Reklama
reklama

Vídeň opět zůstala nepřemožena

Letos již podruhé odjíždějí znojemští hokejisté z rakouské Vídně bez bodového úlovku. Vývoj zápasu poměrně skoupého na šance otevřeli před první sirénou domácí. Martin Pláněk na začátku další třetiny vyrovnal, avšak soupeř odpověděl dvěma góly a vedení si až do poslední minuty utkání hlídal. Při hře bez gólmana snížil Jan Lattner, ale vítěze to již nezměnilo.

Po několikazápasové odmlce se mezi tyče vrátil Ondřej Kacetl, jenž v úvodních minutách několikrát podržel svůj tým. Znojmo postupně sílilo. K dokonalosti souhry Fialy s Bickellem však chybělo přesné zakončení a úspěšnější nebyl ani Strömberg při gólové šanci z bezprostřední blízkosti. Oba celky poměrně dobře bránily a hrály disciplinovaně. První třetina nepřinesla ani jedno vyloučení.

 

Pětapadesát sekund před sirénou otevřel vývoj utkání Markus Schlacher, jenž vystihl backhandovou přihrávku Pintera a v klidu zakončil do odkryté branky za Kacetlem – 1:0. Do další dvacetiminutovky však vkročili lépe Orli. Fiala vybojoval u mantinelu kotouč, našel na modré volného Martina Pláňka, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

 

O čtyři minuty později bylo však již zase vše při starém. Fraser při střele od modré čáry trefil obličej Benoita Grattona, kotouč se odrazil a padl za brankovou čáru – 2:1. Autor gólu se však k oslavám příliš neměl, neboť se svíjel na ledové ploše v bolestech a následně musel na ošetřovnu. V dalších minutách oba týmy hodně chybovaly v rozehrávkách. Gólmani neměli prakticky co na práci.

 

V osmatřicáté minutě našel v mezikruží odražený puk Marcus Olsson a navýšil vedení žlutých barev na 3:1. První trest zápasu si musel následně odpykat Sova, ale Znojmo se v klidu ubránilo. Bez úhony přečkalo také tři další oslabení. Ono samo však při svých dvou výhodách jednoho muže v poli úspěšné také nebylo.

 

Capital si drželi pohodový náskok až do poslední minuty, kdy po vyhraném buly při hře bez gólmana udeřil Jan Lattner a mezinárodní derby tím více zdramatizoval – 3:2. To však bylo vše, co se v rakouské metropoli událo. Český celek zůstává po čtyřech výhrách v řadě bez bodu.

 

Branky a nahrávky: 20. Schlacher (Pinter), 27. Gratton (Rotter, Fraser), 39. Olsson (Lakos, Soares) - 23. Pláněk (Fiala, Bickell), 60. Lattner (Fiala). Rozhodčí: Fajdiga, Gebei - Kovac, Nagy. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4010. Střely na branku:24:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře