Reklama
reklama

VIDEO: Převlečení filharmonici a houslista Šporcl hráli Vltavu ve Vaňkovce

Neobvyklý zážitek se ve čtvrtek v podvečer nabídl návštěvníkům brněnské Vaňkovky. Členové Filharmonie Brno, převlečení za zaměstnance obchodního centra tam uskutečnili flash mob. Během něj překvapeným lidem zahráli Smetanovu Vltavu. Společně s nimi hrál i houslista Pavel Šporcl. Akce měla upozornit na dvě vystoupení předního českého houslisty s brněnskými filharmoniky.

Brněnští filharmonici dorazili do Vaňkovky v přestrojení za běžné zákazníky, členy ochranky nebo údržbáře. "Inspirovali jsme se v zahraničí. Chtěli jsme natočit zajímavé video určené k šíření na internetu. Flash mob není úplná novinka, ale v České republice to bude první profesionální video tohoto druhu v hudební oblasti," vysvětlila za organizátory Alena Hájková.

 

  

 

K padesátce brněnských hudebníků se připojil i houslista Pavel Šporcl. Ten přijel do Brna odehrát s filharmonií čtvrteční a páteční koncert ve Wannieck Gallery. „Předvedl se v roli překvapeného návštěvníka a sám zahrál jeden part,“ dodala Hájková.

 

Zorganizovat brněnský filharmonický flash mob trvalo asi měsíc. Hudebníci na něj intenzivně trénovali týden.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře