Reklama
reklama

Veletrhy bezpečnostních technologií měl zahájit Zeman. Odjel ale na pohřeb

Na brněnském výstavišti dnes začínají veletrhy bezpečnostních technologií IDET a PYROS/ISET. Letos je měl zahájit prezident Miloš Zeman, který je vrchním velitelem českých ozbrojených sil. Účast na akci ale vzhledem k pohřbu Valtra Komárka odřekl.

Veletrh obranných technologií IDET je tradiční brněnskou výstavní akcí. Představí se dohromady 399 firem z 29 zemí. Jednu z největších expozic na veletrhu bude mít česká armáda, která letos slaví 20 let existence. Její expozice nabídne srovnání techniky, výzbroje a výstroje, kterou používali čeští vojáci v jednotlivých etapách jejího dvacetiletého vývoje.

Ze současné moderní techniky a výzbroje budou k vidění nejnovější zbraně, jako jsou útočná puška CZ 805 BREN, pistole Glock a Phantom či lehký kulomet Minimi, kolový obrněný transportér Pandur ve všech verzích nebo lehká obrněná vozidla Iveco, včetně nejnovější chemické verze.

 

Návštěvníci tak budou moci posoudit, jak dlouhou cestu co do vybavení armáda urazila. Mezi divácky velmi atraktivní budou patřit ukázky bojového umění Musado nebo show v podání motocyklové jednotky Hradní stráže.

 

Vůbec poprvé bude v Česku k vidění unikátní systém Thermo-Man, který slouží k testování tepelné odolnosti přímo v akci a jde o jeden z nejvyspělejších systémů pro vyhodnocení popálenin na světě. Figurína v životní velikosti je umístěna do prostředí o teplotě roztavené lávy, kde se měří ochranné vlastnosti oblečení pro hasiče, armádu, policii nebo zaměstnance průmyslových provozů.

 

Obnovit povědomí široké veřejnosti o československých legiích a jejich podílu na vzniku samostatného státu má za cíl projekt Legie 100. Po celou dobu konání veletrhu si návštěvníci budou moci prohlédnout unikátní repliku "legionářského vlaku", který bude přibližovat život československých legionářů během jejich putování po transsibiřské magistrále.

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře