Reklama
reklama

VIDEO: Pumpa v Ořechově se zloději stala osudnou, při 26 loupeži ho zatkli

Benzínové čerpací stanice, cigarety a jediný pachatel spojují sérii šestadvaceti vloupání, kterou se podařilo ukončit kriminalistům o velikonočním víkendu. Zatkli šestatřicetiletého muže, který se podle spisu od loňského léta šestadvacetkrát vloupal na jižní Moravě do benzinových čerpacích stanic, z nichž bral cigarety. Pak je prodával pod cenou. "Poprvé jej policisté dopadli koncem loňského roku, za 12 vloupání dostal tři roky vězení. Do něj nenastoupil, v krádežích pokračoval. Navíc za letošek jich spáchal už jedenáct se škodou přes 200 tisíc korun," řekl kriminalista Jaromír Novotný.

Přímo na místě činu, na benzínce v Ořechově, se kriminalistům podařilo chytit šestatřicetiletého muže. Ten se, přesně tak, jak to dělal v minulých případech, dostal v noci po poničení skla výlohy nebo dveří do prodejny. Vlezl dovnitř, jakmile začal do připravené tašky sbírat krabičky cigaret, zasáhla policejní hlídka, která měla objekt již několik dní pod kontrolou. "Zloděj se sice pokusil o útěk, ale hrozba použití služební zbraně jej po pár stovkách metrů běhu zastavila. Hned první vyšetřování zadrženého muže dalo kriminalistům jasný směr. Zloděj po předložených důkazních materiálech postupně přiznal jedenáct útoků na benzínku v Ořechově, Brně Vídeňské ulici a Bavorech na Břeclavsku," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Vybíral si benzinky, které jsou v noci uzavřené a stojí na opuštěných místech. Obvykle rozbil okno prodejny, rychle uvnitř sebral kartony s tabákem a za pár minut byl pryč. Na benzinky se vracel, některé vykradl i čtyřikrát nebo pětkrát. Zlodějovo řádění začalo v létě na Břeclavsku. Tam ale spolu se svým parťákem udělali chybu a na jedné z pěti zlodějských výprav byli chyceni. Potom začal muž krást na vlastní pěst. Podruhé měl smůlu uprostřed prosince. To, když pošesté zavítal na stejnou benzínku v Brně ve Vídeňské ulici. Policejní pes tam zachytil stopu pachatele a sledoval jej bezmála pět kilometrů, než se jej podařilo dopadnout.

Muž i po odsouzení ve vloupáních pokračoval. Při jednom z nich se mu vymstila letošní tuhá zima. Z benzinky zamířil do polí, aby policejní pes, jenž po něm bude pátrat, ztratil stopu. V husté mlze ale zabloudil a s balíky cigaret ušel 20 kilometrů, než konečně našel správnou cestu.

 

Přestože byl za předchozí krádeže odsouzen ke třem letům vězení s únorovým nástupem trestu, do vězení se nedostavil a během dalších měsíců se vloupal pětkrát do ořechovské benzínky, čtyřikrát do benzínové čerpací stanice ve Vídeňské ulici v Brně a dvakrát v Bavorech. "Majitelé benzínek, kterým zloděj způsobil statisícovou škodu, si nyní mohou oddechnout, muž si už odpykává první dny z prosincového tříletého trestu," uvedl mluvčí. Navíc mu hrozí kromě původního trestu za nenastoupení do vězení, tedy za maření výkonu úředního rozhodnutí, a nová vloupání dalších pět let vězení.

Autor: 
admin
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře