Reklama
reklama

VIDEO: Celníci zadrželi auto převážející padělky šátků, kabelek a brýlí

Pravděpodobně padělané módní doplňky v hodnotě převyšující tři čtvrtě milionu korun převážela skupina vietnamských státních příslušníků na trase z Brna do Znojma.

Vytipovaným vozidlem cestovaly čtyři osoby – státní příslušníci Vietnamu. Na výzvu celníků vystoupili a umožnili kontrolu interiéru vozu. Nejen zavazadlový prostor, ale i místa pro cestující byla zarovnána černými pytli se zbožím, především textilem.

 

"Velká část zboží byla nezávadná, ale mezi ním celníci našli šátky, peněženky a brýle označené ochrannými známkami světových výrobců – Louis Vuitton, Guess, Gucci. Z důvodu podezření, že by se mohlo jednat o padělky, celníci zajistili 140 šátků, 19 peněženek a 23 kusů brýlí. Prodejní hodnota originálů by činila přibližně 850 tisíc korun," uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

 

  

 

Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením, případ převzali pracovníci z odboru Pátrání Celního úřadu pro Jihomoravský kraj, jakožto orgán činný v trestním řízení. V případě prokázání trestného činu pachateli hrozí propadnutí věci, zákaz činnosti případně trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře