Reklama
reklama

VIDEO: Zboží s padělanými značkami bylo napěchováno v autě u tržnice

Více než osm set kusů zboží označeného ochrannými známkami v přibližné hodnotě vyšší než tři miliony korun zajistili jihomoravští celníci o víkendu.

V sobotu ráno hlídka celníků kontrolovala prodejní místa v areálu tržnice na Olomoucké ulici. Zboží označené ochrannými známkami našli v nákladním prostoru dodávky odstavené na parkovišti tržnice. I druhý den našli padělky, tentokrát v osobním autě. "Celníci na tržnici zajistili celkem 121 kusů zboží, přičemž hodnota originálů by činila přibližně 1 450 000 korun," uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková s tím, že majitelé aut jsou již vyšetřováni.

 

V sobotu dopoledne současně celníci zahájili kontrolu v tržnici China Town v Hatích. "Při příjezdu k zadní části tržnice zaregistrovali vozidlo vyjíždějící z areálu. Celníci vůz zastavili a vyzvali řidiče k prokázání totožnosti. Jednalo se o vietnamského státního příslušníka, který měl zavazadlový prostor vozu napěchovaný zbožím označeným ochrannými známkami," popsala Temňáková.

 

  

 
Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením celníci k případu přivolali kolegy z Oddělení odhalování trestné činnosti celního úřadu. Ti zajistili 611 kusů zboží, prodejní hodnota originálů 1 800 tisíc korun.

V případě prokázání trestného činu pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře