Reklama
reklama

Velké drama se šťastným koncem pro Znojmo

Oslabení hosté se na ledě Innsbrucku prosadili jako první, když na začátku utkání poslal svůj tým do vedení navrátilec do sestavy Jiří Beroun. Domácí sice v úvodu druhé třetiny srovnali, avšak na jejím konci vrátil vedení zpět na stranu Orlů Jan Šeda. V závěrečné části to bylo drama. Znojmo statečně drželo svůj jednogólový náskok, i když se muselo ke konci bránit ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře, své vítězství si už udrželo. Také díky výtečnému výkonu gólmana Landsmana, který si navíc připsal asistenci u první branky.

Zdravotní stav v kádru Orlů si vyžádal další změny v sestavě. Na křídlo druhé formace se místo Müllera postavil navrátivší se Jiří Beroun, do třetí obrany se při absenci Štacha posunul Aleš Sova a po vleklých problémech po otřesu mozku byl poprvé alespoň na několik střídání připraven jako sedmý bek Kyle Wharton.

 

Orli vstoupili do zápasu tou správnou nohou. Po pěti minutách hry našel Vesa Kulmala dlouhým pasem najíždějícího Jiřího Berouna, který se dostal do úniku a svůj návrat do sestavy oslavil úvodním gólem. Asistenci u branky si připsal také brankář Filip Landsman. Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale nedokázalo využít přesilovku po vyloučení Lindnera a ve zbytku třetiny se naopak muselo dvakrát bránit v oslabení. Skóre však zůstalo stejné a Orli po dvaceti minutách vedli 1:0.

 

Domácí své věrné fanoušky v hale potěšili po přestávce. Ve 23. minutě dostal příliš prostoru Benedikt Schennach, měl čas zamířit a trefil se přesně do horního růžku Landsmanovy branky. Následovala série vyloučení a nejlepší pasáž domácích, při níž Hanschitz dokonce z dorážky trefil tyč. Znojmo chtělo získat vedení zpět na svou stranu, nevyužilo ale ani minutu trvající přesilovku pět na tři, v níž narazilo na dobře chytajícího brankáře Machreicha.

 

Větší klid na hole českého týmu tak přinesla až 39. minuta a akce, na jejímž počátku stála dlouhá Bořutova přihrávka na hůl Jana Šedy, který na útočné modré využil špatného postavení domácích beků, mezi nimi se dostal až před brankáře a vrátil vedení na stranu hostů.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment. Innsbruck v závěrečné třetině bojoval o body a měl skvělou příležitost k vyrovnání v závěru, kdy byl vyloučen Komínek, domácí odvolali brankáře a hráli v šesti proti čtyřem, poslední vteřiny dokonce proti třem. Znojemskou obranu v čele s Landsmanem už ale podruhé překonat nedokázali.

 

Branky a nahrávky: 23. Schennach B. (Steiner) - 6. Beroun (Kulmala, Landsman), 39. Šeda (Bořuta). Rozhodčí: Potocan, Rohatsch - Dreier, Hollenstein. Vyloučení:5:6. Bez využití. Diváci: 1000. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

 

HC TWK Innsbruck: Machreich - Pittl S., Insana, Stern, Switzer, Lindner, Pedevilla, Hörtnagl - Fox, Bartlett, Mössmer - Höller, Lemieux, McGregor - Hanschitz, Steiner, Schennach B.- Echtler, Steinacher, Schennach V.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Sova, Wharton - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Beroun - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře