Reklama
reklama

VIDEO: Budoucí zubaři učí v centru města, jak si správně čistit zuby

Mladí dentisté s kartáčky na zuby obsadili v úterý náměstí Svobody. Studenti zubního lékařství zde v rámci akce „Ve zdravém Brně zdravý zub“ všem zájemcům názorně ukazovali, jaká je správná technika čištění zubů a co a jak dělat proti zubnímu kazu.

„Cílem tohoto projektu je naučit správnou techniku čištění a vyvrátit mýty a polopravdy, které má většina z nás zažité. S pomocí dobrovolníků z řad Sdružení studentů stomatologie České republiky chceme ukázat, jak zacházet s dentálními pomůckami a motivovat k péči o své orální zdraví,“ uvedla jedna ze studentek.

 

Informační kampaň „Ve zdravé ČR zdravý zub“ vymyslelo a úspěšně zrealizovalo Sdružení studentů stomatologie České republiky už v roce 2007. Od té doby „školí“ budoucí zubaři veřejnost každoročně v Praze, v Brně, v Plzni, Hradci Králové a v Olomouci. I pro studenty je tento den významný. Setkají se totiž se svými budoucími pacienty a vyzkouší si způsoby, jak nejlépe předávat informace o ústní hygieně. Při kontaktu a komunikaci s lidmi všech věkových kategorií se zbaví studu a nejistoty, která by jim budoucí práci ztěžovala.

 

  

 

Zubní kaz je snad nejčastějším infekčním onemocněním. Postihuje až 80 % české populace. Jak ukazují statistiky, mají pětileté děti v ČR v průměru téměř čtyři kazy, přestože kvalitní zdravotní péče je u nás dobře dostupná. Příčinou je většinou zanedbávání zubní hygieny a strava s velkým množstvím cukrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře