Reklama
reklama

VIDEO: Miluju tě, mé VUT - brněnská univerzita má náborový klip

Nový „náborový“ klip Vysokého učení technického v Brně boří „pomyslné“ žebříčky hitparád. Od úterního večera si připsal jen na YouTube více než 250 tisíc zhlédnutí a na serveru stream.cz překročil počet zhlédnutí za jeden den více než 30 tisíc.

Diskuze, které se rozvíjí nejen na kanálu Youtube, ukazují, že klip přesvědčuje nerozhodnuté uchazeče.  Snaha tvůrčího týmu – zacílit právě na skupinu středoškoláků zvažujících další studia – se tak pravděpodobně naplnila. „Chtěli jsme ukázat, že VUT v Brně umí zacházet s nadsázkou, že na VUT rozumíme tomu, co je pro dnešní mladé lidi „in“ a že s nimi umíme komunikovat jejich jazykem,“ uvedl rektor VUT v Brně Karel Rais, který se také ve videoklipu objevil.

 

V klipu jsou s nadsázkou použity odkazy na objekty zájmu dnešních technicky zaměřených studentů – budova FSI je stavěna v počítačové hře Minecraft, objevuje se v něm „český Moss“, i parodie na slavnou fotku kolující po sítích již několik let pod názvem „Pařba na FEKTu“. Účinkující virálního spotu však nejsou skuteční studenti VUT v Brně. Hlavní postavu jedince vydělujícího se z kolektivu školky stejně jako základní a střední školy, který se najde až na VUT, ztvárnil herec Městského divadla Brno Vojtěch Blahuta. Akademici, kteří se v klipu objevují a zpívají refrén, jsou však reálné osobnosti – v záběru z režie jsou vidět rektor Karel Rais, prorektoři, děkani fakult a také třeba architekt Petr Pelčák, profesor Fakulty architektury v Brně.

 

  

 

Muzikálová forma propagačního spotu je netradiční a zajímavá. Zatímco jiné univerzity točí klipy k již existující populární hudbě,  VUT v Brně vsadilo na původní tvorbu a nechalo si složit vlastní píseň. Autorem hudby je Lukáš Janota, který obstaral i zpěv a ve spolupráci s Adamem hrubým se podílel rovněž na textu. Režie je dílem Anny Štětinové. „Natáčení předcházela několikaměsíční příprava a výzkum cílové skupiny. O to více nás těší zájem, který klip vzbudil, i to, že se také velmi líbí našim studentům,“ uvedl prorektor pro vnější vztahy Petr Kvíčala.

 

Studenti už také navrhli písničku jako novou hymnu VUT v Brně a prokázali tak, že mají smysl pro nadsázku i pro humor. Netradiční počin naplnil i další přání svých zadavatelů: zviditelnit VUT v Brně. Často se totiž stává, že brněnské Vysoké učení technické v Brně bývá zaměňováno za pražskou techniku.

 

www.youtube.com/watch?v=g7b1Y05STiU

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře