Reklama
reklama

Vídeň a Brno se navzájem učí, jak hodnotit architekturu

Janáčkovo divadlo hostí výstavu k projektu "Vypracování hodnotící metodiky architektury období 1945-1979" realizovanému v rámci partnerské spolupráce mezi městy Brnem a Vídní.

Cílem projektu bylo zmapování a identifikace významných brněnských a vídeňských staveb od poloviny 40. do konce 70. let a jejich kvalitativní hodnocení. Výstava prezentuje několik brněnských a vídeňských objektů a na konkrétních příkladech demonstruje jejich hodnocení pomocí zvolených indexů a indikátorů.

 

Společně vytvořená metodika kvalitativního hodnocení architektury, která popisuje a shrnuje výsledky více než dvouleté spolupráce pracovních týmů složených z odborníků z obou měst, by se do budoucna mohla stát obecným návodem, jak přistupovat k úpravám obdobných budov na národní i mezinárodní úrovni.

 

Výstava je k vidění do 21. října v Janáčkově divadle (foyer II. pořadí) a je přístupná v době představení a hodinu před jejich začátkem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře