Reklama
reklama

Velikonoční kontroly na silnicích dopadly dobře. Pokračují ale i v úterý

Velikonoce jsou v kalendářích policistů vyznačeny červenou barvou. Řada lidí se totiž vydává na návštěvy ke známým a někteří se odváží sednou za volant i s alkoholem v krvi. Na silnicích proto celé pondělí probíhaly důkladné kontroly. Řidiči byli ale letos většinou vzorní, a tak za odměnu dostávali nealkoholické pivo.

Desítky policistů v ulicích, stovky kontrol už od pondělního rána. Tak vypadaly Velikonoce na brněnských silnicích. "O letošních velikonočních svátcích do pondělní 13 hodiny nemuseli jihomoravští policisté zasahovat u žádné vážné či dokonce smrtelné dopravní nehody," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.  Také řidiči byli zodpovědní, kontroly zda nejezdí pod vlivem drog a jiných návykových látek dopadly negativně.
Velikonočním pondělím však dopravně bezpečnostní akce pro policisty neskončily. "Na řidiče, kteří nezřídka usedají za volant pod vlivem zbytkového alkoholu z pondělních oslav, se zaměříme i v úterý ráno," dodala Vedrová.
Na Blanensku a Vyškovsku ale byla situace trochu odlišná. Od čtvrtka do pondělí zadrželi policisté celkem 5 řidičů pod vlivem alkoholu, další tři pak vyjeli na silnici pod vlivem omamných a psychotropních látek. "Do zábradlí u silnice havaroval v noci na pondělí šestadvacetiletý řidič v Adamově. Jel tam s vozem Škoda Felicia po ulici Nádražní, nepřizpůsobil rychlost a nezvládl řízení a skončil mimo silnici. Policisté na místě zjistili, že řidič usedl za volant značně posilněný alkohlem, v dechu měl 2,38 promile alkoholu," popsala jednu z nehod mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře