Reklama
reklama

VIDEO: Sníh a zimu už vystřídaly Velikonoce. Koupit lze zajíce i pomlázku

I když je stále zima a Brno a jižní Moravu o víkendu zasypal sníh, obchodní řetězce už propagují Velikonoce. Kuřátka, čokoládoví zajíčci, vajíčka - to už můžete vidět v regálech obchodů. A přitom Velikonoce začínají v letošním roce až na začátku dubna. Obchodníci se tak snaží prodat více zboží a zvýšit své tržby.

Vánoce, Valentýn, Velikonoce – zdá se, že obchodní řetězce se řídí v prodeji pravidlem „Třikrát V“ .  Na stejných místech se v obchodech v rychlém sledu za sebou střídá zboží, které se hodí k uvedeným svátkům. A někde, jako například v brněnském Globusu, se přitom jakoby nemohou rozhodnout, zda prodávat zimní zboží nebo už zacílit na jaro. Pod poutačem, který hlásí „Pečeme na velikonoce“, totiž zákazníci najdou sáňky a boby.

 

Čokoládové zajíce, vajíčka, kuřátka i jarní dekorační předměty začali jako první nabízet v Kauflandu. „Držíme se hesla: První chutnají nejlépe,“ odůvodňuje předčasnou nabídku sezónních cukrovinek mluvčí obchodních domů Michael Šperl. Kaufland začal velikonoční cukrovinky nabízet už od 24. ledna.

 

  

 

S pozdější, ale přesto hodně časnou, nabídkou velikonočního zboží začal i řetězec Tesco. "Jako každý rok, tak i letos jsme připravili promoakce na přelomu února a března," uvedl mluvčí Tesco Jan W. Dvořák.

 

Podle ekonomky Markéty Šichtařové je brzká nabídka podobného zboží zoufalým pokusem maloobchodníků o zvýšení tržeb. "Ty se totiž trvale propadají," vysvětluje Šichtařová. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře