Reklama
reklama

Vánoční osvětlení prozáří centrum Brna teplým bílým světlem

Brněnské ulice rozzáří teplé bílé světlo vánočních světel poprvé večer v pátek 30. listopadu. Technici nyní kontrolují stav osvětlení a doplňují rozbité části. Ve stejný den se na náměstí Svobody rozsvítí i vánoční strom. Vánoční osvětlení zůstane v centru Brna až do 10. ledna.

Světelná výzdoba i letos propojí historický střed města – náměstí Svobody, Dominikánské náměstí, Starou radnici a Zelný trh s ulicemi Joštova, Hlavní nádraží, Květinářská, Starobrněnská, Šilingrovo náměstí, Dominikánská, Jánská a Orlí. O nové prvky bylo už loni doplněno osvětlení v ulicích Kobližná, Česká  a před kostelem svatého Tomáše.

 

Strom dorazil na náměstí Svobody v úterý po osmé hodině večer. Šestnáctimetrový smrk z lesa u Bílovic nad Svitavou se letos dočká nových ozdob. Bude ozdoben světelnými LED řetězy, světelnými blesky, zlatými světelnými koulemi, menšími zlatými a červenými koulemi a ratanovými hvězdami. Na špici stromu bude svítit 180 centimetrů vysoká světelná špice. „Světelná vánoční dekorace je koncipována v tradičních staročeských tvarech a barvách. Samotné rozsvícení stromu bude mít svoji vlastní choreografii,“ upozornil ředitel Technických sítí Brno Jaromíra Machálka.

 

Tramvaje rozdělí náměstí na dvě části. Na náměstí bude umístěno 58 dřevěných prodejních stánků se sedlovou střechou, 4 velké stánky s občerstvením, pódium, velká led-diodová obrazovka, vánoční strom se sbírkou Červeného kříže, vánoční zvonička a opět největší Betlém, jaký kdy v Brně na počet jednotlivých figur byl. „Betlém řezbáře Jiřího Halouzky se stane dominantou náměstí. Oproti loňsku se ještě rozroste, pan řezbář slibuje ještě velké překvapení,“  uvedla ředitelka Turistického a informačního centra Petra Kačírková.

 

Na náměstí nebude chybět ani Zoo koutek, Ježíškova pošta a Vánoční expres pro nejmenší děti. Sortiment stánků se zaměří na stylové vánoční občerstvení, typické řemeslnické produkty a dárkové předměty. I z orloje budou vypadávat originální pískované kuličky.

 

Brněnské Vánoce 2012 se ale nebudou odehrávat jen na náměstí Svobody. Radnická ulice bude zaplněna vánočními stánky s dárkovým zbožím a občerstvením. V Mincmistrovském sklepě pod Novou radnicí se uskuteční Mikulášská nadílka a novinkou je i procházka po adventním Brně s průvodcem spojená s návštěvou podzemí a divadelního představení. Radnice městské části Brno-střed pak pořádá Vánoční trhy v Ladovském duchu na Zelném trhu.

 

„Je důležité, že zahraniční cestovní kanceláře již zahrnuly předvánoční návštěvu Brna do svých nabídek. To znamená, že Brno má v předvánočním čase lidem co nabídnout. Jsem velmi rád, že Brněnské Vánoce získaly důstojnou podobu, kterou si naprostá většina Brňanů chválí a užívá. Náměstí Svobody se tak stává místem, kde se lidé setkávají a užívají atmosféry, třeba nad pohárkem horkého punče,“ upozornil primátor Brna Roman Onderka.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře