Reklama
reklama

VIDEO: Kamčatští medvídci Kuba a Toby mají rok. Dostali medový dort

Ve středu 30. ledna oslavila mláďata medvědice Kamčatky a samce Jelizara jeden rok. Oslavu naplánovali chovatelé na čtvrtek, kdy se jim při sluníčku a za teplého počasí podařilo dostat celou medvědí rodinku do výběhu. Na sladkém dortu z medu si tak pochutnali všichni čtyři.

Při narození vážila medvíďata Kuba a Toby pouhých 500 gramů a dnes se jejich váha pohybuje kolem 70 kilogramů. Ve velmi mrazivých dnech se medvíďata i samice zdržují převážně v brlohu a potravu přijímají jen minimálně. V teplejších dnech rádi vyrazí do výběhu a sníh je pro ně velkou atrakcí. „Přes zimu je držíme radši v zázemí, kde odpočívají a pospávají. Nemůžeme riskovat, že by nám usnuli někde ve výběhu,“ vysvětlila zimní odpočinek medvědů chovatelka Ilona Pšenková.

 

„Kuba a Toby jsou povahově zcela odlišní, Kuba je takový náš „kašpar“, je hravější a učenlivější po otci Jelizarovi, zatímco Toby je po Kamčatce klidný a tak trochu lenoch,“ popisuje povahy medvídků  další z chovatelů Milan Šebesta. Ten také předvedl nový kousek medvěda Jelizara, který je ve výběhu od Kamčatky a malých medvídků stále oddělen. „Jelizar se naučil postavit na zadní a mávat,“ pochlubil se Šebesta.

 

  

 

Narození medvíďat bylo v minulém roce velkou událostí pro zoologickou zahradu i pro její  návštěvníky. Jedná se o první narozená mláďata medvěda kamčatského v České republice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře