Reklama
reklama

VIDEO: Před Vánoci se krade. Hned osm policejních kamer sleduje zloděje

Až do Štědrého dne budou na parkovišti před nákupním centrem Avion Park v Brně stát policisté s novým monitorovacím autem. Sledují  parkoviště a mají za úkol odhalit zloděje, kteří  vykrádají auta a okrádají zákazníky.

Auto využívá policie na fotbalových, hokejových zápasech nebo demonstracích a v Brně ho před obchodním centrem do akce nasadila kvůli narůstajícímu množství krádeží. „Dochází zde před Vánoci ke krádežím, pracují tu skupinky pachatelů a věnují se jak kapesním krádežím, tak krádežím při nakládání nákupů do aut,“ vysvětlil policista Jiří Loukota.

 

Auto, které parkoviště hlídá, má osm kamer a zabírá celý prostor před nákupním centrem. Některé kamery jsou namontované přímo na autě, další policisté rozmístili po parkovišti. Okolí nákupního centra je navíc hlídáno policisty v civilu, kteří jsou ve spojení s monitorovacím autem. „Pak jsme poměrně rychle schopni zadržet pachatele krádeží,“ potvrdil policista.

 

  

 

V autě sedí dva policisté, kteří obsluhují kamery a dokáží rozeznat SPZ, obličeje lidí, zaměřit se na podezřelé a sledovat je. „Když vidíme, že přijíždí auto s cizí poznávací značkou, tak se na něj už u příjezdu zaměříme. Pokud z něj vystoupí rodinka a jde nakupovat, je vše v pořádku, ale pokud z něj vyskočí čtyři borci, tak je sledujeme,“ vysvětlil princip sledování  policista.

 

Avion Park si policisté vybrali ke sledování zcela záměrně. „Mají zde jinak propracovaný systém ochrany než u jiných center a bohužel zde dochází  k většímu množství  krádeží,“ vysvětlil mluvčí policie Pavel Šváb s tím, že ke krádežím nyní před Vánoci také přibývá v tramvajích a autobusech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře