Reklama
reklama

VIDEO: Policie varuje lidi před kapsáři, jednoho lupiče chytil veslař

Nepříjemným zážitkem si minulý týden prošla dvaapadesátiletá Brňanka, které zloděj strhnul z ramene kabelku a začal s ní utíkat. Peníze i doklady jí nakonec zachránil kolemjdoucí muž, který zloděje doběhl a zpacifikoval. I v souvislosti s tímto případem uspořádali ve středu brněnští policisté akci „Kapsa“, při které lidi upozorňovali na nebezpečí kapesních krádeží.

Když šla okradená žena navštívit svou příbuznou, strhnul jí zloděj před dveřmi domu v Údolní ulici kabelku z ramene a začal s ní utíkat pryč. Žena jej začala pronásledovat, ale i přes pomoc kolemjdoucí dívky nebyla úspěšná. Muž se oběma rychle vzdaloval směrem k Všetičkově ulici. Snaha obou žen ale nepřišla vniveč. Rozruchu na ulici si všiml sedmapadesátiletý muž, který právě parkoval svůj vůz. Nasedl zpět do auta a pachatele pronásledoval.

 

„Když se k němu dostal na dohled, auto zastavil a muže doběhl. Dvaadvacetiletý pachatel neměl proti bývalému veslaři v kondici pražádnou šanci. Na zemi tak byl nucen vyčkat do příjezdu policejní hlídky,“ popsal případ policejní mluvčí Pavel Šváb.  

 

Kabelka se ihned vrátila majitelce, chyběl v ní jen mobilní telefon, který pachatel odhodil cestou. I ten se ale našel, takže pro ženu vše dobře dopadlo. Muž zachránil ženě a jejímu zaměstnavateli doklady a cennosti v hodnotě šestnáct tisíc korun.

 

Podle policistů v Brně kapesních krádeží přibývá. Hlavně na místech okolo hlavního nádraží. U podchodu proto mohli lidé ve středu vidět několik uniformovaných hlídek policistů, které se snažily upozorňovat na špatně zavřené tašky, kabelky a batohy. „Riziková místa jsou místa s velkou koncentrací lidí, jezdící schody, podchody nebo nástupní ostrůvky do městské hromadné dopravy,“ vypočítala mluvčí policie Andrea Straková.

 

  

 

Podle policisty ze speciální pořádkové jednotky, který v podchodu „hlídkuje“ v civilu, jsou zloději opravdu nebezpeční. „Jsou schopni kabelku nejen nožem rozpárat, ale třeba i přímo odříznout. Lidé jim ale často nahrávají, mají peněženky ve svrchních kapsách batohů nebo tašek nebo v zadních kapsách kalhot,“ uvedl policista s tím, že do skupinky pachatelů patří nejčastěji děti mladší patnácti let, které jsou součástí větší organizované skupiny. Děti pak peněženku nebo tašku předají dospělému a pokud je policisté nechytí přímo při činu, není většinou možné kapsáře obvinit.  „S objasněností kapesních krádeží je problém, mnohdy si člověk uvědomí, že byl okraden, až po delší době a ani neví, kde se mu to stalo,“ dodal policista.

 

Bránit se zlodějům policisté příliš neporučují. „Záleží na konkrétní situaci, ale na prvním místě je vždy zdraví a bezpečnost člověka, nikoliv majetek,“ upozornila Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře