Reklama
reklama

Vrhač zákusků a jeho partnerka, která to umí s obuškem, začali krást v podchodu

Již podruhé během týdne skončila v rukou brněnských policistů dvojice závislá na drogách. Nejdříve odmítli zaplatit za jídlo v restauraci a pak je policisté chytili přímo při kapesní krádeži v podchodu u brněnského nádraží. Sedmadvacetiletý muž a šestadvacetiletá žena navíc rozhodně nemají čistý trestní rejstřík.

V neděli odpoledne navštívili restauraci obchodního domu v Tkalcovské ulici. Prodavačka je požádala, aby zaplatili za zboží celou požadovanou sumu. „Ovšem místo drobných se jí dostalo jen spršky vulgarit. Navíc muž džusem polil jídlo v pultu, kde majitel vyčíslil škodu na 2500 korun a k dovršení všeho trefil obsluhu zákuskem do hlavy,“ popsal chování dvojice mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Před obchodním domem se je pracovník bezpečnostní služby snažil přesvědčit, aby se vrátili a uhradili škodu. Výsledkem byl další smrští nadávek doprovázený útok. Muž z ochranky ránu vedenou boxerem vykryl a podařilo se mu agresora zpacifikovat. Do bitky se zapojila i žena, která skočila pracovníkovi ochranky na záda, kopala jej do ledvin a škrábala v obličeji. Když přiběhli na pomoc další zaměstnanci, vytáhla žena teleskopický obušek. Do rozmíšky se vložili procházející lidé a dvojici pachatelů zadržela přivolaná policejní hlídka. „Oběma bylo v týdnu sděleno podezření z výtržnictví,“ dodal Šváb.

 
O nenapravitelnosti dvojice svědčí i to, že ve čtvrtek byla policisty přistižena při kapesní krádeži v podchodu pod hlavním nádražím. „Když byli vyzváni, aby ukázala obsah peněženky, učinila tak žena se slovy: "řeknu, že jsem ji našla",“ popsal Šváb. Zřejmě jí to nebude nic platné, protože policisté viděli celý průběh kapesní krádeže. Z jejího komplice se pak vyklubal známý „vrhač zákusku“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře