Reklama
reklama

Vrhač zákusků a jeho partnerka, která to umí s obuškem, začali krást v podchodu

Již podruhé během týdne skončila v rukou brněnských policistů dvojice závislá na drogách. Nejdříve odmítli zaplatit za jídlo v restauraci a pak je policisté chytili přímo při kapesní krádeži v podchodu u brněnského nádraží. Sedmadvacetiletý muž a šestadvacetiletá žena navíc rozhodně nemají čistý trestní rejstřík.

V neděli odpoledne navštívili restauraci obchodního domu v Tkalcovské ulici. Prodavačka je požádala, aby zaplatili za zboží celou požadovanou sumu. „Ovšem místo drobných se jí dostalo jen spršky vulgarit. Navíc muž džusem polil jídlo v pultu, kde majitel vyčíslil škodu na 2500 korun a k dovršení všeho trefil obsluhu zákuskem do hlavy,“ popsal chování dvojice mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Před obchodním domem se je pracovník bezpečnostní služby snažil přesvědčit, aby se vrátili a uhradili škodu. Výsledkem byl další smrští nadávek doprovázený útok. Muž z ochranky ránu vedenou boxerem vykryl a podařilo se mu agresora zpacifikovat. Do bitky se zapojila i žena, která skočila pracovníkovi ochranky na záda, kopala jej do ledvin a škrábala v obličeji. Když přiběhli na pomoc další zaměstnanci, vytáhla žena teleskopický obušek. Do rozmíšky se vložili procházející lidé a dvojici pachatelů zadržela přivolaná policejní hlídka. „Oběma bylo v týdnu sděleno podezření z výtržnictví,“ dodal Šváb.

 
O nenapravitelnosti dvojice svědčí i to, že ve čtvrtek byla policisty přistižena při kapesní krádeži v podchodu pod hlavním nádražím. „Když byli vyzváni, aby ukázala obsah peněženky, učinila tak žena se slovy: "řeknu, že jsem ji našla",“ popsal Šváb. Zřejmě jí to nebude nic platné, protože policisté viděli celý průběh kapesní krádeže. Z jejího komplice se pak vyklubal známý „vrhač zákusku“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře