Reklama
reklama

VIDEO: Zfetovaný řidič zběsile ujížděl vesnicí, málem srazil ženu s kočárkem

Na dvaatřicetiletého muže, který měl za řízení pod vlivem návykové látky už dvakrát vydaný zákaz řízení, si počkaly tři policejní hlídky v Těšanech na Brněnsku. Muž se snažil policistům ujet a po riskantní jízdě obcí skončil v policejní cele.

O muži policisté věděli, že pravidelně usedá za volant svého Renaultu pod vlivem drog. V obci Těšany se ho hlídka pokusila zastavit a muž reagoval po svém. Zátaras v podobě policejního auta objel a začal ujíždět. Velmi nebezpečná jízda obcemi v rychlosti často hodně převyšující sto kilometrů za hodinu a s řadou nebezpečných manévrů překvapila i zasahující policisty. „Projížděl bláznivě úzkými uličkami obce, nebezpečně předjížděl na horizontu, málem na přechodu pro chodce srazil ženu s kočárkem a radar ve vesnici ukázal trojmístné číslo,“ shrnul mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Honička skončila v Těšanech, kde na zfetovaného řidiče čekala další hlídka. I ta ho ale marně vyzývala k ukončení útěku, nezastavila ho ani hrozba použití střelné zbraně. Muž se nakonec se svojí přítelkyní zamknul v domku, jehož dveře museli policisté vyrazit. Než se jim ale podařilo řidiči, který byl pod vlivem pervitinu, nasadit pouta, došlo k dalším konfliktům. „Do nich se zapojila i přítelkyně řidiče, jeho matka a otec. Několikrát napadli policisty smetákem a sekerou, na hlídku dokonce poštvali trojici psů bojových plemen,“ popsal situaci při zatýkání muže policejní mluvčí.

 

Řidič skončil v policejní cele, policisté mu sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zbývající trojice – přítelkyně, matka a otec – musí počítat se stíháním za násilí proti úřední osobě.

 

Řízení pod vlivem návykové látky je v Brně a okolí stále častější prohřešek řidičů. „Narůstá přímo geometrickou řadou. V roce 2011 jsme měli  84 případů, loni 285 případů a letos jen za leden jsme přistihli už 21 řidičů v krvi s návykovou látkou,“ vypočítal kriminalista Roman Póč s tím, že oblíbenou kombinací je marihuana a pervitin. „Považuji řidiče pod vlivem návykové látky za mnohem nebezpečnějšího, než za řidiče pod vlivem alkoholu. Dochází u nich totiž i k schizofrenním představám,“ dodal Póč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře