Reklama
reklama

VIDEO: Zboží s padělanými značkami bylo napěchováno v autě u tržnice

Více než osm set kusů zboží označeného ochrannými známkami v přibližné hodnotě vyšší než tři miliony korun zajistili jihomoravští celníci o víkendu.

V sobotu ráno hlídka celníků kontrolovala prodejní místa v areálu tržnice na Olomoucké ulici. Zboží označené ochrannými známkami našli v nákladním prostoru dodávky odstavené na parkovišti tržnice. I druhý den našli padělky, tentokrát v osobním autě. "Celníci na tržnici zajistili celkem 121 kusů zboží, přičemž hodnota originálů by činila přibližně 1 450 000 korun," uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková s tím, že majitelé aut jsou již vyšetřováni.

 

V sobotu dopoledne současně celníci zahájili kontrolu v tržnici China Town v Hatích. "Při příjezdu k zadní části tržnice zaregistrovali vozidlo vyjíždějící z areálu. Celníci vůz zastavili a vyzvali řidiče k prokázání totožnosti. Jednalo se o vietnamského státního příslušníka, který měl zavazadlový prostor vozu napěchovaný zbožím označeným ochrannými známkami," popsala Temňáková.

 

  

 
Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením celníci k případu přivolali kolegy z Oddělení odhalování trestné činnosti celního úřadu. Ti zajistili 611 kusů zboží, prodejní hodnota originálů 1 800 tisíc korun.

V případě prokázání trestného činu pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře