Reklama
reklama

Vlkova věž ve Znojmě se mění na infocentrum vinařské turistiky

Ochutnávky vína na vyhlídce věže, speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích a hlavně nepřeberné množství informací o vinařství. To vše najdou návštěvníci ve Vlkově věži, kde je zřízeno nového informační centrum. Po létech v ústraní tak nepřehlédnutelná památka města dostává nový rozměr.

Od 6. dubna se prostory Vlkovy věže změnily na Informační centrum Znojmo pro všechny vyznavače vinařské turistiky. Ti v novém informačním centru najdou množství informací o vinařstvích a vinařských akcích, a to aktuálních i těch připravovaných, ochutnat budou moci z bohaté nabídky vín a k dispozici jim bude i vyhlídka z věže.

 

„Prioritou informačního centra Znojmo – Vlkova věž ale nebude prodej vín, ale podpora vinařského turistického ruchu. Návštěvníkům poskytneme nejčerstvější aktuální informace o otevření sklepů jednotlivých vinařství ve Znojmě a blízkém okolí včetně podrobných informací o všech vinařských akcí, které budou vinaři pořádat,“ popisuje František Koudela, předseda společnosti Vína originální certifikace a duchovní otec nového informačního místa.

 

Přidanou hodnotou infocentra je právě drobný prodej vín a ochutnávky, které se budou konat třikrát denně na vyhlídce věže. „Připraveni jsme i na návštěvníky, kteří nebudou chtít stoupat do věže. Nabídneme jim ochutnávku u našeho speciálního vinného baru v přízemí. Jde o unikát, druhý v České republice, který dokáže udržet otevřenou lahev vína po dobu až čtrnácti dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě,“ vysvětluje František Koudela.

 

Nové informační centrum vzniklo za vydatné podpory Znojemské Besedy, Města Znojma a Jihomoravského kraje i osobního nasazení lidí v čele s milovníkem vín, sommeliérem a odborníkem na VOC vína Františkem Koudelou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře