Reklama
reklama

VIDEO: Kamčatští medvídci Kuba a Toby mají rok. Dostali medový dort

Ve středu 30. ledna oslavila mláďata medvědice Kamčatky a samce Jelizara jeden rok. Oslavu naplánovali chovatelé na čtvrtek, kdy se jim při sluníčku a za teplého počasí podařilo dostat celou medvědí rodinku do výběhu. Na sladkém dortu z medu si tak pochutnali všichni čtyři.

Při narození vážila medvíďata Kuba a Toby pouhých 500 gramů a dnes se jejich váha pohybuje kolem 70 kilogramů. Ve velmi mrazivých dnech se medvíďata i samice zdržují převážně v brlohu a potravu přijímají jen minimálně. V teplejších dnech rádi vyrazí do výběhu a sníh je pro ně velkou atrakcí. „Přes zimu je držíme radši v zázemí, kde odpočívají a pospávají. Nemůžeme riskovat, že by nám usnuli někde ve výběhu,“ vysvětlila zimní odpočinek medvědů chovatelka Ilona Pšenková.

 

„Kuba a Toby jsou povahově zcela odlišní, Kuba je takový náš „kašpar“, je hravější a učenlivější po otci Jelizarovi, zatímco Toby je po Kamčatce klidný a tak trochu lenoch,“ popisuje povahy medvídků  další z chovatelů Milan Šebesta. Ten také předvedl nový kousek medvěda Jelizara, který je ve výběhu od Kamčatky a malých medvídků stále oddělen. „Jelizar se naučil postavit na zadní a mávat,“ pochlubil se Šebesta.

 

  

 

Narození medvíďat bylo v minulém roce velkou událostí pro zoologickou zahradu i pro její  návštěvníky. Jedná se o první narozená mláďata medvěda kamčatského v České republice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře