Reklama
reklama

VIDEO: Nemocnice zvířátek léčí v Brně dětem plyšové kamarády

V Nemocnici zvířátek, která tento týden léči plyšové kamarády malých dětí v sále Břetislava Bakaly v Brně, se děti dozvídají, jak se chránit před úrazy a jak se chovat při zranění. Akce se koná již popáté a je součástí preventivního projektu, jehož cílem je ochrana dětí před úrazy. Podle statistik jsou totiž neúmyslné úrazy hlavní příčinou úmrtí dětí a dětská nehodovost v České republice patří k nejvyšším v Evropě.

Děti navštěvují improvizovanou Nemocnici zvířátek v roli rodičů svých "zraněných" plyšových zvířátek a zapojí se do jejich ošetřování. "Od studentů Vyšší odborné školy zdravtnické v roli lékařů si poslechnou, co je pro jejich zvířátka nebezpečné a jak je mají chránit před dalším úrazem," popsala projekt jeho koordinátorka Jiřina Zavřelová.

 

  

 

V nemocnici jsou ambulance, čekárny a centrální příjem, lékárna nebo rentgen, jako ve skutečné nemocnici. Před vchodem do nemocnice je vůz rychlé záchranné pomoci a hasičský vůz, ve kterých se děti dozvídají, jak se zachovat, když se stane nehoda a jak se podává první pomoc.

 

"Cílem projektu je upozornit děti hravou formou na to, jak je důležité chránit své bezpečí, používat ochranné pomůcky a dbát na rady dospělých. Dále poučit děti o tom, co mohou dělat, pokud se stane nehoda a seznámit je s lékařským prostředím a vyšetřeními, aby z nich neměly obavy," dodala Zavřelová.

 

 

 

Za týden organizátoři počítají, že nemocnicí projde přibližně 700 dětí se svými zraněnými plyšáky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře