Reklama
reklama

Venkovní trip začala Kometa prohrou v Litvínově

Sváteční duel příliš radosti hokejistům brněnské Komety neudělal. Na ledě neoblíbeného soupeře hrála vyrovnaný zápas pouze první třetinu, kdy byl stav nerozhodný 1:1. Jenže poté začala úřadovat Verva, která si vytvořila dostatečný náskok 4:1. Sice snížil Tomáš Divíšek, už to však nebylo nic platné. Definitivní pojistku přidal do Trvajovy brány Hanzl a tým kouče Jeřábka si připsal tři body po výhře 5:2.

Úvod utkání patřil Kometě, která vlétla na soupeře již s uzdraveným Jakubem Svobodou. Naopak chyběli Kováčik s Němcem. První větší šanci měl v přesilové hře Tomáš Divíšek, ale Pavel Franěk levým betonem ucpal prostor v brankovišti. Brňané měli k dispozici i krátkou dvojnásobnou početní výhodu, ale využít ji nedokázali. Na druhé straně si vyzkoušeli přesilovku i domácí. A svěřenci Vladimíra Jeřábka ji učebnicově využili. Před Trvajem se pohotově prosadil Pavel Smolka - 1:0. 

 

Od té doby byla Verva aktivnější a neustále hrozila před Trvajem. Brněnský brankář pochytal několik ošemetných střel soupeře, především Pirošova akce volala po gólu. Nicméně branka nepadla a Kometa se z nenápadné akce dočkala vyrovnání. Valach zavezl kotouč do pásma, toho se zmocnil Jakub Svoboda, jenž nahrál na pravý kruh na Jana Hrušku. Ten z výborné pozice napřáhl a vymetl Fraňkův pravý horní růžek - 1:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

 

Druhá třetina odstartovala obrovskou šancí Leoše Čermáka, který se proháčkoval až před brankáře Fraňka, ale na poslední chvíli zatáhl závoru obránce Gula, jenž brněnského útočníka musel zahákovat. V početní výhodě pálil z ostrého úhlu Holec, na zkušeného matadora v domácí bráně si však nepřišel. V polovině utkání se měnilo skóre, bohužel pro Kometu, na domácí straně. Pšurný napálil touš na bránu, kde jej bruslí tečoval Rostislav Martynek - 2:1. Platnost branky potvrdil i videorozhodčí.

 

Aby toho nebylo málo, minutu před koncem druhé periody rozesmutnil hrstku brněnských příznivců Juraj Majdan. Lukeš ho našel před bránou zcela volného a samotné zakončení před Trvajem bylo pouze formalitou - 3:1. Domácí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

 

Nástup do třetí třetiny Kometě vůbec nevyšel. Uběhlo pouze šestačtyřicet vteřin a Juraj Majdan přidal svůj druhý gól ve svátečním zápase - 4:1. O dvě minuty později se výsledek opět lehce pohoupl. Jiskričku naděje pro Moravany vykřesal Tomáš Divíšek, který pozorně sledoval odražený kotouč. Franěk nebyl při krytí puku zrovna dvakrát jistý - 4:2.

 

Ač si v předešlé situaci litvínovský brankář nepočínal dobře, v klíčových momentech svůj celek podržel. Jedná se především o dvojnásobnou početní výhodu Brna, která trvala téměř minutu. Šance sice byly, leč kontaktní gól nepřišel. Naopak ze strany Litvínova přišlo potvrzení tří bodů. Kousek za modrou napřáhl Robin Hanzl a Trvaj musel lovit kotouč ze své brány popáté - 5:2. V závěru zápasu se malinko jiskřilo, ovšem změna ve skóre už nepřišla. Brňané tak potřetí v řadě prohráli, tentokrát na ledě Severočechů 5:2.

 

Litvínov: Franěk - Charousek, Kubát, Stříteský, Zeman, Sklenička, Jareš, Gula, Brejčák - Majdan ★, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Černý, Smolka, Piroš - Rapáč, Pšurný, Baláž.

Kometa: Trvaj - Žižka, Valach, Bičánek, Švrček, Malec, Valábik - Petrovický, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Holec - Zohorna, J. Hruška ★, Hořava - Erat, Koreis, J. Svoboda - Dočekal.

Branky a nahrávky: 14. Smolka (Kubinčák, Černý), 31. Martynek (Pšurný), 40. Majdan (Lukeš, Hübl), 41. Majdan (Kubát), 56. Hanzl (Ručínský, Stříteský) - 18. J. Hruška (J. Svoboda, Valach), 43. Divíšek (T. Svoboda, Dočekal). Rozhodčí: Homola, Polák - Bejček, Onráček. Vyloučení: 8:6. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4250. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře