud provedené výkony velmi vysokých čísel. Například posyp byl proveden na cca 4 500 km,  pluhování na cca 10 000 km a spotřebováno bylo přes 750 tun posypových materiálů," shrnul provozní ředitel společnosti Brněnské kuminikace Leoš Chasák.

 

Silničáři stále upozorňují řidiče na nutnost opatrné jízdy a to především na bočních komunikacích, kde doposud údržba neproběhla, nebo proběhla pouze v minimální míře.

 

Policie za včerejší den od rána do půlnoci eviduje v rámci Jihomoravského kraje bezmála stovku dopravních nehod. "Jednalo se o plechařiny a menší nehody bez zranění, případně jen s lehčími. Komplikace měli také řidiči kamionů, kteří museli své vozy odstavovat. V noci došlo pod tíhou sněhu k pádu stromu v ulici Tučkova, naštěstí bez zranění. Nebezpečí pádu stromů, větví a sněhu hrozí i během dne," upozornila mluvčí policie Andrea Straková.

 

Po půlnoci, kdy přestalo sněžit, se situace na silnicích uklidnila. Komplikace nyní ráno jsou stále na silnici č 43 u obce Černá Hora, kde je ledovka, na místo jede technika hasičů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře