Reklama
reklama

VIDEO: Muž šel na policistu s ocelovým řetězem. Po vystřízlivění se mu omlouval

Když policisté Michal Peňáz a Jana Bendová odcházeli ve středu z odpolední směny na vlak na nádraží v Králově Poli, netušili, že jim odjezd domů zpestří opilý šestadvacetiletý muž z Kuřimi. V nádražní restauraci se totiž popral a pohádal s přáteli a v opilosti v hale nádraží napadl dva nezletilé chlapce. Na policistu Peňáze dokonce vytáhl ocelový řetěz z hřeby.

Když oba policisté v civilu čekali ve vestibulu na vlak, uslyšeli z restaurace křik a tříštící se sklo. "Jsem zvědavá a šla jsem se tam podívat. Výtržníci ale už mezitím odešli zadním východem na zahrádku," popsala začátek incidentu policistka.

 

Venku pak šestadvacetiletý opilý muž nadával a tvrdil, že ho někdo v hospodě kousl do malíčku. Na vodítku měl černého pitbula bez náhubku a šermoval zraněným prstem. V tu chvíli vyšli z nádražního vestibulu dva mladí chlapci. „Opilý muž jim začal bezdůvodně nadávat, jednoho z nich zasáhl pěstí, druhý stačil utéct. V tom okamžiku se mladíků zastal policista Michal Peňáz. "Snažil jsem se ho uklidit. Říkal jsem mu, ať toho nechá, že jsme policisté v civilu. Pak se mu vysmekl pes a já sledoval, jestli nikoho nenapadá," uvedl policista.

 

Opilý muž si ale nedal říct a za přítelkyní si zaběhl pro řetěz. Tím se snažil policistu uhodit. „Omotal jsem si kolem ruky mikinu, která ležela na zemi a asi deset metrů ustupoval. Pak se mi podařilo útočníka chytit za ruce. Řetěz mě jen jednou zasáhl do zad. Na zemi jsem ho zpacifikoval a počkali jsme, až přijela hlídka policie," dodal Peňáz.

 

Mladík nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Ve čtvrtek odpoledne ho vyšetřovatel vyslechl. Toho, co udělal, začal brzy litovat. „Chtěl bych se omluvit, už jsem se oběma omluvil i přímo. Je mi to moc líto, to se nemělo stát," uvedl mladík, který strávil noc a den v policejní cele. Zatímco přítelkyně se psem se po rvačce z nádraží vypařila, mladíka čeká stíhání pro výtržnictví a pravděpodobně i napadení úřední osoby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře