Reklama
reklama

Vražda Simony Monyové: Ingr podal stížnost k Ustavnímu soudu

Případem vraždy brněnské spisovatelky Simony Monyové se bude zabývat Ústavní soud. Obdržel stížnost jejího manžela Borise Ingra, jenž si za vraždu odpykává patnáctiletý trest vězení. Stížnost přišla na Ústavní soud minulý týden, zatím o ní soud nerozhodl.

Vražda se stala předloni v srpnu. V manželství Ingr známou spisovatelku psychicky i fyzicky týral. S domácím násilím se Monyová svěřila jen známým, nikdy ne policii. V době vraždy žili manželé odloučeni, měli před rozvodem. Do domu Monyové v Brně-Obřanech přišel Ingr v osudný večer přes zahradu s lahví vína a bonboniérou. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna Šimona. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Po několika minutách odešla do domu a došlo k hádce. Ingr pak před očima dítěte otevřel okno a vyskočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem a vážně se nezranil. Vrátil se zpět do domu a při další hádce Ingr ženu napadl nožem. Podle pitevního protokolu neměla spisovatelka šanci přežít, vykrvácela v obývacím pokoji. Ingr po vraždě znovu vyskočil z okna v prvním patře a zavolal na tísňovou linku. K tomu, že svoji ženu pobodal, se přiznal záchranářům.
U soudu se podařilo prokázat, že Ingr své manželce při hádce zasadil šest ran nožem. Ingrovo dovolání nedávno odmítl Nejvyšší soud.
V ústavní stížnosti Ingr opět tvrdí, že justice ke kauze přistoupila jednostranně a nezohlednila všechny důkazy, které navrhoval. ÚS o stížnostech obvykle rozhoduje několik týdnů až měsíců. Drtivou většinu podnětů z trestní oblasti odmítá bez věcného projednání. Teoreticky ale může rozsudek zrušit a nařídit nové projednání kauzy.
K vraždě se Ingr nikdy nepřiznal. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná. Naznačoval ale to, že možná sám čelil napadení. Soudy však dospěly k závěru, že na manželku zaútočil on. Mělké řezné rány, které měl on sám na těle, označili soudní znalci za rány, které si způsobil sám.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře