Reklama
reklama

Ve finále Českého poháru basketbalistek se opět utkají USK a IMOS

Basketbalistky USK Praha mají šanci počtvrté za sebou získat Český pohár. V dnešním semifinále v Mladé Boleslavi porazily VŠ Praha 80:55 a v nedělním finále vyzvou stejně jako vloni svého úhlavního rivala čtrnáctinásobného vítěze poháru IMOS Brno. Moravanky v derby s Valosunem Brno vyhrály 71:61.

Oba euroligové týmy vstoupily do turnaje až dnes a české mistryně z USK o vítězství rozhodly v podstatě už v první čtvrtině, kterou vyhrály o 13 bodů. Hráčky VŠ Praha, dirigované reprezentační rozehrávačkou Bartákovou, sice ještě do poločasu držely krok, ale silnější lavička USK přispěla k tomu, že ve druhé půli už byl zápas jasně v režii osmifinalistek Evropské ligy.

 

Trenérka USK Natália Hejková mohla rozložit síly rovnoměrně mezi všechny hráčky a ušetřit energii na nedělní finále. Převahu měly USK zejména pod košem, kde po 13 bodech zaznamenaly Burgrová a Brunsonová. Dalších 11 bodů přidala Kateřina Elhotová, která tak o jediný bod vyhrála souboj se sestrou Karolínou z VŠ. Lepší než ona byla v dresu poražených jen Bartáková s 11 body a sedmi asistencemi.

Brňanky se na postup do finále nadřely o poznání více. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Nejvyšší vedení - a to tříbodové - získal náš tým až v závěrečné minutě, 17:14. V ofenzivě jsme spoléhali na tři čtyřbodové hráčky - Hanušovou, Vlkovou a Ohlde.
Ve druhé části se začalo dařit Romaně Hejdové, která za 6 minut zařídila 10 ze 12 bodů Žabin. Valosun ale (zejména díky Fontenette) držel krok a nenechal nás příliš odskočit. V závěrečných dvou minutách se nám ale zadařilo. Pětibodové vedení zařídila po koši s faulem Jurčenková a trefila se i Hejdová, 36:29.
Po dvou šestkách Hanušové se naše vedení vyšplhalo na devět. První dvouciferné vedení přišlo ve 26. minutě. Farhiya Abdi z perimetru zvýšila na 49:38. Ve třetí části se nám ale "podařilo" i několik ztrát vinou kroků či přerušovaného driblinku. To soupeřky ztrestaly a do konce čtvrtiny ještě stáhly manko na pět, 54:49.
Po tříbodovém zásahu Peckové ve 33. minutě IMOS opět vedl dvouciferně. Kvůli našemu výpadku v půlce čtvrtiny sice Valosun snížil na pět, ale zbytek zápasu jsme si už pohlídali a po výhře 71:61 postupujeme do finále Českého poháru. Hrajeme v neděli od 13:00 s USK Praha. 
Marian Svoboda (Valosun): "My jsme včera hráli zápas, Žabiny ne. Nám pak chyběly síly. To je v tomto systému absolutně zkreslující, že jedno družstvo je zvýhodňováno a druhé ne. Potěšilo mě, že dokážeme s Žabinami hrát vyrovnané zápasy. Moc nechybělo a mohlo to dopadnout jinak. Je pro mě pozitivní, že holky zápas nevzdaly, neodchodily. I když první poločas tam byl vidět respekt, ale ve druhém poločasu dřely a makaly. Já jsem spokojený s tím, co naše holky hrály."
Jan Bobrovský (IMOS): "Nedaří se nám a nehrajeme dobře. Je to trošku takový zadrhlý stroj, tak doufám, že se to postupem času trochu vylepší. Pak jsme trochu zlepšili obranu a přeci jen jsme se sem tam trefili ze střední vzdálenosti."

 

Finále je na programu v Mladé Boleslavi v neděli od 13:00. O tři hodiny dříve začne utkání o 3. místo mezi Valosunem Brno a VŠ Praha.

 

BK IMOS Brno - Valosun Brno 71:61 (17:14, 19:15, 18:20, 17:12).
IMOS: Ohlde 16, Hejdová a Abdi 12, Jurčenková 10, Hanušová 8, Pecková 5, Vlková a Horáková 4
Valosun: Perostijska 15, Adamcová 9, Fontenette a Sedláková 8, Mrhálková 7, Borecká a Švrdlíková 6, Sprague 2
Trojky: 4/16 - 2/9
Trestné hody: 11/12 - 11/22
Doskoky: 34 - 27
Fauly: 17 - 19

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře