Reklama
reklama

VIDEO: Studenti naprogramovali do oken brněnských kolejí světelnou soulož!

Osm tisíc lidí přilákala pod okna kolejí brněnského VUT Pod Palackého vrchem Light show postavená na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna tvořila políčka v obrazech a dynamických příbězích. Speciální lampy různých barev byly instalovány přímo do jednotlivých pokojů.

Na show dorazily chvíli před začátkem zhruba tři tisíce lidí, ale další davy ke kolejím proudily ještě v průběhu promítání," uvedla Martina Čmielová z pořadatelského magazínu Studenta.cz.

 

Unikátní podívanou přichystala polská skupina P. I. W. O. z Technické univerzity ve Vratislavi, která podobnou show Brňanům předvedla už loni. Letos však okna blikala 16 tisíci barvami.

 

V oknech se vytvářely nápisy, roztodivné tvary i animace obličejů i příběhy. Ten milenecký byl doplněn i souloží. Z reproduktorů zněla hudba Michaela Jacksona, Hanse Zimmera a další známé melodie. Tisíce lidí se téměř hodinu nechali unášet pohledem na zářící okna.

 

Při přípravách se přitom organizátoři do jednoho pokoje málem nedostali a nemohli nainstalovat světelné zařízení. „Student se chtěl učit na zkoušky a nepřál si, aby u něj na pokoji byl box nainstalován," uvedla Čmielová.

 

Letošní ročník Light show nebyl v Brně jediný v republice. Program zamíří v úterý 16. dubna do Českých Budějovic a zakončení se uskuteční v Praze-Kunraticích ve čtvrtek 18. dubna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře