Reklama
reklama

Vězniciv Brně Bohunicích opouští po amnestii první odsouzení

Asi sto třicet vězňů z celkového počtu šesti set vězňů se z brněnské věznice dostane díky amnestii prezidenta Václava Klause na svobodu. První z amnestovaných vězňů opustili zařízení ve středu o půl šesté večer. 

Přímo ve věznici nyní pracuje jedenáct soudců a pět soudních zapisovatelek, kteří se zabývají jednotlivými spisy a vydávají rozhodnutí.  „Pracovat budou patrně i přes noc, tedy dokud všechny spisy neprojednají,“ řekla mluvčí věznice Dana Krejčířová.

 

Ti, kteří z věznice vycházeli mezi prvními, byli udělením prezidentské milosti překvapeni a slibovali, že do vězení se už nevrátí.

 

Problém přeplněnosti českých věznic  může prezidentská amnestie ovlivnit jen částečně a na chvíli. Upozornil na to veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský. „Bylo by naivní myslet si, že amnestie problém vyřeší. U některých věznic se sice přeplněnost sníží, ale jen na přechodnou dobu. Bez koncepčních a systémových změn se ve vězeňství neobejdeme," podotkl ombudsman.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře