Reklama
reklama

Vídeň opět zůstala nepřemožena

Letos již podruhé odjíždějí znojemští hokejisté z rakouské Vídně bez bodového úlovku. Vývoj zápasu poměrně skoupého na šance otevřeli před první sirénou domácí. Martin Pláněk na začátku další třetiny vyrovnal, avšak soupeř odpověděl dvěma góly a vedení si až do poslední minuty utkání hlídal. Při hře bez gólmana snížil Jan Lattner, ale vítěze to již nezměnilo.

Po několikazápasové odmlce se mezi tyče vrátil Ondřej Kacetl, jenž v úvodních minutách několikrát podržel svůj tým. Znojmo postupně sílilo. K dokonalosti souhry Fialy s Bickellem však chybělo přesné zakončení a úspěšnější nebyl ani Strömberg při gólové šanci z bezprostřední blízkosti. Oba celky poměrně dobře bránily a hrály disciplinovaně. První třetina nepřinesla ani jedno vyloučení.

 

Pětapadesát sekund před sirénou otevřel vývoj utkání Markus Schlacher, jenž vystihl backhandovou přihrávku Pintera a v klidu zakončil do odkryté branky za Kacetlem – 1:0. Do další dvacetiminutovky však vkročili lépe Orli. Fiala vybojoval u mantinelu kotouč, našel na modré volného Martina Pláňka, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

 

O čtyři minuty později bylo však již zase vše při starém. Fraser při střele od modré čáry trefil obličej Benoita Grattona, kotouč se odrazil a padl za brankovou čáru – 2:1. Autor gólu se však k oslavám příliš neměl, neboť se svíjel na ledové ploše v bolestech a následně musel na ošetřovnu. V dalších minutách oba týmy hodně chybovaly v rozehrávkách. Gólmani neměli prakticky co na práci.

 

V osmatřicáté minutě našel v mezikruží odražený puk Marcus Olsson a navýšil vedení žlutých barev na 3:1. První trest zápasu si musel následně odpykat Sova, ale Znojmo se v klidu ubránilo. Bez úhony přečkalo také tři další oslabení. Ono samo však při svých dvou výhodách jednoho muže v poli úspěšné také nebylo.

 

Capital si drželi pohodový náskok až do poslední minuty, kdy po vyhraném buly při hře bez gólmana udeřil Jan Lattner a mezinárodní derby tím více zdramatizoval – 3:2. To však bylo vše, co se v rakouské metropoli událo. Český celek zůstává po čtyřech výhrách v řadě bez bodu.

 

Branky a nahrávky: 20. Schlacher (Pinter), 27. Gratton (Rotter, Fraser), 39. Olsson (Lakos, Soares) - 23. Pláněk (Fiala, Bickell), 60. Lattner (Fiala). Rozhodčí: Fajdiga, Gebei - Kovac, Nagy. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4010. Střely na branku:24:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře