Reklama
reklama

VIDEO: Budoucí zubaři učí v centru města, jak si správně čistit zuby

Mladí dentisté s kartáčky na zuby obsadili v úterý náměstí Svobody. Studenti zubního lékařství zde v rámci akce „Ve zdravém Brně zdravý zub“ všem zájemcům názorně ukazovali, jaká je správná technika čištění zubů a co a jak dělat proti zubnímu kazu.

„Cílem tohoto projektu je naučit správnou techniku čištění a vyvrátit mýty a polopravdy, které má většina z nás zažité. S pomocí dobrovolníků z řad Sdružení studentů stomatologie České republiky chceme ukázat, jak zacházet s dentálními pomůckami a motivovat k péči o své orální zdraví,“ uvedla jedna ze studentek.

 

Informační kampaň „Ve zdravé ČR zdravý zub“ vymyslelo a úspěšně zrealizovalo Sdružení studentů stomatologie České republiky už v roce 2007. Od té doby „školí“ budoucí zubaři veřejnost každoročně v Praze, v Brně, v Plzni, Hradci Králové a v Olomouci. I pro studenty je tento den významný. Setkají se totiž se svými budoucími pacienty a vyzkouší si způsoby, jak nejlépe předávat informace o ústní hygieně. Při kontaktu a komunikaci s lidmi všech věkových kategorií se zbaví studu a nejistoty, která by jim budoucí práci ztěžovala.

 

  

 

Zubní kaz je snad nejčastějším infekčním onemocněním. Postihuje až 80 % české populace. Jak ukazují statistiky, mají pětileté děti v ČR v průměru téměř čtyři kazy, přestože kvalitní zdravotní péče je u nás dobře dostupná. Příčinou je většinou zanedbávání zubní hygieny a strava s velkým množstvím cukrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře