Reklama
reklama

VIDEO: Muž šel na policistu s ocelovým řetězem. Po vystřízlivění se mu omlouval

Když policisté Michal Peňáz a Jana Bendová odcházeli ve středu z odpolední směny na vlak na nádraží v Králově Poli, netušili, že jim odjezd domů zpestří opilý šestadvacetiletý muž z Kuřimi. V nádražní restauraci se totiž popral a pohádal s přáteli a v opilosti v hale nádraží napadl dva nezletilé chlapce. Na policistu Peňáze dokonce vytáhl ocelový řetěz z hřeby.

Když oba policisté v civilu čekali ve vestibulu na vlak, uslyšeli z restaurace křik a tříštící se sklo. "Jsem zvědavá a šla jsem se tam podívat. Výtržníci ale už mezitím odešli zadním východem na zahrádku," popsala začátek incidentu policistka.

 

Venku pak šestadvacetiletý opilý muž nadával a tvrdil, že ho někdo v hospodě kousl do malíčku. Na vodítku měl černého pitbula bez náhubku a šermoval zraněným prstem. V tu chvíli vyšli z nádražního vestibulu dva mladí chlapci. „Opilý muž jim začal bezdůvodně nadávat, jednoho z nich zasáhl pěstí, druhý stačil utéct. V tom okamžiku se mladíků zastal policista Michal Peňáz. "Snažil jsem se ho uklidit. Říkal jsem mu, ať toho nechá, že jsme policisté v civilu. Pak se mu vysmekl pes a já sledoval, jestli nikoho nenapadá," uvedl policista.

 

Opilý muž si ale nedal říct a za přítelkyní si zaběhl pro řetěz. Tím se snažil policistu uhodit. „Omotal jsem si kolem ruky mikinu, která ležela na zemi a asi deset metrů ustupoval. Pak se mi podařilo útočníka chytit za ruce. Řetěz mě jen jednou zasáhl do zad. Na zemi jsem ho zpacifikoval a počkali jsme, až přijela hlídka policie," dodal Peňáz.

 

Mladík nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Ve čtvrtek odpoledne ho vyšetřovatel vyslechl. Toho, co udělal, začal brzy litovat. „Chtěl bych se omluvit, už jsem se oběma omluvil i přímo. Je mi to moc líto, to se nemělo stát," uvedl mladík, který strávil noc a den v policejní cele. Zatímco přítelkyně se psem se po rvačce z nádraží vypařila, mladíka čeká stíhání pro výtržnictví a pravděpodobně i napadení úřední osoby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře