Reklama
reklama

VIDEO: Sníh a zimu už vystřídaly Velikonoce. Koupit lze zajíce i pomlázku

I když je stále zima a Brno a jižní Moravu o víkendu zasypal sníh, obchodní řetězce už propagují Velikonoce. Kuřátka, čokoládoví zajíčci, vajíčka - to už můžete vidět v regálech obchodů. A přitom Velikonoce začínají v letošním roce až na začátku dubna. Obchodníci se tak snaží prodat více zboží a zvýšit své tržby.

Vánoce, Valentýn, Velikonoce – zdá se, že obchodní řetězce se řídí v prodeji pravidlem „Třikrát V“ .  Na stejných místech se v obchodech v rychlém sledu za sebou střídá zboží, které se hodí k uvedeným svátkům. A někde, jako například v brněnském Globusu, se přitom jakoby nemohou rozhodnout, zda prodávat zimní zboží nebo už zacílit na jaro. Pod poutačem, který hlásí „Pečeme na velikonoce“, totiž zákazníci najdou sáňky a boby.

 

Čokoládové zajíce, vajíčka, kuřátka i jarní dekorační předměty začali jako první nabízet v Kauflandu. „Držíme se hesla: První chutnají nejlépe,“ odůvodňuje předčasnou nabídku sezónních cukrovinek mluvčí obchodních domů Michael Šperl. Kaufland začal velikonoční cukrovinky nabízet už od 24. ledna.

 

  

 

S pozdější, ale přesto hodně časnou, nabídkou velikonočního zboží začal i řetězec Tesco. "Jako každý rok, tak i letos jsme připravili promoakce na přelomu února a března," uvedl mluvčí Tesco Jan W. Dvořák.

 

Podle ekonomky Markéty Šichtařové je brzká nabídka podobného zboží zoufalým pokusem maloobchodníků o zvýšení tržeb. "Ty se totiž trvale propadají," vysvětluje Šichtařová. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře