Reklama
reklama

Vězniciv Brně Bohunicích opouští po amnestii první odsouzení

Asi sto třicet vězňů z celkového počtu šesti set vězňů se z brněnské věznice dostane díky amnestii prezidenta Václava Klause na svobodu. První z amnestovaných vězňů opustili zařízení ve středu o půl šesté večer. 

Přímo ve věznici nyní pracuje jedenáct soudců a pět soudních zapisovatelek, kteří se zabývají jednotlivými spisy a vydávají rozhodnutí.  „Pracovat budou patrně i přes noc, tedy dokud všechny spisy neprojednají,“ řekla mluvčí věznice Dana Krejčířová.

 

Ti, kteří z věznice vycházeli mezi prvními, byli udělením prezidentské milosti překvapeni a slibovali, že do vězení se už nevrátí.

 

Problém přeplněnosti českých věznic  může prezidentská amnestie ovlivnit jen částečně a na chvíli. Upozornil na to veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský. „Bylo by naivní myslet si, že amnestie problém vyřeší. U některých věznic se sice přeplněnost sníží, ale jen na přechodnou dobu. Bez koncepčních a systémových změn se ve vězeňství neobejdeme," podotkl ombudsman.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře