Reklama
reklama

VIDEO: Zanedbaný pes nemohl kvůli dlouhé srsti chodit, nyní je v útulku

Psa v naprosto zbědovaném stavu si v úterý v deset hodin dopoledne všiml nedaleko řeky Svitavy v ulici Olší třiačtyřicetiletý muž. Pejsek, který měl srst tak dlouhou, že téměř nemohl chodit ani slyšet, skončil v útulku městské policie. Ještě předtím ho ošetřili veterináři.

Strážník odchytář pejska bez problémů nalákal na vodítko. "Pes byl v opravdu špatném a zanedbaném stavu a musím říct, že se s tím tak často nesetkáváme. Nechal se nalákat na vodítko, smyčku. Sotva chodí, je rád, že si ho někdo všimnul," uvedl Miroslav Šikula z odchytové služby.

 

Veterinární techničky a ošetřovatelky zvíře v podobně zoufalém stavu nejméně v uplynulých dvou letech nepamatují. Psovi přerostlá srst zakrývala oči a kvůli kompletně zarostlým tlapkám nemohl téměř chodit. Během přijímací procedury pracovníci útulku zjistili, že má rozsáhlý zákal na obou očích a kvůli chlupům v uších téměř neslyšel. Veterinář při podrobnějším vyšetření diagnostikoval kříženci velmi silný šelest na srdci - o intenzitě pět na šestibodové stupnici a vodu na plicích a předepsal mu okamžitě léky.

 

Zaměstnanci útulku potom přibližně třináctiletého nalezence ostříhali a oholili alespoň do té míry, aby byl schopen bezproblémové chůze. "Například hlavu ovšem museli ponechat částečně neoholenou, neboť zvíře zjevně nebylo zvyklé na fyzický kontakt s lidmi a vzhledem ke zdravotnímu stavu a stresu by jej při delším stříhání vystavili riziku kolapsu," vysvětlil mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Pejsek je nyní v karanténě.

 

Je možné, že patří nějakému staršímu člověku, který se o něj nemohl starat nebo si vůbec neuvědomoval, že i pes potřebuje péči.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře