Reklama
reklama

V Zoologické zahradě vznikne nová expozice klokanů a orlů

Brněnská zoologická zahrada bude opět atraktivnější a přitažlivější pro veřejnost. Město Brno totiž zahajuje etapu modernizace a nové výstavby expozice klokanů a orlů. Nově zde vznikne také africká vesnice Kalahari. Celkem se jedná o investici města Brna ve výši 63,8 mil. Kč s termínem dokončení 320 dnů.

Od roku 2002 již město Brno investovalo do zoologické zahrady zhruba 148 mil. Kč, z čehož největší investice ve výši 80,5 mil. Kč byla v roce 2009 na projekt Beringie. „Zoologická zahrada udělala za poslední léta sloní krok vpřed, a to díky rozpočtu města a spolufinancování projektů z Evropské unie, neboť projekt Beringie byl svým rozsahem absolutním mezníkem v dějinách zoologické zahrady. Nyní zahajujeme další projekt africké vesničky a expozice orlů a klokanů, kterými chceme přiblížit africkou přírodu všem návštěvníkům a zejména našim nejmenším,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Kalahari – africká vesnice
Největším projektem je výstavba expozice „Africká vesnice Samburu“, ve které najdou domov nová exotická zvířata, jako jsou lemuři, plameňáci a vzácní afričtí ptáci. V horní části zoo – na vyhlídce u výběhu Safari – vznikne také komplex větších afrických chýší, které by měly být živým skanzenem. Návštěvníci brněnské zoo se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, jak žijí afričtí domorodci v oblasti Kalahari. Investice 26,2 mil. Kč.

 

Expozice klokanů
Nový výběh pro klokany bude vybudován na ploše 2500 m2v prostoru mezi hlavní komunikací vedoucí od restaurace U tygra směrem nahoru a pavilonem exotických ptáků. Pro návštěvníky bude jistě atraktivní hlavně tím, že bude průchozí. Návštěvníci se mohou těšit na vyhlídkovou plošinu, dobrodružnou stezku nebo na aboriginské skalní malby. Vše by mělo připomínat australskou krajinu. Investice 6,8 mil. Kč.

 

Expozice orlů
Třetí projekt, voliéra orlů bělohlavých, zabere dosud volný prostor mezi indiánským srubem a expozicí rysů kanadských. Voliéru doplní menší expozice ursonů a skunků pruhovaných. Tento soubor bude dalším článkem komplexu Beringie, který se v roce 2011 stal jednou z nejatraktivnějších částí brněnské zoo. Investice 30,8 mil. Kč. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře