Reklama
reklama

Vítěze kategorie Moto3 dekoroval jihomoravský hejtman

Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix ČR, divácky nejatraktivnější domácí sportovní podnik, sledovaly o tomto víkendu 24. – 26. 8. 2012 na brněnském automotodromu statisíce motocyklových fanoušků.

Vítězem kubatury Moto3 se na Masarykově okruhu stal německý jezdec Jonas Folger z týmu Kalex. Český jezdec Jakub Kornfeil z jihomoravského Rohatce skončil ve stejné kubatuře na výborném 6. místě. Vítěze těchto závodů dekoroval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který také předal ocenění zástupci vítězného týmu.

 

Hejtman Michal Hašek již dříve zdůraznil význam konání motocyklové Velké ceny v Brně nejen pro region, ale pro prestiž celé ČR. Opakovaně také v této věci jednal s politickými představiteli na všech úrovních. „Grand Prix významně propaguje Jihomoravský kraj doma i ve světě, kde už je velkým pojmem motoristického sportu," odůvodnil podporu jihomoravský hejtman Michal Hašek.

 

"Skutečnost, že zde fanoušci utratí peníze, je prospěšná místním podnikatelům, cestovnímu ruchu i dalším segmentům ekonomiky," řekl. Díky pořádání Velké ceny České republiky se podle něj zvýší na odvedených daních také příjmy státního rozpočtu a tím i příjmy kraje, které jsou na státní pokladnu navázány.

 

„Automotodrom v Brně patří mezi několik silných značek, které region, město i celou ČR reprezentují v celém světě. Bohužel budoucnost této akce je neudržitelná bez aktivní podpory veřejného sektoru. Další osud Grand Prix České republiky je typickým příkladem pro možnou spolupráci regionálních a celostátních politiků. Věřím, že se podaří najít systémové řešení, které umožní Automotodromu Brno jednat o pořádání Grand Prix na mnoho let dopředu," uvedl hejtman Michal Hašek.

 

V předchozích ročnících Jihomoravský kraj motocyklovou Velkou cenu podporoval formou propagace čtyřmi, šesti a následně osmi miliony korun. Objem finančních prostředků postupně narostl až na letošních 10 milionů korun. Existenci brněnské motocyklové Velké ceny jako jednoho z nejznámějších a nejdůležitějších sportovních podniků nejen na jižní Moravě, ale v celé ČR, hodlá Jihomoravský kraj podpořit formou propagace Jihomoravského kraje i v příštím období – konkrétní výše se bude vždy odvíjet od aktuálních ekonomických možností kraje.

V kategorii Moto2 v Brně zvítězil vyhrál Španěl Marc Márquez, který si šestým triumfem v sezoně upevnil vedení v mistrovství světa. V královské kubatuře MotoGP dominoval španělský jezdec Dani Pedrosa na Hondě. Zde se mezi bodovanými závodníky prosadil i domácí Karel Abraham, který dojel na 9. místě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře