Reklama
reklama

VIDEO: Před Vánoci se krade. Hned osm policejních kamer sleduje zloděje

Až do Štědrého dne budou na parkovišti před nákupním centrem Avion Park v Brně stát policisté s novým monitorovacím autem. Sledují  parkoviště a mají za úkol odhalit zloděje, kteří  vykrádají auta a okrádají zákazníky.

Auto využívá policie na fotbalových, hokejových zápasech nebo demonstracích a v Brně ho před obchodním centrem do akce nasadila kvůli narůstajícímu množství krádeží. „Dochází zde před Vánoci ke krádežím, pracují tu skupinky pachatelů a věnují se jak kapesním krádežím, tak krádežím při nakládání nákupů do aut,“ vysvětlil policista Jiří Loukota.

 

Auto, které parkoviště hlídá, má osm kamer a zabírá celý prostor před nákupním centrem. Některé kamery jsou namontované přímo na autě, další policisté rozmístili po parkovišti. Okolí nákupního centra je navíc hlídáno policisty v civilu, kteří jsou ve spojení s monitorovacím autem. „Pak jsme poměrně rychle schopni zadržet pachatele krádeží,“ potvrdil policista.

 

  

 

V autě sedí dva policisté, kteří obsluhují kamery a dokáží rozeznat SPZ, obličeje lidí, zaměřit se na podezřelé a sledovat je. „Když vidíme, že přijíždí auto s cizí poznávací značkou, tak se na něj už u příjezdu zaměříme. Pokud z něj vystoupí rodinka a jde nakupovat, je vše v pořádku, ale pokud z něj vyskočí čtyři borci, tak je sledujeme,“ vysvětlil princip sledování  policista.

 

Avion Park si policisté vybrali ke sledování zcela záměrně. „Mají zde jinak propracovaný systém ochrany než u jiných center a bohužel zde dochází  k většímu množství  krádeží,“ vysvětlil mluvčí policie Pavel Šváb s tím, že ke krádežím nyní před Vánoci také přibývá v tramvajích a autobusech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře