Reklama
reklama

Volby prezidenta: V Brně volí velké množství lidí na voličské průkazy

V České republice pokračuje druhým dnem přímá volba prezidenta republiky. Provází ji podle očekávání poměrně vysoký zájem voličů. Celková účast by tak mohla dosáhnout až 70 procent. Z volebních místností v Brně ani na jihu Moravy zatím nejsou hlášeny žádné větší problémy.

Největší účast voličů byla v pátek ve Zhoři na Brněnsku, tam odvolilo 63,64 procent lid a v Holštejně na Blanensku dvaašedesát procent. V újezdu Březina, kde jsou tři voliči, byla dokonce stoprocentní účast.

 

V Brně bylo znát, že město je plné studentů, kteří mají trvalé bydliště jinde v republice. "Hodně voličů v Brně předkládalo voličský průkaz. Ovšem chtěl tu také volit člověk, který není způsobilý k právním úkonům, což ale ze zákona nejde," uvedla volební koordinátorka Eva Sychrová z krajského úřadu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře