Reklama
reklama

VIDEO: Zfetovaný řidič zběsile ujížděl vesnicí, málem srazil ženu s kočárkem

Na dvaatřicetiletého muže, který měl za řízení pod vlivem návykové látky už dvakrát vydaný zákaz řízení, si počkaly tři policejní hlídky v Těšanech na Brněnsku. Muž se snažil policistům ujet a po riskantní jízdě obcí skončil v policejní cele.

O muži policisté věděli, že pravidelně usedá za volant svého Renaultu pod vlivem drog. V obci Těšany se ho hlídka pokusila zastavit a muž reagoval po svém. Zátaras v podobě policejního auta objel a začal ujíždět. Velmi nebezpečná jízda obcemi v rychlosti často hodně převyšující sto kilometrů za hodinu a s řadou nebezpečných manévrů překvapila i zasahující policisty. „Projížděl bláznivě úzkými uličkami obce, nebezpečně předjížděl na horizontu, málem na přechodu pro chodce srazil ženu s kočárkem a radar ve vesnici ukázal trojmístné číslo,“ shrnul mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Honička skončila v Těšanech, kde na zfetovaného řidiče čekala další hlídka. I ta ho ale marně vyzývala k ukončení útěku, nezastavila ho ani hrozba použití střelné zbraně. Muž se nakonec se svojí přítelkyní zamknul v domku, jehož dveře museli policisté vyrazit. Než se jim ale podařilo řidiči, který byl pod vlivem pervitinu, nasadit pouta, došlo k dalším konfliktům. „Do nich se zapojila i přítelkyně řidiče, jeho matka a otec. Několikrát napadli policisty smetákem a sekerou, na hlídku dokonce poštvali trojici psů bojových plemen,“ popsal situaci při zatýkání muže policejní mluvčí.

 

Řidič skončil v policejní cele, policisté mu sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zbývající trojice – přítelkyně, matka a otec – musí počítat se stíháním za násilí proti úřední osobě.

 

Řízení pod vlivem návykové látky je v Brně a okolí stále častější prohřešek řidičů. „Narůstá přímo geometrickou řadou. V roce 2011 jsme měli  84 případů, loni 285 případů a letos jen za leden jsme přistihli už 21 řidičů v krvi s návykovou látkou,“ vypočítal kriminalista Roman Póč s tím, že oblíbenou kombinací je marihuana a pervitin. „Považuji řidiče pod vlivem návykové látky za mnohem nebezpečnějšího, než za řidiče pod vlivem alkoholu. Dochází u nich totiž i k schizofrenním představám,“ dodal Póč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře