Reklama
reklama

Vražda Simony Monyové: Ingr podal stížnost k Ustavnímu soudu

Případem vraždy brněnské spisovatelky Simony Monyové se bude zabývat Ústavní soud. Obdržel stížnost jejího manžela Borise Ingra, jenž si za vraždu odpykává patnáctiletý trest vězení. Stížnost přišla na Ústavní soud minulý týden, zatím o ní soud nerozhodl.

Vražda se stala předloni v srpnu. V manželství Ingr známou spisovatelku psychicky i fyzicky týral. S domácím násilím se Monyová svěřila jen známým, nikdy ne policii. V době vraždy žili manželé odloučeni, měli před rozvodem. Do domu Monyové v Brně-Obřanech přišel Ingr v osudný večer přes zahradu s lahví vína a bonboniérou. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna Šimona. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Po několika minutách odešla do domu a došlo k hádce. Ingr pak před očima dítěte otevřel okno a vyskočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem a vážně se nezranil. Vrátil se zpět do domu a při další hádce Ingr ženu napadl nožem. Podle pitevního protokolu neměla spisovatelka šanci přežít, vykrvácela v obývacím pokoji. Ingr po vraždě znovu vyskočil z okna v prvním patře a zavolal na tísňovou linku. K tomu, že svoji ženu pobodal, se přiznal záchranářům.
U soudu se podařilo prokázat, že Ingr své manželce při hádce zasadil šest ran nožem. Ingrovo dovolání nedávno odmítl Nejvyšší soud.
V ústavní stížnosti Ingr opět tvrdí, že justice ke kauze přistoupila jednostranně a nezohlednila všechny důkazy, které navrhoval. ÚS o stížnostech obvykle rozhoduje několik týdnů až měsíců. Drtivou většinu podnětů z trestní oblasti odmítá bez věcného projednání. Teoreticky ale může rozsudek zrušit a nařídit nové projednání kauzy.
K vraždě se Ingr nikdy nepřiznal. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná. Naznačoval ale to, že možná sám čelil napadení. Soudy však dospěly k závěru, že na manželku zaútočil on. Mělké řezné rány, které měl on sám na těle, označili soudní znalci za rány, které si způsobil sám.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře