Reklama
reklama

Ve Znojmě se uskuteční tradiční Historické vinobraní

Ve dnech 14. a 15. září se ve Znojmě uskuteční tradiční Vinobraní. Pro návštěvníky je připraven celodenní bohatý program na více než deseti místech města. Těšit se můžete jak na hudební vystoupení a trhy, tak na historická vystoupení a program pro děti.

Zahájení se uskuteční v pátek 14.září ve 14 hodin na Masarykově náměstí. Vystoupí zde Vojenský umělecký soubor Ondráš,  hudební skupina Polemic nebo Chinaski.

 

Program se po oba dny uskuteční také na Horním náměstí, Václavském náměstí, Mikulášském náměstí, Slepičím trhu, Hradebním příkopu, kostelech města a jiných místech. V pátek vystoupí ve Znojmě také například Cimbálová muzika Vojtěcha Konečného nebo hudební skupina Freeband.

 

Těšit se můžete po oba dny také na historická vystoupení skupin Memento Mori, Levolta, Bravo team a jiné. Návštěvníky nadchnou také například Fakírská show, Středověké tance a muzika Gnomus, žonglérská vystoupení a další.

 

V sobotu se můžete těšit například na koncert Slovácké dechovky Šohaji, hudební skupiny Vicomt a Onkels a další. Připraven je také bohatý program pro dospělé a jejich děti. O ty se postará například Kejklíř Slávek, Loutkové divadlo nebo kouzelník Merlin a jeho vystoupení.  

 

Vstupné na oba dny Vinobraní stojí 280 Korun, na jednotlivé dny potom 180 a 200 Korun. Podnikatelé, studenti a osoby nad 60 let zaplatí za oba dny pouze 220 Korun! Osoby, bydlící v uzavřené zóně centra, mají vstup na akce zdarma. Součástí vstupenky jsou také historické turnaje. Ve dnech vinobraní budou u vstupních bran umístěny pokladny, kde si návštěvníci mohou zakoupit identifikační pásky opravňující ke vstupu do historického centra města. Prosíme, pásku si poté ponechejte na ruce po celou dobu její platnosti, slouží k Vašemu volnému pohybu po celém městě.

 

Více informací o vinobraní najdete na http://www.znojemskevinobrani.cz/a informace o dopravě na www.kordis.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře