Reklama
reklama

VIDEO: Studenti naprogramovali do oken brněnských kolejí světelnou soulož!

Osm tisíc lidí přilákala pod okna kolejí brněnského VUT Pod Palackého vrchem Light show postavená na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna tvořila políčka v obrazech a dynamických příbězích. Speciální lampy různých barev byly instalovány přímo do jednotlivých pokojů.

Na show dorazily chvíli před začátkem zhruba tři tisíce lidí, ale další davy ke kolejím proudily ještě v průběhu promítání," uvedla Martina Čmielová z pořadatelského magazínu Studenta.cz.

 

Unikátní podívanou přichystala polská skupina P. I. W. O. z Technické univerzity ve Vratislavi, která podobnou show Brňanům předvedla už loni. Letos však okna blikala 16 tisíci barvami.

 

V oknech se vytvářely nápisy, roztodivné tvary i animace obličejů i příběhy. Ten milenecký byl doplněn i souloží. Z reproduktorů zněla hudba Michaela Jacksona, Hanse Zimmera a další známé melodie. Tisíce lidí se téměř hodinu nechali unášet pohledem na zářící okna.

 

Při přípravách se přitom organizátoři do jednoho pokoje málem nedostali a nemohli nainstalovat světelné zařízení. „Student se chtěl učit na zkoušky a nepřál si, aby u něj na pokoji byl box nainstalován," uvedla Čmielová.

 

Letošní ročník Light show nebyl v Brně jediný v republice. Program zamíří v úterý 16. dubna do Českých Budějovic a zakončení se uskuteční v Praze-Kunraticích ve čtvrtek 18. dubna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Komentáře