Reklama
reklama

Vězniciv Brně Bohunicích opouští po amnestii první odsouzení

Asi sto třicet vězňů z celkového počtu šesti set vězňů se z brněnské věznice dostane díky amnestii prezidenta Václava Klause na svobodu. První z amnestovaných vězňů opustili zařízení ve středu o půl šesté večer. 

Přímo ve věznici nyní pracuje jedenáct soudců a pět soudních zapisovatelek, kteří se zabývají jednotlivými spisy a vydávají rozhodnutí.  „Pracovat budou patrně i přes noc, tedy dokud všechny spisy neprojednají,“ řekla mluvčí věznice Dana Krejčířová.

 

Ti, kteří z věznice vycházeli mezi prvními, byli udělením prezidentské milosti překvapeni a slibovali, že do vězení se už nevrátí.

 

Problém přeplněnosti českých věznic  může prezidentská amnestie ovlivnit jen částečně a na chvíli. Upozornil na to veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský. „Bylo by naivní myslet si, že amnestie problém vyřeší. U některých věznic se sice přeplněnost sníží, ale jen na přechodnou dobu. Bez koncepčních a systémových změn se ve vězeňství neobejdeme," podotkl ombudsman.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře