Reklama
reklama

Veletrhy bezpečnostních technologií měl zahájit Zeman. Odjel ale na pohřeb

Na brněnském výstavišti dnes začínají veletrhy bezpečnostních technologií IDET a PYROS/ISET. Letos je měl zahájit prezident Miloš Zeman, který je vrchním velitelem českých ozbrojených sil. Účast na akci ale vzhledem k pohřbu Valtra Komárka odřekl.

Veletrh obranných technologií IDET je tradiční brněnskou výstavní akcí. Představí se dohromady 399 firem z 29 zemí. Jednu z největších expozic na veletrhu bude mít česká armáda, která letos slaví 20 let existence. Její expozice nabídne srovnání techniky, výzbroje a výstroje, kterou používali čeští vojáci v jednotlivých etapách jejího dvacetiletého vývoje.

Ze současné moderní techniky a výzbroje budou k vidění nejnovější zbraně, jako jsou útočná puška CZ 805 BREN, pistole Glock a Phantom či lehký kulomet Minimi, kolový obrněný transportér Pandur ve všech verzích nebo lehká obrněná vozidla Iveco, včetně nejnovější chemické verze.

 

Návštěvníci tak budou moci posoudit, jak dlouhou cestu co do vybavení armáda urazila. Mezi divácky velmi atraktivní budou patřit ukázky bojového umění Musado nebo show v podání motocyklové jednotky Hradní stráže.

 

Vůbec poprvé bude v Česku k vidění unikátní systém Thermo-Man, který slouží k testování tepelné odolnosti přímo v akci a jde o jeden z nejvyspělejších systémů pro vyhodnocení popálenin na světě. Figurína v životní velikosti je umístěna do prostředí o teplotě roztavené lávy, kde se měří ochranné vlastnosti oblečení pro hasiče, armádu, policii nebo zaměstnance průmyslových provozů.

 

Obnovit povědomí široké veřejnosti o československých legiích a jejich podílu na vzniku samostatného státu má za cíl projekt Legie 100. Po celou dobu konání veletrhu si návštěvníci budou moci prohlédnout unikátní repliku "legionářského vlaku", který bude přibližovat život československých legionářů během jejich putování po transsibiřské magistrále.

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře