Reklama
reklama

Venkovní trip začala Kometa prohrou v Litvínově

Sváteční duel příliš radosti hokejistům brněnské Komety neudělal. Na ledě neoblíbeného soupeře hrála vyrovnaný zápas pouze první třetinu, kdy byl stav nerozhodný 1:1. Jenže poté začala úřadovat Verva, která si vytvořila dostatečný náskok 4:1. Sice snížil Tomáš Divíšek, už to však nebylo nic platné. Definitivní pojistku přidal do Trvajovy brány Hanzl a tým kouče Jeřábka si připsal tři body po výhře 5:2.

Úvod utkání patřil Kometě, která vlétla na soupeře již s uzdraveným Jakubem Svobodou. Naopak chyběli Kováčik s Němcem. První větší šanci měl v přesilové hře Tomáš Divíšek, ale Pavel Franěk levým betonem ucpal prostor v brankovišti. Brňané měli k dispozici i krátkou dvojnásobnou početní výhodu, ale využít ji nedokázali. Na druhé straně si vyzkoušeli přesilovku i domácí. A svěřenci Vladimíra Jeřábka ji učebnicově využili. Před Trvajem se pohotově prosadil Pavel Smolka - 1:0. 

 

Od té doby byla Verva aktivnější a neustále hrozila před Trvajem. Brněnský brankář pochytal několik ošemetných střel soupeře, především Pirošova akce volala po gólu. Nicméně branka nepadla a Kometa se z nenápadné akce dočkala vyrovnání. Valach zavezl kotouč do pásma, toho se zmocnil Jakub Svoboda, jenž nahrál na pravý kruh na Jana Hrušku. Ten z výborné pozice napřáhl a vymetl Fraňkův pravý horní růžek - 1:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

 

Druhá třetina odstartovala obrovskou šancí Leoše Čermáka, který se proháčkoval až před brankáře Fraňka, ale na poslední chvíli zatáhl závoru obránce Gula, jenž brněnského útočníka musel zahákovat. V početní výhodě pálil z ostrého úhlu Holec, na zkušeného matadora v domácí bráně si však nepřišel. V polovině utkání se měnilo skóre, bohužel pro Kometu, na domácí straně. Pšurný napálil touš na bránu, kde jej bruslí tečoval Rostislav Martynek - 2:1. Platnost branky potvrdil i videorozhodčí.

 

Aby toho nebylo málo, minutu před koncem druhé periody rozesmutnil hrstku brněnských příznivců Juraj Majdan. Lukeš ho našel před bránou zcela volného a samotné zakončení před Trvajem bylo pouze formalitou - 3:1. Domácí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

 

Nástup do třetí třetiny Kometě vůbec nevyšel. Uběhlo pouze šestačtyřicet vteřin a Juraj Majdan přidal svůj druhý gól ve svátečním zápase - 4:1. O dvě minuty později se výsledek opět lehce pohoupl. Jiskričku naděje pro Moravany vykřesal Tomáš Divíšek, který pozorně sledoval odražený kotouč. Franěk nebyl při krytí puku zrovna dvakrát jistý - 4:2.

 

Ač si v předešlé situaci litvínovský brankář nepočínal dobře, v klíčových momentech svůj celek podržel. Jedná se především o dvojnásobnou početní výhodu Brna, která trvala téměř minutu. Šance sice byly, leč kontaktní gól nepřišel. Naopak ze strany Litvínova přišlo potvrzení tří bodů. Kousek za modrou napřáhl Robin Hanzl a Trvaj musel lovit kotouč ze své brány popáté - 5:2. V závěru zápasu se malinko jiskřilo, ovšem změna ve skóre už nepřišla. Brňané tak potřetí v řadě prohráli, tentokrát na ledě Severočechů 5:2.

 

Litvínov: Franěk - Charousek, Kubát, Stříteský, Zeman, Sklenička, Jareš, Gula, Brejčák - Majdan ★, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Černý, Smolka, Piroš - Rapáč, Pšurný, Baláž.

Kometa: Trvaj - Žižka, Valach, Bičánek, Švrček, Malec, Valábik - Petrovický, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Holec - Zohorna, J. Hruška ★, Hořava - Erat, Koreis, J. Svoboda - Dočekal.

Branky a nahrávky: 14. Smolka (Kubinčák, Černý), 31. Martynek (Pšurný), 40. Majdan (Lukeš, Hübl), 41. Majdan (Kubát), 56. Hanzl (Ručínský, Stříteský) - 18. J. Hruška (J. Svoboda, Valach), 43. Divíšek (T. Svoboda, Dočekal). Rozhodčí: Homola, Polák - Bejček, Onráček. Vyloučení: 8:6. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4250. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře