Reklama
reklama

Vítkovice o výhře rozhodly ve druhé třetině

Hokejisté brněnské Komety po dvou výhrách nestačili na ostravském ledě na domácí Vítkovice. Brňané po celou dobu utkání tahali za kratší konec provazu a ze severu se tak vrací s prázdnou. Vítkovičtí snížili brněnský náskok na devátém místě na rozdíl jediného bodu, tři kola před koncem základní části tedy nemají Brňané stále nic jistého. Velmi napovědět může páteční duel, kdy Brňané na svém ledě hostí svého největšího konkurenta v boji o předkolo, aktuálně jedenácté Pardubice.

Domácí Vítkovice vstoupili do utkání devětačtyřicátého kola Tipsport extraligy lépe, na brněnského Trvaje však nemohli najít dlouhou dobu recept. To se jim podařilo až v závěrečné minutě první třetiny, kdy domácí kapitán Jiří Burger dostal přesný pas od Ujčíka a střelou z mezikruží se nemýlil. Po vstřelené brance se ve stejné minutě snažili na Trvaje dotírat ještě Vítkovičtí Huna se Svačinou, brněnský brankář již však svoji svatyni uzavřel.

 

Druhou třetinu zahájila lépe Kometa, v přesilové hře se přesně trefil Jakub Svoboda. Bohužel pro Brňany to byla jejich jediná branka druhého dějství, další góly už přidávali pouze domácí Vítkovice. Minutu po brněnském vyrovnání využil zmatky před Trvajem Vladimír Svačina a navrátil Vítkovickým vedení.

 

Po další minutě propálil Trvaje Roman, rozhodčí však branku neuznal díky postavení Svačiny v brankovišti. To domácí mohlo mrzet jen do devětadvacáté minuty. Vítkovičtí během přesilové hry vytvořili tlak před bránou Komety, který zužitkoval Jiří Burger svým druhým gólem v utkání.

S Kometou to po dalších třech minutách bylo ještě horší. Během další přesilové hry domácího týmu našel Roman zpoza brány volného Rudolfa Hunu, který z mezikruží nedal Trvajovi šanci. Brněnská Kometa mohla do konce druhé části alespoň tří brankovou ztrátu snížit, Kováčikova přesilovková bomba však jen zbourala vítkovického gólmana Romana Málka.

 

Ve třetí třetině se hra vyrovnala, na branku se čekalo až do poloviny třetiny, kdy Eratovo nahození tečoval těsně před Málkem David Dolníček. Třebíčský hráč tak svůj první extraligový start okořenil vstřelenou brankou, kterou vykřesal naděje Brňanů na vyrovnání. Ty však po necelých dvou minutách uhasil vítkovický Jan Káňa, který ujel brněnské obraně a se štěstím zakončil do horní odkryté část Trvajovy brány.

I přes snížení Tomáše Malce, který v závěru zápasu napřáhl na levém křídle a trefil přesně pod víko Málkovy brány, Brňané na body nedosáhli. Hostující kouč Venera vyzkoušel v samotném závěru i hru bez brankáře, domácí borci ale už drama nedopustili.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře