Reklama
reklama

VIDEO: Celníci zadrželi auto převážející padělky šátků, kabelek a brýlí

Pravděpodobně padělané módní doplňky v hodnotě převyšující tři čtvrtě milionu korun převážela skupina vietnamských státních příslušníků na trase z Brna do Znojma.

Vytipovaným vozidlem cestovaly čtyři osoby – státní příslušníci Vietnamu. Na výzvu celníků vystoupili a umožnili kontrolu interiéru vozu. Nejen zavazadlový prostor, ale i místa pro cestující byla zarovnána černými pytli se zbožím, především textilem.

 

"Velká část zboží byla nezávadná, ale mezi ním celníci našli šátky, peněženky a brýle označené ochrannými známkami světových výrobců – Louis Vuitton, Guess, Gucci. Z důvodu podezření, že by se mohlo jednat o padělky, celníci zajistili 140 šátků, 19 peněženek a 23 kusů brýlí. Prodejní hodnota originálů by činila přibližně 850 tisíc korun," uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

 

  

 

Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením, případ převzali pracovníci z odboru Pátrání Celního úřadu pro Jihomoravský kraj, jakožto orgán činný v trestním řízení. V případě prokázání trestného činu pachateli hrozí propadnutí věci, zákaz činnosti případně trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře