Reklama
reklama

Velké drama se šťastným koncem pro Znojmo

Oslabení hosté se na ledě Innsbrucku prosadili jako první, když na začátku utkání poslal svůj tým do vedení navrátilec do sestavy Jiří Beroun. Domácí sice v úvodu druhé třetiny srovnali, avšak na jejím konci vrátil vedení zpět na stranu Orlů Jan Šeda. V závěrečné části to bylo drama. Znojmo statečně drželo svůj jednogólový náskok, i když se muselo ke konci bránit ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře, své vítězství si už udrželo. Také díky výtečnému výkonu gólmana Landsmana, který si navíc připsal asistenci u první branky.

Zdravotní stav v kádru Orlů si vyžádal další změny v sestavě. Na křídlo druhé formace se místo Müllera postavil navrátivší se Jiří Beroun, do třetí obrany se při absenci Štacha posunul Aleš Sova a po vleklých problémech po otřesu mozku byl poprvé alespoň na několik střídání připraven jako sedmý bek Kyle Wharton.

 

Orli vstoupili do zápasu tou správnou nohou. Po pěti minutách hry našel Vesa Kulmala dlouhým pasem najíždějícího Jiřího Berouna, který se dostal do úniku a svůj návrat do sestavy oslavil úvodním gólem. Asistenci u branky si připsal také brankář Filip Landsman. Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale nedokázalo využít přesilovku po vyloučení Lindnera a ve zbytku třetiny se naopak muselo dvakrát bránit v oslabení. Skóre však zůstalo stejné a Orli po dvaceti minutách vedli 1:0.

 

Domácí své věrné fanoušky v hale potěšili po přestávce. Ve 23. minutě dostal příliš prostoru Benedikt Schennach, měl čas zamířit a trefil se přesně do horního růžku Landsmanovy branky. Následovala série vyloučení a nejlepší pasáž domácích, při níž Hanschitz dokonce z dorážky trefil tyč. Znojmo chtělo získat vedení zpět na svou stranu, nevyužilo ale ani minutu trvající přesilovku pět na tři, v níž narazilo na dobře chytajícího brankáře Machreicha.

 

Větší klid na hole českého týmu tak přinesla až 39. minuta a akce, na jejímž počátku stála dlouhá Bořutova přihrávka na hůl Jana Šedy, který na útočné modré využil špatného postavení domácích beků, mezi nimi se dostal až před brankáře a vrátil vedení na stranu hostů.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment. Innsbruck v závěrečné třetině bojoval o body a měl skvělou příležitost k vyrovnání v závěru, kdy byl vyloučen Komínek, domácí odvolali brankáře a hráli v šesti proti čtyřem, poslední vteřiny dokonce proti třem. Znojemskou obranu v čele s Landsmanem už ale podruhé překonat nedokázali.

 

Branky a nahrávky: 23. Schennach B. (Steiner) - 6. Beroun (Kulmala, Landsman), 39. Šeda (Bořuta). Rozhodčí: Potocan, Rohatsch - Dreier, Hollenstein. Vyloučení:5:6. Bez využití. Diváci: 1000. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

 

HC TWK Innsbruck: Machreich - Pittl S., Insana, Stern, Switzer, Lindner, Pedevilla, Hörtnagl - Fox, Bartlett, Mössmer - Höller, Lemieux, McGregor - Hanschitz, Steiner, Schennach B.- Echtler, Steinacher, Schennach V.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Sova, Wharton - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Beroun - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře