Reklama
reklama

VIDEO: Policie varuje lidi před kapsáři, jednoho lupiče chytil veslař

Nepříjemným zážitkem si minulý týden prošla dvaapadesátiletá Brňanka, které zloděj strhnul z ramene kabelku a začal s ní utíkat. Peníze i doklady jí nakonec zachránil kolemjdoucí muž, který zloděje doběhl a zpacifikoval. I v souvislosti s tímto případem uspořádali ve středu brněnští policisté akci „Kapsa“, při které lidi upozorňovali na nebezpečí kapesních krádeží.

Když šla okradená žena navštívit svou příbuznou, strhnul jí zloděj před dveřmi domu v Údolní ulici kabelku z ramene a začal s ní utíkat pryč. Žena jej začala pronásledovat, ale i přes pomoc kolemjdoucí dívky nebyla úspěšná. Muž se oběma rychle vzdaloval směrem k Všetičkově ulici. Snaha obou žen ale nepřišla vniveč. Rozruchu na ulici si všiml sedmapadesátiletý muž, který právě parkoval svůj vůz. Nasedl zpět do auta a pachatele pronásledoval.

 

„Když se k němu dostal na dohled, auto zastavil a muže doběhl. Dvaadvacetiletý pachatel neměl proti bývalému veslaři v kondici pražádnou šanci. Na zemi tak byl nucen vyčkat do příjezdu policejní hlídky,“ popsal případ policejní mluvčí Pavel Šváb.  

 

Kabelka se ihned vrátila majitelce, chyběl v ní jen mobilní telefon, který pachatel odhodil cestou. I ten se ale našel, takže pro ženu vše dobře dopadlo. Muž zachránil ženě a jejímu zaměstnavateli doklady a cennosti v hodnotě šestnáct tisíc korun.

 

Podle policistů v Brně kapesních krádeží přibývá. Hlavně na místech okolo hlavního nádraží. U podchodu proto mohli lidé ve středu vidět několik uniformovaných hlídek policistů, které se snažily upozorňovat na špatně zavřené tašky, kabelky a batohy. „Riziková místa jsou místa s velkou koncentrací lidí, jezdící schody, podchody nebo nástupní ostrůvky do městské hromadné dopravy,“ vypočítala mluvčí policie Andrea Straková.

 

  

 

Podle policisty ze speciální pořádkové jednotky, který v podchodu „hlídkuje“ v civilu, jsou zloději opravdu nebezpeční. „Jsou schopni kabelku nejen nožem rozpárat, ale třeba i přímo odříznout. Lidé jim ale často nahrávají, mají peněženky ve svrchních kapsách batohů nebo tašek nebo v zadních kapsách kalhot,“ uvedl policista s tím, že do skupinky pachatelů patří nejčastěji děti mladší patnácti let, které jsou součástí větší organizované skupiny. Děti pak peněženku nebo tašku předají dospělému a pokud je policisté nechytí přímo při činu, není většinou možné kapsáře obvinit.  „S objasněností kapesních krádeží je problém, mnohdy si člověk uvědomí, že byl okraden, až po delší době a ani neví, kde se mu to stalo,“ dodal policista.

 

Bránit se zlodějům policisté příliš neporučují. „Záleží na konkrétní situaci, ale na prvním místě je vždy zdraví a bezpečnost člověka, nikoliv majetek,“ upozornila Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře