Reklama
reklama

Vídeň a Brno se navzájem učí, jak hodnotit architekturu

Janáčkovo divadlo hostí výstavu k projektu "Vypracování hodnotící metodiky architektury období 1945-1979" realizovanému v rámci partnerské spolupráce mezi městy Brnem a Vídní.

Cílem projektu bylo zmapování a identifikace významných brněnských a vídeňských staveb od poloviny 40. do konce 70. let a jejich kvalitativní hodnocení. Výstava prezentuje několik brněnských a vídeňských objektů a na konkrétních příkladech demonstruje jejich hodnocení pomocí zvolených indexů a indikátorů.

 

Společně vytvořená metodika kvalitativního hodnocení architektury, která popisuje a shrnuje výsledky více než dvouleté spolupráce pracovních týmů složených z odborníků z obou měst, by se do budoucna mohla stát obecným návodem, jak přistupovat k úpravám obdobných budov na národní i mezinárodní úrovni.

 

Výstava je k vidění do 21. října v Janáčkově divadle (foyer II. pořadí) a je přístupná v době představení a hodinu před jejich začátkem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře