Reklama
reklama

V Zoologické zahradě vznikne nová expozice klokanů a orlů

Brněnská zoologická zahrada bude opět atraktivnější a přitažlivější pro veřejnost. Město Brno totiž zahajuje etapu modernizace a nové výstavby expozice klokanů a orlů. Nově zde vznikne také africká vesnice Kalahari. Celkem se jedná o investici města Brna ve výši 63,8 mil. Kč s termínem dokončení 320 dnů.

Od roku 2002 již město Brno investovalo do zoologické zahrady zhruba 148 mil. Kč, z čehož největší investice ve výši 80,5 mil. Kč byla v roce 2009 na projekt Beringie. „Zoologická zahrada udělala za poslední léta sloní krok vpřed, a to díky rozpočtu města a spolufinancování projektů z Evropské unie, neboť projekt Beringie byl svým rozsahem absolutním mezníkem v dějinách zoologické zahrady. Nyní zahajujeme další projekt africké vesničky a expozice orlů a klokanů, kterými chceme přiblížit africkou přírodu všem návštěvníkům a zejména našim nejmenším,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Kalahari – africká vesnice
Největším projektem je výstavba expozice „Africká vesnice Samburu“, ve které najdou domov nová exotická zvířata, jako jsou lemuři, plameňáci a vzácní afričtí ptáci. V horní části zoo – na vyhlídce u výběhu Safari – vznikne také komplex větších afrických chýší, které by měly být živým skanzenem. Návštěvníci brněnské zoo se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, jak žijí afričtí domorodci v oblasti Kalahari. Investice 26,2 mil. Kč.

 

Expozice klokanů
Nový výběh pro klokany bude vybudován na ploše 2500 m2v prostoru mezi hlavní komunikací vedoucí od restaurace U tygra směrem nahoru a pavilonem exotických ptáků. Pro návštěvníky bude jistě atraktivní hlavně tím, že bude průchozí. Návštěvníci se mohou těšit na vyhlídkovou plošinu, dobrodružnou stezku nebo na aboriginské skalní malby. Vše by mělo připomínat australskou krajinu. Investice 6,8 mil. Kč.

 

Expozice orlů
Třetí projekt, voliéra orlů bělohlavých, zabere dosud volný prostor mezi indiánským srubem a expozicí rysů kanadských. Voliéru doplní menší expozice ursonů a skunků pruhovaných. Tento soubor bude dalším článkem komplexu Beringie, který se v roce 2011 stal jednou z nejatraktivnějších částí brněnské zoo. Investice 30,8 mil. Kč. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře