Reklama
reklama

VIDEO: Nemocnice zvířátek léčí v Brně dětem plyšové kamarády

V Nemocnici zvířátek, která tento týden léči plyšové kamarády malých dětí v sále Břetislava Bakaly v Brně, se děti dozvídají, jak se chránit před úrazy a jak se chovat při zranění. Akce se koná již popáté a je součástí preventivního projektu, jehož cílem je ochrana dětí před úrazy. Podle statistik jsou totiž neúmyslné úrazy hlavní příčinou úmrtí dětí a dětská nehodovost v České republice patří k nejvyšším v Evropě.

Děti navštěvují improvizovanou Nemocnici zvířátek v roli rodičů svých "zraněných" plyšových zvířátek a zapojí se do jejich ošetřování. "Od studentů Vyšší odborné školy zdravtnické v roli lékařů si poslechnou, co je pro jejich zvířátka nebezpečné a jak je mají chránit před dalším úrazem," popsala projekt jeho koordinátorka Jiřina Zavřelová.

 

  

 

V nemocnici jsou ambulance, čekárny a centrální příjem, lékárna nebo rentgen, jako ve skutečné nemocnici. Před vchodem do nemocnice je vůz rychlé záchranné pomoci a hasičský vůz, ve kterých se děti dozvídají, jak se zachovat, když se stane nehoda a jak se podává první pomoc.

 

"Cílem projektu je upozornit děti hravou formou na to, jak je důležité chránit své bezpečí, používat ochranné pomůcky a dbát na rady dospělých. Dále poučit děti o tom, co mohou dělat, pokud se stane nehoda a seznámit je s lékařským prostředím a vyšetřeními, aby z nich neměly obavy," dodala Zavřelová.

 

 

 

Za týden organizátoři počítají, že nemocnicí projde přibližně 700 dětí se svými zraněnými plyšáky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře