Reklama
reklama

VIDEO: Miluju tě, mé VUT - brněnská univerzita má náborový klip

Nový „náborový“ klip Vysokého učení technického v Brně boří „pomyslné“ žebříčky hitparád. Od úterního večera si připsal jen na YouTube více než 250 tisíc zhlédnutí a na serveru stream.cz překročil počet zhlédnutí za jeden den více než 30 tisíc.

Diskuze, které se rozvíjí nejen na kanálu Youtube, ukazují, že klip přesvědčuje nerozhodnuté uchazeče.  Snaha tvůrčího týmu – zacílit právě na skupinu středoškoláků zvažujících další studia – se tak pravděpodobně naplnila. „Chtěli jsme ukázat, že VUT v Brně umí zacházet s nadsázkou, že na VUT rozumíme tomu, co je pro dnešní mladé lidi „in“ a že s nimi umíme komunikovat jejich jazykem,“ uvedl rektor VUT v Brně Karel Rais, který se také ve videoklipu objevil.

 

V klipu jsou s nadsázkou použity odkazy na objekty zájmu dnešních technicky zaměřených studentů – budova FSI je stavěna v počítačové hře Minecraft, objevuje se v něm „český Moss“, i parodie na slavnou fotku kolující po sítích již několik let pod názvem „Pařba na FEKTu“. Účinkující virálního spotu však nejsou skuteční studenti VUT v Brně. Hlavní postavu jedince vydělujícího se z kolektivu školky stejně jako základní a střední školy, který se najde až na VUT, ztvárnil herec Městského divadla Brno Vojtěch Blahuta. Akademici, kteří se v klipu objevují a zpívají refrén, jsou však reálné osobnosti – v záběru z režie jsou vidět rektor Karel Rais, prorektoři, děkani fakult a také třeba architekt Petr Pelčák, profesor Fakulty architektury v Brně.

 

  

 

Muzikálová forma propagačního spotu je netradiční a zajímavá. Zatímco jiné univerzity točí klipy k již existující populární hudbě,  VUT v Brně vsadilo na původní tvorbu a nechalo si složit vlastní píseň. Autorem hudby je Lukáš Janota, který obstaral i zpěv a ve spolupráci s Adamem hrubým se podílel rovněž na textu. Režie je dílem Anny Štětinové. „Natáčení předcházela několikaměsíční příprava a výzkum cílové skupiny. O to více nás těší zájem, který klip vzbudil, i to, že se také velmi líbí našim studentům,“ uvedl prorektor pro vnější vztahy Petr Kvíčala.

 

Studenti už také navrhli písničku jako novou hymnu VUT v Brně a prokázali tak, že mají smysl pro nadsázku i pro humor. Netradiční počin naplnil i další přání svých zadavatelů: zviditelnit VUT v Brně. Často se totiž stává, že brněnské Vysoké učení technické v Brně bývá zaměňováno za pražskou techniku.

 

www.youtube.com/watch?v=g7b1Y05STiU

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře