Reklama
reklama

Velikonoční kontroly na silnicích dopadly dobře. Pokračují ale i v úterý

Velikonoce jsou v kalendářích policistů vyznačeny červenou barvou. Řada lidí se totiž vydává na návštěvy ke známým a někteří se odváží sednou za volant i s alkoholem v krvi. Na silnicích proto celé pondělí probíhaly důkladné kontroly. Řidiči byli ale letos většinou vzorní, a tak za odměnu dostávali nealkoholické pivo.

Desítky policistů v ulicích, stovky kontrol už od pondělního rána. Tak vypadaly Velikonoce na brněnských silnicích. "O letošních velikonočních svátcích do pondělní 13 hodiny nemuseli jihomoravští policisté zasahovat u žádné vážné či dokonce smrtelné dopravní nehody," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.  Také řidiči byli zodpovědní, kontroly zda nejezdí pod vlivem drog a jiných návykových látek dopadly negativně.
Velikonočním pondělím však dopravně bezpečnostní akce pro policisty neskončily. "Na řidiče, kteří nezřídka usedají za volant pod vlivem zbytkového alkoholu z pondělních oslav, se zaměříme i v úterý ráno," dodala Vedrová.
Na Blanensku a Vyškovsku ale byla situace trochu odlišná. Od čtvrtka do pondělí zadrželi policisté celkem 5 řidičů pod vlivem alkoholu, další tři pak vyjeli na silnici pod vlivem omamných a psychotropních látek. "Do zábradlí u silnice havaroval v noci na pondělí šestadvacetiletý řidič v Adamově. Jel tam s vozem Škoda Felicia po ulici Nádražní, nepřizpůsobil rychlost a nezvládl řízení a skončil mimo silnici. Policisté na místě zjistili, že řidič usedl za volant značně posilněný alkohlem, v dechu měl 2,38 promile alkoholu," popsala jednu z nehod mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře