Reklama
reklama

VIDEO: Pumpa v Ořechově se zloději stala osudnou, při 26 loupeži ho zatkli

Benzínové čerpací stanice, cigarety a jediný pachatel spojují sérii šestadvaceti vloupání, kterou se podařilo ukončit kriminalistům o velikonočním víkendu. Zatkli šestatřicetiletého muže, který se podle spisu od loňského léta šestadvacetkrát vloupal na jižní Moravě do benzinových čerpacích stanic, z nichž bral cigarety. Pak je prodával pod cenou. "Poprvé jej policisté dopadli koncem loňského roku, za 12 vloupání dostal tři roky vězení. Do něj nenastoupil, v krádežích pokračoval. Navíc za letošek jich spáchal už jedenáct se škodou přes 200 tisíc korun," řekl kriminalista Jaromír Novotný.

Přímo na místě činu, na benzínce v Ořechově, se kriminalistům podařilo chytit šestatřicetiletého muže. Ten se, přesně tak, jak to dělal v minulých případech, dostal v noci po poničení skla výlohy nebo dveří do prodejny. Vlezl dovnitř, jakmile začal do připravené tašky sbírat krabičky cigaret, zasáhla policejní hlídka, která měla objekt již několik dní pod kontrolou. "Zloděj se sice pokusil o útěk, ale hrozba použití služební zbraně jej po pár stovkách metrů běhu zastavila. Hned první vyšetřování zadrženého muže dalo kriminalistům jasný směr. Zloděj po předložených důkazních materiálech postupně přiznal jedenáct útoků na benzínku v Ořechově, Brně Vídeňské ulici a Bavorech na Břeclavsku," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Vybíral si benzinky, které jsou v noci uzavřené a stojí na opuštěných místech. Obvykle rozbil okno prodejny, rychle uvnitř sebral kartony s tabákem a za pár minut byl pryč. Na benzinky se vracel, některé vykradl i čtyřikrát nebo pětkrát. Zlodějovo řádění začalo v létě na Břeclavsku. Tam ale spolu se svým parťákem udělali chybu a na jedné z pěti zlodějských výprav byli chyceni. Potom začal muž krást na vlastní pěst. Podruhé měl smůlu uprostřed prosince. To, když pošesté zavítal na stejnou benzínku v Brně ve Vídeňské ulici. Policejní pes tam zachytil stopu pachatele a sledoval jej bezmála pět kilometrů, než se jej podařilo dopadnout.

Muž i po odsouzení ve vloupáních pokračoval. Při jednom z nich se mu vymstila letošní tuhá zima. Z benzinky zamířil do polí, aby policejní pes, jenž po něm bude pátrat, ztratil stopu. V husté mlze ale zabloudil a s balíky cigaret ušel 20 kilometrů, než konečně našel správnou cestu.

 

Přestože byl za předchozí krádeže odsouzen ke třem letům vězení s únorovým nástupem trestu, do vězení se nedostavil a během dalších měsíců se vloupal pětkrát do ořechovské benzínky, čtyřikrát do benzínové čerpací stanice ve Vídeňské ulici v Brně a dvakrát v Bavorech. "Majitelé benzínek, kterým zloděj způsobil statisícovou škodu, si nyní mohou oddechnout, muž si už odpykává první dny z prosincového tříletého trestu," uvedl mluvčí. Navíc mu hrozí kromě původního trestu za nenastoupení do vězení, tedy za maření výkonu úředního rozhodnutí, a nová vloupání dalších pět let vězení.

Autor: 
admin
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře