Reklama
reklama

Villach si odvezl ze Znojma opět debakl

Úvodní třetina byla pro domácí jako z říše snů. Po dvou gólech Strömberga, jedné brance Lattnera a Rožníka se dostali do čtyřgólového vedení. Soupeř sice na začátku druhé části dvěma zásahy snížil, ale to bylo z jeho strany všechno. Ještě v prostřední periodě zvýšil druhým gólem Lattner a v závěrečné dvacetiminutovce pojistili vítězství Bickell a Fiala. Orli si tak připsali třetí výhru v řadě.

Domácí vstoupili do utkání zcela nečekaně. Po prvních pár vyrovnaných minutách totiž v páté minutě skóroval Kim Strömberg, který protlačil kotouč za záda soupeřova gólmana. Hosté se gólového manka nezalekli a snažili se prosadit. Bylo to ale Znojmo, kdo skóroval. A to hned dvakrát ve velice krátkém sledu. Jan Lattnerkrásnou střelou od modré zvýšil vedení domácích. Následně Kim Strömberg podruhé vsítil branku, když tečoval Stehlíkovu střelu od modré čáry.

Tím ovšem první třetina plná šancí neskončila. Juraj Rožník příklepem neminul bránu. Černí Orli vystřídali gólmany. Hosté se sice chvíli zdáli opaření čtyřmi góly, ve třinácté minutě Hughes pálil z úniku do lapačky Landsmana. Na druhé straně si Strömberg sahal pro hat-trick, obránce Villachu se ale stihl vrátit. Hostující Hughes ještě v prvním dějství dostal desetiminutový trest za nesportovní chování, to však bylo vše.

 

Druhá perioda přinesla o něco vyrovnanější hokej, jen tři minuty po prvním vhazování prostřelil Landsmana Derek Ryan krásnou ranou mezi betony. Znojmo si vytvořilo vynikající šance, ale skórujícím týmem byl opět Villach. Markus Peintnerranou od modré neminul a snížil skóre. I tak ale byli aktivnější Orli, což potvrdil Jan Lattner nádhernou individuální akcí, při které prostřelil Höneckla. To bylo ze druhé třetiny vše.

 

Poslední část opět zcela ovládli domácí. Již čtyřiačtyřicet vteřin po začátku se přesně trefil Bryan Bickell, který střelou švihem zvýšil vedení Znojma. Domácím už nic nehrozilo, přesto se o šest minut později prosmýkl přes celé hřiště a obranu soupeřeOndřej Fiala, který jednou rukou a tlačen obránci zvýšil na konečných 7:2. Villach tak odjel ze Znojma opět s debaklem.

 

Branky a nahrávky: 5. Strömberg (Havlík, Šeda), 10. Lattner (Bořuta), 11. Strömberg (Stehlík), 13. Rožník (Beránek, Bartoš), 32. Lattner (Štach, Bickell), 41. Bickell (Jarůšek, Fiala), 48. Fiala (Lattner) - 23. Ryan (Altmann, Nageler), 29. Peintner (Hotham, Taylor). Rozhodčí: Gebei, Trilar - Hribar, Nagy. Vyloučení: 1:1, navíc Hughes a Wiedergut (oba VIL) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 2065. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.

 

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Müller - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.

 

EC Villacher SV: Lamoureux (13. Höneckl) - Pretnar, Altmann, Hotham, Unterluggauer, Bacher, Cole, Steiner - Taylor, Ryan, Pusa - Pewal, Peintner, Hughes - Platzer, Göhringer, Nageler - Wiedergut, Hartl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře