Reklama
reklama

VIDEO: Policie varuje lidi před kapsáři, jednoho lupiče chytil veslař

Nepříjemným zážitkem si minulý týden prošla dvaapadesátiletá Brňanka, které zloděj strhnul z ramene kabelku a začal s ní utíkat. Peníze i doklady jí nakonec zachránil kolemjdoucí muž, který zloděje doběhl a zpacifikoval. I v souvislosti s tímto případem uspořádali ve středu brněnští policisté akci „Kapsa“, při které lidi upozorňovali na nebezpečí kapesních krádeží.

Když šla okradená žena navštívit svou příbuznou, strhnul jí zloděj před dveřmi domu v Údolní ulici kabelku z ramene a začal s ní utíkat pryč. Žena jej začala pronásledovat, ale i přes pomoc kolemjdoucí dívky nebyla úspěšná. Muž se oběma rychle vzdaloval směrem k Všetičkově ulici. Snaha obou žen ale nepřišla vniveč. Rozruchu na ulici si všiml sedmapadesátiletý muž, který právě parkoval svůj vůz. Nasedl zpět do auta a pachatele pronásledoval.

 

„Když se k němu dostal na dohled, auto zastavil a muže doběhl. Dvaadvacetiletý pachatel neměl proti bývalému veslaři v kondici pražádnou šanci. Na zemi tak byl nucen vyčkat do příjezdu policejní hlídky,“ popsal případ policejní mluvčí Pavel Šváb.  

 

Kabelka se ihned vrátila majitelce, chyběl v ní jen mobilní telefon, který pachatel odhodil cestou. I ten se ale našel, takže pro ženu vše dobře dopadlo. Muž zachránil ženě a jejímu zaměstnavateli doklady a cennosti v hodnotě šestnáct tisíc korun.

 

Podle policistů v Brně kapesních krádeží přibývá. Hlavně na místech okolo hlavního nádraží. U podchodu proto mohli lidé ve středu vidět několik uniformovaných hlídek policistů, které se snažily upozorňovat na špatně zavřené tašky, kabelky a batohy. „Riziková místa jsou místa s velkou koncentrací lidí, jezdící schody, podchody nebo nástupní ostrůvky do městské hromadné dopravy,“ vypočítala mluvčí policie Andrea Straková.

 

  

 

Podle policisty ze speciální pořádkové jednotky, který v podchodu „hlídkuje“ v civilu, jsou zloději opravdu nebezpeční. „Jsou schopni kabelku nejen nožem rozpárat, ale třeba i přímo odříznout. Lidé jim ale často nahrávají, mají peněženky ve svrchních kapsách batohů nebo tašek nebo v zadních kapsách kalhot,“ uvedl policista s tím, že do skupinky pachatelů patří nejčastěji děti mladší patnácti let, které jsou součástí větší organizované skupiny. Děti pak peněženku nebo tašku předají dospělému a pokud je policisté nechytí přímo při činu, není většinou možné kapsáře obvinit.  „S objasněností kapesních krádeží je problém, mnohdy si člověk uvědomí, že byl okraden, až po delší době a ani neví, kde se mu to stalo,“ dodal policista.

 

Bránit se zlodějům policisté příliš neporučují. „Záleží na konkrétní situaci, ale na prvním místě je vždy zdraví a bezpečnost člověka, nikoliv majetek,“ upozornila Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Komentáře