Reklama
reklama

VIDEO: Před Vánoci se krade. Hned osm policejních kamer sleduje zloděje

Až do Štědrého dne budou na parkovišti před nákupním centrem Avion Park v Brně stát policisté s novým monitorovacím autem. Sledují  parkoviště a mají za úkol odhalit zloděje, kteří  vykrádají auta a okrádají zákazníky.

Auto využívá policie na fotbalových, hokejových zápasech nebo demonstracích a v Brně ho před obchodním centrem do akce nasadila kvůli narůstajícímu množství krádeží. „Dochází zde před Vánoci ke krádežím, pracují tu skupinky pachatelů a věnují se jak kapesním krádežím, tak krádežím při nakládání nákupů do aut,“ vysvětlil policista Jiří Loukota.

 

Auto, které parkoviště hlídá, má osm kamer a zabírá celý prostor před nákupním centrem. Některé kamery jsou namontované přímo na autě, další policisté rozmístili po parkovišti. Okolí nákupního centra je navíc hlídáno policisty v civilu, kteří jsou ve spojení s monitorovacím autem. „Pak jsme poměrně rychle schopni zadržet pachatele krádeží,“ potvrdil policista.

 

  

 

V autě sedí dva policisté, kteří obsluhují kamery a dokáží rozeznat SPZ, obličeje lidí, zaměřit se na podezřelé a sledovat je. „Když vidíme, že přijíždí auto s cizí poznávací značkou, tak se na něj už u příjezdu zaměříme. Pokud z něj vystoupí rodinka a jde nakupovat, je vše v pořádku, ale pokud z něj vyskočí čtyři borci, tak je sledujeme,“ vysvětlil princip sledování  policista.

 

Avion Park si policisté vybrali ke sledování zcela záměrně. „Mají zde jinak propracovaný systém ochrany než u jiných center a bohužel zde dochází  k většímu množství  krádeží,“ vysvětlil mluvčí policie Pavel Šváb s tím, že ke krádežím nyní před Vánoci také přibývá v tramvajích a autobusech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře