Reklama
reklama

Vídeň opět zůstala nepřemožena

Letos již podruhé odjíždějí znojemští hokejisté z rakouské Vídně bez bodového úlovku. Vývoj zápasu poměrně skoupého na šance otevřeli před první sirénou domácí. Martin Pláněk na začátku další třetiny vyrovnal, avšak soupeř odpověděl dvěma góly a vedení si až do poslední minuty utkání hlídal. Při hře bez gólmana snížil Jan Lattner, ale vítěze to již nezměnilo.

Po několikazápasové odmlce se mezi tyče vrátil Ondřej Kacetl, jenž v úvodních minutách několikrát podržel svůj tým. Znojmo postupně sílilo. K dokonalosti souhry Fialy s Bickellem však chybělo přesné zakončení a úspěšnější nebyl ani Strömberg při gólové šanci z bezprostřední blízkosti. Oba celky poměrně dobře bránily a hrály disciplinovaně. První třetina nepřinesla ani jedno vyloučení.

 

Pětapadesát sekund před sirénou otevřel vývoj utkání Markus Schlacher, jenž vystihl backhandovou přihrávku Pintera a v klidu zakončil do odkryté branky za Kacetlem – 1:0. Do další dvacetiminutovky však vkročili lépe Orli. Fiala vybojoval u mantinelu kotouč, našel na modré volného Martina Pláňka, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

 

O čtyři minuty později bylo však již zase vše při starém. Fraser při střele od modré čáry trefil obličej Benoita Grattona, kotouč se odrazil a padl za brankovou čáru – 2:1. Autor gólu se však k oslavám příliš neměl, neboť se svíjel na ledové ploše v bolestech a následně musel na ošetřovnu. V dalších minutách oba týmy hodně chybovaly v rozehrávkách. Gólmani neměli prakticky co na práci.

 

V osmatřicáté minutě našel v mezikruží odražený puk Marcus Olsson a navýšil vedení žlutých barev na 3:1. První trest zápasu si musel následně odpykat Sova, ale Znojmo se v klidu ubránilo. Bez úhony přečkalo také tři další oslabení. Ono samo však při svých dvou výhodách jednoho muže v poli úspěšné také nebylo.

 

Capital si drželi pohodový náskok až do poslední minuty, kdy po vyhraném buly při hře bez gólmana udeřil Jan Lattner a mezinárodní derby tím více zdramatizoval – 3:2. To však bylo vše, co se v rakouské metropoli událo. Český celek zůstává po čtyřech výhrách v řadě bez bodu.

 

Branky a nahrávky: 20. Schlacher (Pinter), 27. Gratton (Rotter, Fraser), 39. Olsson (Lakos, Soares) - 23. Pláněk (Fiala, Bickell), 60. Lattner (Fiala). Rozhodčí: Fajdiga, Gebei - Kovac, Nagy. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4010. Střely na branku:24:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře