Reklama
reklama

VIDEO: Sníh a zimu už vystřídaly Velikonoce. Koupit lze zajíce i pomlázku

I když je stále zima a Brno a jižní Moravu o víkendu zasypal sníh, obchodní řetězce už propagují Velikonoce. Kuřátka, čokoládoví zajíčci, vajíčka - to už můžete vidět v regálech obchodů. A přitom Velikonoce začínají v letošním roce až na začátku dubna. Obchodníci se tak snaží prodat více zboží a zvýšit své tržby.

Vánoce, Valentýn, Velikonoce – zdá se, že obchodní řetězce se řídí v prodeji pravidlem „Třikrát V“ .  Na stejných místech se v obchodech v rychlém sledu za sebou střídá zboží, které se hodí k uvedeným svátkům. A někde, jako například v brněnském Globusu, se přitom jakoby nemohou rozhodnout, zda prodávat zimní zboží nebo už zacílit na jaro. Pod poutačem, který hlásí „Pečeme na velikonoce“, totiž zákazníci najdou sáňky a boby.

 

Čokoládové zajíce, vajíčka, kuřátka i jarní dekorační předměty začali jako první nabízet v Kauflandu. „Držíme se hesla: První chutnají nejlépe,“ odůvodňuje předčasnou nabídku sezónních cukrovinek mluvčí obchodních domů Michael Šperl. Kaufland začal velikonoční cukrovinky nabízet už od 24. ledna.

 

  

 

S pozdější, ale přesto hodně časnou, nabídkou velikonočního zboží začal i řetězec Tesco. "Jako každý rok, tak i letos jsme připravili promoakce na přelomu února a března," uvedl mluvčí Tesco Jan W. Dvořák.

 

Podle ekonomky Markéty Šichtařové je brzká nabídka podobného zboží zoufalým pokusem maloobchodníků o zvýšení tržeb. "Ty se totiž trvale propadají," vysvětluje Šichtařová. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře