Reklama
reklama

VIDEO: Nemocnice zvířátek léčí v Brně dětem plyšové kamarády

V Nemocnici zvířátek, která tento týden léči plyšové kamarády malých dětí v sále Břetislava Bakaly v Brně, se děti dozvídají, jak se chránit před úrazy a jak se chovat při zranění. Akce se koná již popáté a je součástí preventivního projektu, jehož cílem je ochrana dětí před úrazy. Podle statistik jsou totiž neúmyslné úrazy hlavní příčinou úmrtí dětí a dětská nehodovost v České republice patří k nejvyšším v Evropě.

Děti navštěvují improvizovanou Nemocnici zvířátek v roli rodičů svých "zraněných" plyšových zvířátek a zapojí se do jejich ošetřování. "Od studentů Vyšší odborné školy zdravtnické v roli lékařů si poslechnou, co je pro jejich zvířátka nebezpečné a jak je mají chránit před dalším úrazem," popsala projekt jeho koordinátorka Jiřina Zavřelová.

 

  

 

V nemocnici jsou ambulance, čekárny a centrální příjem, lékárna nebo rentgen, jako ve skutečné nemocnici. Před vchodem do nemocnice je vůz rychlé záchranné pomoci a hasičský vůz, ve kterých se děti dozvídají, jak se zachovat, když se stane nehoda a jak se podává první pomoc.

 

"Cílem projektu je upozornit děti hravou formou na to, jak je důležité chránit své bezpečí, používat ochranné pomůcky a dbát na rady dospělých. Dále poučit děti o tom, co mohou dělat, pokud se stane nehoda a seznámit je s lékařským prostředím a vyšetřeními, aby z nich neměly obavy," dodala Zavřelová.

 

 

 

Za týden organizátoři počítají, že nemocnicí projde přibližně 700 dětí se svými zraněnými plyšáky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře