Reklama
reklama

Velké drama se šťastným koncem pro Znojmo

Oslabení hosté se na ledě Innsbrucku prosadili jako první, když na začátku utkání poslal svůj tým do vedení navrátilec do sestavy Jiří Beroun. Domácí sice v úvodu druhé třetiny srovnali, avšak na jejím konci vrátil vedení zpět na stranu Orlů Jan Šeda. V závěrečné části to bylo drama. Znojmo statečně drželo svůj jednogólový náskok, i když se muselo ke konci bránit ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře, své vítězství si už udrželo. Také díky výtečnému výkonu gólmana Landsmana, který si navíc připsal asistenci u první branky.

Zdravotní stav v kádru Orlů si vyžádal další změny v sestavě. Na křídlo druhé formace se místo Müllera postavil navrátivší se Jiří Beroun, do třetí obrany se při absenci Štacha posunul Aleš Sova a po vleklých problémech po otřesu mozku byl poprvé alespoň na několik střídání připraven jako sedmý bek Kyle Wharton.

 

Orli vstoupili do zápasu tou správnou nohou. Po pěti minutách hry našel Vesa Kulmala dlouhým pasem najíždějícího Jiřího Berouna, který se dostal do úniku a svůj návrat do sestavy oslavil úvodním gólem. Asistenci u branky si připsal také brankář Filip Landsman. Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale nedokázalo využít přesilovku po vyloučení Lindnera a ve zbytku třetiny se naopak muselo dvakrát bránit v oslabení. Skóre však zůstalo stejné a Orli po dvaceti minutách vedli 1:0.

 

Domácí své věrné fanoušky v hale potěšili po přestávce. Ve 23. minutě dostal příliš prostoru Benedikt Schennach, měl čas zamířit a trefil se přesně do horního růžku Landsmanovy branky. Následovala série vyloučení a nejlepší pasáž domácích, při níž Hanschitz dokonce z dorážky trefil tyč. Znojmo chtělo získat vedení zpět na svou stranu, nevyužilo ale ani minutu trvající přesilovku pět na tři, v níž narazilo na dobře chytajícího brankáře Machreicha.

 

Větší klid na hole českého týmu tak přinesla až 39. minuta a akce, na jejímž počátku stála dlouhá Bořutova přihrávka na hůl Jana Šedy, který na útočné modré využil špatného postavení domácích beků, mezi nimi se dostal až před brankáře a vrátil vedení na stranu hostů.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment. Innsbruck v závěrečné třetině bojoval o body a měl skvělou příležitost k vyrovnání v závěru, kdy byl vyloučen Komínek, domácí odvolali brankáře a hráli v šesti proti čtyřem, poslední vteřiny dokonce proti třem. Znojemskou obranu v čele s Landsmanem už ale podruhé překonat nedokázali.

 

Branky a nahrávky: 23. Schennach B. (Steiner) - 6. Beroun (Kulmala, Landsman), 39. Šeda (Bořuta). Rozhodčí: Potocan, Rohatsch - Dreier, Hollenstein. Vyloučení:5:6. Bez využití. Diváci: 1000. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

 

HC TWK Innsbruck: Machreich - Pittl S., Insana, Stern, Switzer, Lindner, Pedevilla, Hörtnagl - Fox, Bartlett, Mössmer - Höller, Lemieux, McGregor - Hanschitz, Steiner, Schennach B.- Echtler, Steinacher, Schennach V.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Sova, Wharton - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Beroun - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře