Reklama
reklama

Vítěze kategorie Moto3 dekoroval jihomoravský hejtman

Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix ČR, divácky nejatraktivnější domácí sportovní podnik, sledovaly o tomto víkendu 24. – 26. 8. 2012 na brněnském automotodromu statisíce motocyklových fanoušků.

Vítězem kubatury Moto3 se na Masarykově okruhu stal německý jezdec Jonas Folger z týmu Kalex. Český jezdec Jakub Kornfeil z jihomoravského Rohatce skončil ve stejné kubatuře na výborném 6. místě. Vítěze těchto závodů dekoroval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který také předal ocenění zástupci vítězného týmu.

 

Hejtman Michal Hašek již dříve zdůraznil význam konání motocyklové Velké ceny v Brně nejen pro region, ale pro prestiž celé ČR. Opakovaně také v této věci jednal s politickými představiteli na všech úrovních. „Grand Prix významně propaguje Jihomoravský kraj doma i ve světě, kde už je velkým pojmem motoristického sportu," odůvodnil podporu jihomoravský hejtman Michal Hašek.

 

"Skutečnost, že zde fanoušci utratí peníze, je prospěšná místním podnikatelům, cestovnímu ruchu i dalším segmentům ekonomiky," řekl. Díky pořádání Velké ceny České republiky se podle něj zvýší na odvedených daních také příjmy státního rozpočtu a tím i příjmy kraje, které jsou na státní pokladnu navázány.

 

„Automotodrom v Brně patří mezi několik silných značek, které region, město i celou ČR reprezentují v celém světě. Bohužel budoucnost této akce je neudržitelná bez aktivní podpory veřejného sektoru. Další osud Grand Prix České republiky je typickým příkladem pro možnou spolupráci regionálních a celostátních politiků. Věřím, že se podaří najít systémové řešení, které umožní Automotodromu Brno jednat o pořádání Grand Prix na mnoho let dopředu," uvedl hejtman Michal Hašek.

 

V předchozích ročnících Jihomoravský kraj motocyklovou Velkou cenu podporoval formou propagace čtyřmi, šesti a následně osmi miliony korun. Objem finančních prostředků postupně narostl až na letošních 10 milionů korun. Existenci brněnské motocyklové Velké ceny jako jednoho z nejznámějších a nejdůležitějších sportovních podniků nejen na jižní Moravě, ale v celé ČR, hodlá Jihomoravský kraj podpořit formou propagace Jihomoravského kraje i v příštím období – konkrétní výše se bude vždy odvíjet od aktuálních ekonomických možností kraje.

V kategorii Moto2 v Brně zvítězil vyhrál Španěl Marc Márquez, který si šestým triumfem v sezoně upevnil vedení v mistrovství světa. V královské kubatuře MotoGP dominoval španělský jezdec Dani Pedrosa na Hondě. Zde se mezi bodovanými závodníky prosadil i domácí Karel Abraham, který dojel na 9. místě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře