Reklama
reklama

VIDEO: Zanedbaný pes nemohl kvůli dlouhé srsti chodit, nyní je v útulku

Psa v naprosto zbědovaném stavu si v úterý v deset hodin dopoledne všiml nedaleko řeky Svitavy v ulici Olší třiačtyřicetiletý muž. Pejsek, který měl srst tak dlouhou, že téměř nemohl chodit ani slyšet, skončil v útulku městské policie. Ještě předtím ho ošetřili veterináři.

Strážník odchytář pejska bez problémů nalákal na vodítko. "Pes byl v opravdu špatném a zanedbaném stavu a musím říct, že se s tím tak často nesetkáváme. Nechal se nalákat na vodítko, smyčku. Sotva chodí, je rád, že si ho někdo všimnul," uvedl Miroslav Šikula z odchytové služby.

 

Veterinární techničky a ošetřovatelky zvíře v podobně zoufalém stavu nejméně v uplynulých dvou letech nepamatují. Psovi přerostlá srst zakrývala oči a kvůli kompletně zarostlým tlapkám nemohl téměř chodit. Během přijímací procedury pracovníci útulku zjistili, že má rozsáhlý zákal na obou očích a kvůli chlupům v uších téměř neslyšel. Veterinář při podrobnějším vyšetření diagnostikoval kříženci velmi silný šelest na srdci - o intenzitě pět na šestibodové stupnici a vodu na plicích a předepsal mu okamžitě léky.

 

Zaměstnanci útulku potom přibližně třináctiletého nalezence ostříhali a oholili alespoň do té míry, aby byl schopen bezproblémové chůze. "Například hlavu ovšem museli ponechat částečně neoholenou, neboť zvíře zjevně nebylo zvyklé na fyzický kontakt s lidmi a vzhledem ke zdravotnímu stavu a stresu by jej při delším stříhání vystavili riziku kolapsu," vysvětlil mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Pejsek je nyní v karanténě.

 

Je možné, že patří nějakému staršímu člověku, který se o něj nemohl starat nebo si vůbec neuvědomoval, že i pes potřebuje péči.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře