Reklama
reklama

Veletrhy bezpečnostních technologií měl zahájit Zeman. Odjel ale na pohřeb

Na brněnském výstavišti dnes začínají veletrhy bezpečnostních technologií IDET a PYROS/ISET. Letos je měl zahájit prezident Miloš Zeman, který je vrchním velitelem českých ozbrojených sil. Účast na akci ale vzhledem k pohřbu Valtra Komárka odřekl.

Veletrh obranných technologií IDET je tradiční brněnskou výstavní akcí. Představí se dohromady 399 firem z 29 zemí. Jednu z největších expozic na veletrhu bude mít česká armáda, která letos slaví 20 let existence. Její expozice nabídne srovnání techniky, výzbroje a výstroje, kterou používali čeští vojáci v jednotlivých etapách jejího dvacetiletého vývoje.

Ze současné moderní techniky a výzbroje budou k vidění nejnovější zbraně, jako jsou útočná puška CZ 805 BREN, pistole Glock a Phantom či lehký kulomet Minimi, kolový obrněný transportér Pandur ve všech verzích nebo lehká obrněná vozidla Iveco, včetně nejnovější chemické verze.

 

Návštěvníci tak budou moci posoudit, jak dlouhou cestu co do vybavení armáda urazila. Mezi divácky velmi atraktivní budou patřit ukázky bojového umění Musado nebo show v podání motocyklové jednotky Hradní stráže.

 

Vůbec poprvé bude v Česku k vidění unikátní systém Thermo-Man, který slouží k testování tepelné odolnosti přímo v akci a jde o jeden z nejvyspělejších systémů pro vyhodnocení popálenin na světě. Figurína v životní velikosti je umístěna do prostředí o teplotě roztavené lávy, kde se měří ochranné vlastnosti oblečení pro hasiče, armádu, policii nebo zaměstnance průmyslových provozů.

 

Obnovit povědomí široké veřejnosti o československých legiích a jejich podílu na vzniku samostatného státu má za cíl projekt Legie 100. Po celou dobu konání veletrhu si návštěvníci budou moci prohlédnout unikátní repliku "legionářského vlaku", který bude přibližovat život československých legionářů během jejich putování po transsibiřské magistrále.

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře