Reklama
reklama

VIDEO: Celníci zadrželi auto převážející padělky šátků, kabelek a brýlí

Pravděpodobně padělané módní doplňky v hodnotě převyšující tři čtvrtě milionu korun převážela skupina vietnamských státních příslušníků na trase z Brna do Znojma.

Vytipovaným vozidlem cestovaly čtyři osoby – státní příslušníci Vietnamu. Na výzvu celníků vystoupili a umožnili kontrolu interiéru vozu. Nejen zavazadlový prostor, ale i místa pro cestující byla zarovnána černými pytli se zbožím, především textilem.

 

"Velká část zboží byla nezávadná, ale mezi ním celníci našli šátky, peněženky a brýle označené ochrannými známkami světových výrobců – Louis Vuitton, Guess, Gucci. Z důvodu podezření, že by se mohlo jednat o padělky, celníci zajistili 140 šátků, 19 peněženek a 23 kusů brýlí. Prodejní hodnota originálů by činila přibližně 850 tisíc korun," uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

 

  

 

Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením, případ převzali pracovníci z odboru Pátrání Celního úřadu pro Jihomoravský kraj, jakožto orgán činný v trestním řízení. V případě prokázání trestného činu pachateli hrozí propadnutí věci, zákaz činnosti případně trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře