Reklama
reklama

VIDEO: V Brně si musí přes 31 tisíc řidičů vyměnit řidičský průkaz

Posledních deset měsíců mají řidiči na výměnu starých řidičských průkazů. Jen v Brně tuto povinnost odkládá několik tisíc řidičů. Úředníci radí, aby lidé výměnu nenechávali na poslední chvíli. Nový průkaz by totiž nemuseli dostat včas.

Zatím si o povinnou výměnu průkazu chodí požádat okolo 30 řidičů denně. Aby celá obměna dokladů proběhla hladce do konce roku, muselo by jich každý den přijít sedmkrát tolik. „Z evidence řidičů je jasné, že do konce roku si ještě musí vyměnit průkaz 31 500 řidičů,“ upozornil tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký.

 

V současné době se zákonná výměna týká řidičů, kteří mají průkaz vydaný od 1. ledna 2001 do 30. 4. roku 2004. „Po 31. prosinci 2013 by již na silnicích neměl objevit řidič, který nemá tu malou, plastovou, evropskou kartičku,“ popsal průkaz tajemník.

 

Než se řidiči dostanou k přepážce trvá v dnešních dnech pár minut, na odboru dopravně správních činností v Kounicově ulici je klid. Od října se podle úředníků mohou tvořit dlouhé fronty i na několik hodin. Delší bude i lhůta na vyřízení nového řidičského průkazu. „Upozorňujeme na to proto, že chceme rozložit výměny tak, aby před koncem roku nenastal zmatek,“ dodal Loutocký.

 

V prosinci skončí poslední vlna výměn starých průkazů, od příštího roku budou muset mít všichni řidiči jednotný řidičský průkaz s logem Evropské unie. Řidiči s průkazem vydaným od května 2004 si ho budou muset nechat vyměnit každých deset let. S výjimkou musí od letošního ledna počítat držitelé skupin C a D, jejich průkazy budou platit jen 5 let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře