Reklama
reklama

VIDEO: Studenti naprogramovali do oken brněnských kolejí světelnou soulož!

Osm tisíc lidí přilákala pod okna kolejí brněnského VUT Pod Palackého vrchem Light show postavená na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna tvořila políčka v obrazech a dynamických příbězích. Speciální lampy různých barev byly instalovány přímo do jednotlivých pokojů.

Na show dorazily chvíli před začátkem zhruba tři tisíce lidí, ale další davy ke kolejím proudily ještě v průběhu promítání," uvedla Martina Čmielová z pořadatelského magazínu Studenta.cz.

 

Unikátní podívanou přichystala polská skupina P. I. W. O. z Technické univerzity ve Vratislavi, která podobnou show Brňanům předvedla už loni. Letos však okna blikala 16 tisíci barvami.

 

V oknech se vytvářely nápisy, roztodivné tvary i animace obličejů i příběhy. Ten milenecký byl doplněn i souloží. Z reproduktorů zněla hudba Michaela Jacksona, Hanse Zimmera a další známé melodie. Tisíce lidí se téměř hodinu nechali unášet pohledem na zářící okna.

 

Při přípravách se přitom organizátoři do jednoho pokoje málem nedostali a nemohli nainstalovat světelné zařízení. „Student se chtěl učit na zkoušky a nepřál si, aby u něj na pokoji byl box nainstalován," uvedla Čmielová.

 

Letošní ročník Light show nebyl v Brně jediný v republice. Program zamíří v úterý 16. dubna do Českých Budějovic a zakončení se uskuteční v Praze-Kunraticích ve čtvrtek 18. dubna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře