Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci změřili led na Brněnské přehradě. Je bezpečný, má 18 centimetrů

Led na Brněnské přehradě je dostatečně silný a pro bruslaře bezpečný. Informace o kvalitě a síle ledu každý rok od začátku zimy posílají "do světa" brněnští strážníci, kteří přímo ze stanoviště na přehradě dohlíží na pohyb bruslařů, běžkařů, ale i chodců po zamrzlé hladině přehrady.

Podle dnešního měření dosáhla síla ledu na Brněnské přehradě šestnáct až osmnáct centimetrů, místy je led silný až 20 cm a po zamrzlé vodní hladině je tedy pohyb návštěvníků relativně bezpečný. "Vzhledem k tomu, že po dnešním dni je led kompletně zasypaný sněhem, nastaly ideální podmínky pro běžkaře," dodala k měření mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Strážníci Poříční jednotky, se kterými redakce led měřila ještě před pondělním přívalem sněhu, zjistili, že síla ledu v oblasti Kozí Horky dosahuje 18 cm, u Rokle je ledová vrstva 12 cm. I nadále ale pochopitelně platí upozornění týkající se rizikových míst a to v okolí hráze a Skolského koupaliště, kde ze dna stoupají plyny a led je nad děrami křehký. Nikomu také nelze doporučit testování kvality ledu na přítoku v části od Rokle do Veverské Bítýšky.

 

  

 

Stav ledu na dalších vodních plochách v Brně: Žebětínský rybník - 19 cm, Líšeň – Mariánské údolí 1 - 19 cm, Mariánské údolí 2 - 18 cm. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře